Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Ogrzewania Podłogowego Co Z Piecem Defro 25 Kw Optima Komfort Plus - Problem Z Cw


ana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dziękuję za "nowe" pomysły - przydadzą się przy przeróbce gruntownej na wiosnę. Instalator, który to robił zostawił nas z tym problemem w środku zimy - mimo, że byliśmy bardzo cierpliwi i Mąż dawał Mu kilkakrotnie szansę na poprawę tego co źle zrobił. Nowy instalator twierdzi, że po wymianie wymiennika będzie wszystko dobrze a reszta kotłowni jest zrobiona dobrze...Może trzeba szukać kolejnego instalatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , to troszkę inna zasada działania no i dodatkowo 6 pomp ,

 

tomekb ale ja miałem na myśli dodanie pompy nie na wszystkie szafki, tylko na te w drugiej części aby wymusić szybszy ruch , bo widać że ta jedna nie daje rady pchać takiej ilości a przecież to nie zaszkodzi najak na zasilanie ją dać ,a bez problemu się zmieści w tych szafkah w pionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pompy w szafkach rozdzielaczy mogą okazać się niezbędne jeżeli się okaże, że jedna duża pompa nie jest w stanie przez tą "cienką" główna rurę rozprowadzająca zasilić wszystkie rozdzielacze. U siebie mam jedną pompę HALM "60" (zespół pompowy Golden Corona) i tłoczy ona wodę do 10 pętli ogrzewania podłogowego na dwóch rozdzielaczach (parter+piętro) o sumarycznej długości 799 mb. Pompa musi pracować na 3 biegu by to wszystko przepchać. Rura do rozdzielaczy to miedź 28. Rotametrami obiegi wyregulowane, każdy odcinek grzeje. U Ana układ jest jeszcze większy, więc mam wielkie wątpliwości czy jedna pompa sobie poradzi tym bardziej, że będą u niej duże opory hydrauliczne.

 

Ana narysuj jakikolwiek schemat obiegu ogrzewania podłogowego podając ile obiegów na którym rozdzielaczu oraz podaj średnice rury głównej i "gałązek" do rozdzielaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Średnica rury zasilającej - 20 (mierzona suwmiarką po zewnątrz)

Średnica gałązek - 16

 

Mam jakieś projekty ogrzewania, było troszkę zmian, jak zeskanuję wrzucę. Póki co podam opisy rozdzielni:

 

Większa część budynku parter:

 

rozdzielnia 1 (6 obwodów):

1- salon 8,5 m2

2- salon 8,5 m2

3- salon 9 m2

4 - pokój a 7,2 m2

5 - pokój a 7,2 m2

6- drabinka w łazience

 

rozdzielnia 2 - (6 obwodów):

1 - hol 9,8m2

2 - wiatrołap 6 m2

3 - kotłownia 6 m2

4 - kuchnia 4m2

5 -kuchnia 4 m2

6- jadalnia 8,5 m2

 

Większa część budynku pietro:

 

rozdzielnia 3 - (7 obwodów)

1 - garderoba 5m2

2 - pokój a 5 m2 m2

3 - pokój a 8 m2

4 - pokój a 8 m2

5 -pokój b 2 m2

6- pokój b 5 m2

7-pokój b 5 m2

 

rozdzielnia 4 - (7 obwodów)

1 - pralnia 6m2

2 - łazienka 9 m2

3 - drabinka w łazience

4 - pokój c 8 m2

5 -pokój c 4 m2

6- pokój c 8 m2

7- drabinka w pralni

 

Część mniejsza budynku ? parter

 

Rozdzielnia 5 ? (8 obwodów)

 

1 ? wiatrołap (4,6m2)

2 ? hol 7,1m2

3- kuchnia 7,3m2

4- jadalnia 5,7m2

5-jadalnia 5,4m2

6-salon 5 m2

7- drabinka w łazience

8 ? łazienka 3,5m2

 

Część mniejsza budynku ? piętro

 

Rozdzielnia 5 ? (6 obwodów)

 

1 ? łazienka 6,2m2

2 ? drabinka w łazience

3 ? pokój a 5,8m2

4- pokój a 5,8m2

5 ? pokój b 5,7m2

6 ? pokój b 6,7 m2

 

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Średnica rury zasilającej - 20 (mierzona suwmiarką po zewnątrz)

Średnica gałązek - 16

 

Mam jakieś projekty ogrzewania, było troszkę zmian, jak zeskanuję wrzucę. Póki co podam opisy rozdzielni:

 

O Ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy Wy to widzicie!!!!!!!!!!!!

ana co Wyście narobili tego MAGIKA co to zaprojektował to pod MUR

Czy to wszystko podłogówka? oprócz drabinek dodatkowo w łaziękach no i chyba w pralni grzejniki .

