Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Zrobić Z Nadmierem Energii ?


MałyMiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy solarów.

 

Chciałbym się dowiedzieć jak sobie radzicie z nadmiarem energii latem podczas użytkowania solarów ? pytam ponieważ od niedawna użytkuje solary i jedna rzecz mnie martwi. Dzisiaj np: mimo że listopad był słoneczny dzień. Z niecierpliwością obserwowałem jak to ma się w praktyce no i miło się zaskoczyłem gdyż bojler 200 litrów nagrzał do 44 stopni (do godziny 15). Oczywiście bardzo mnie to ucieszyło jednak jeżeli w listopadzie są takie rezultaty to co będzie latem ? i tutaj zaczyna się problem. Dodam, że nie mam połączonych solarów z kotłem. Bojler 200 litrów jaki otrzymałem z zestawem solarnym połączony jest z drugim bojlerem CWU. Teraz co się stanie jeżeli temperatura na bojlerze od solarów osiągnie niebezpiecznie wysoką temperaturę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością obserwowałem jak to ma się w praktyce no i miło się zaskoczyłem gdyż bojler 200 litrów nagrzał do 44 stopni (do godziny 15). Oczywiście bardzo mnie to ucieszyło jednak jeżeli w listopadzie są takie rezultaty to co będzie latem ? i tutaj zaczyna się problem.

Witam,

na razie to nie masz żadnego problemu, za mało podałeś informacji o instalacji a temp. 44st w 200l wymienniku to żadna rewelacja, chyba że ogrzana jednym kolektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to wygląda to tak że bojler stojący 200 litrowy połączony jest jest z pompami i jakimiś przekaźnikami które idą do dwóch kolektorów słonecznych na dach model kolektorów (w sztuki) JuraSol 2.00HD. Z tego co mi mówił instalator to wygląda to tak że ta woda trafia do drugiego zbiornika który podgrzewany jest już przez kocioł. Wygląda to tak że jeżeli bojler solarów nagrzeje wodę do powiedzmy 50 stopni to ona zostaje przelana do drugiego bojlera i tak w kółko. Zaobserwowałem również że całe solary się uruchamiają w momencie gdy temperatura (chyba ta solarów) przekroczy 40 stopni to dopiero włącza się pompa i zaczyna proces podgrzewania wody. Wczoraj temperatura solarów osiągnęła 59 stopni ale jeżeli to słaby wynik w listopadzie to no to rzeczywiście mam się czym martwić i tylko pozazdrościć wszystkim lepszych wyników :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi mówił instalator to wygląda to tak że ta woda trafia do drugiego zbiornika który podgrzewany jest już przez kocioł. Wygląda to tak że jeżeli bojler solarów nagrzeje wodę do powiedzmy 50 stopni to ona zostaje przelana do drugiego bojlera i tak w kółko.

Skoro tak masz podlaczone to nie ma sie czym martwic, kolektory beda musialy ogrzac zbiornik solarny 200l + wymiennik cwu, nie wiem ile litrow. Dwa m2 kolektora ogrzewaja od 60-100l wody, twoje kolektory maja 3,70m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak masz podlaczone to nie ma sie czym martwic, kolektory beda musialy ogrzac zbiornik solarny 200l + wymiennik cwu, nie wiem ile litrow. Dwa m2 kolektora ogrzewaja od 60-100l wody, twoje kolektory maja 3,70m2.

 

 

skoro tak jest to dobrze, spróbuje jeszcze pomęczyć instalatora czemu to tak słabo grzeje, niech może coś w sterowniku pozmienia albo czujniki poprawi. Z tego co sam się dowiedziałem to wynika że jeden czujnik jest zamontowany koło wężownicy solara a drugi w bojlerze. Jest jeszcze trzeci czujnik tzn opcja ale nie jest podłączony i może o to spróbuje pogwałcić aby gdzieś to usadowili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.