Panowie marek, digitrax to chyba moja sugestia 6 pomp jest realna , to wygląda na pensjonat , albo i hotel( 11 pokoi większa część budynku ,4 pokoje mniejsza ) ,przecierz to 40 punktów to przekrój 20mm po ZEWNĄTRZ to kpina , myśle że nawet pompa ciepłownicza nie da rady jedna.

ana czy to instalator wykonał projekt ? To niech teraz za swoje pieniążki ciągnie nowe zasilanie i powrót do mniejszej części. Ja mam 16 grzejników 4 podłogówki i zastanawiam się czy nie robić osobno zasilań 28mm miedż,

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...=8124&st=20

 

a Wy macie 20mm (wewnątrz 16mm) na całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rence opadajom" ..... :rolleyes:

 

Tam gdzie powinna być 25 przed rozdzielaczem jest 16 ...

Tam gdzie powinna być minimum 35 na głównej linii jest 20 ...

 

Nawet przy instalacji 6 pomp osobnych na każdym rozdzielaczu to nie zadziała !

Przekroje rury zasilającej i gałązki nie będą w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości czynnika ciepła ze względu na swój mały przekrój !!!

 

Brak mi słów jak opisać tego PARTACZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, ale mnie teraz przestraszyliście - to już nic nie da się zrobić, żeby to poprawnie działało?

 

 

Pokoi mamy 5 w dużej części (w rozdzielaczach pokoje są podzielone na sekcje dlatego jest ich więcej)

a w małej 2 pokoje na górze i na dole malutki salon. Podobno jest 2000 mb rury.

Z instalatorem nie mieliśmy przed Co żadnych problemów - jak miał chwile "słabości" to powiedział, że ta kotłownia go przerosła... Ale zaraz potem mówił że, wszystko zrobił zgodnie ze sztuką i chciał nawet, żeby przyprowadzić rzeczoznawcę bo on się nie boi opinii...Projekt wykonał znajomy instalatora - sprzedawca rur pex do instalacji. Grzejniki są za wymiennikiem (razem z podłogówką) więc też osiągają nie więcej niż 40C.

 

rozumiem, żeby pociągnąć nowe zasilanie to trzeba po wierzchu? Na ścianach? Albo kuć w ścianach?:-(

 

Pozdrawiam

 

Ana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt wykonał znajomy instalatora - sprzedawca rur pex do instalacji.Grzejniki są za wymiennikiem (razem z podłogówką) więc też osiągają nie więcej niż 40C.

 

ana no to miał co wciskać po UPUSTACH , rozumiem że w kotłowni są połączone NO BO CHYBA MAGIK NIE WPIOŁ ICH W SZAFKACH OD PODŁOGÓWKI !!!!!!!!! O RETY ......... Jak dobrze pamientam to pexa jest 2000 mb??????????? to bez pomp nie pódzie, a znasz rozkład podłogówek w pokojach może coś pozamykać (poco grzać szafe, itp .) może jakieś zdjęcia jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 szafki na parterze w dużej części do ostatniej na pietrze w małej części jest jakieś 4 m (praktycznie tylko kwestia wysokości mieszkania). Jak przeanalizowałam to ewentualne poprawki zasilania można zrobić - 2 szafki na parterze są pod schodami i graniczą z kotłownią, 2 na pietrze w pralni - gdzie też byłby dostęp nieinwazyjny, gorzej z mniejszą częścią budynku.

 

W kotłowni przy mieszaczu wychodzi na podłogówkę rura Cu 28' - gdzie ona jest redukowana nie mam pojęcia...

 

Przy obecnej temp. na dworze prawie we wszystkich pomieszczeniach jest 21-23C. To jest chyba nieźle? Zobaczymy jak znów przyjdą mrozy:-(

 

Ana

 

 

A ile jest metrów od pierwszej szafki do ostatniej ? zobaczymy co będzie jak ten wymiennik wymienisz może zdarzy się cud .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ana no to miał co wciskać po UPUSTACH , rozumiem że w kotłowni są połączone NO BO CHYBA MAGIK NIE WPIOŁ ICH W SZAFKACH OD PODŁOGÓWKI !!!!!!!!! O RETY ......... Jak dobrze pamientam to pexa jest 2000 mb??????????? to bez pomp nie pódzie, a znasz rozkład podłogówek w pokojach może coś pozamykać (poco grzać szafe, itp .) może jakieś zdjęcia jeszcze .

 

Grzejniki są połączone w kotłowni. Znam rozkład podłogówki, mamy też zdjęcia ze wszystkimi pomieszczeniami. Tak naprawdę nie mamy jeszcze mebli a tam gdzie są przewidziane (kuchnia, szafy wnękowe) nie ma też rur.

Jak już pisałam, osiągamy temp. 21-23 przy paleniu raz dziennie. Słabe grzanie jest w jednym pokoju na piętrze w dużej części. Tam jest 21C. Nie wiem jak będzie jak przyjdą mrozy - bo poprzednio kiedy były temp. w salonie osiągała 18C:-(.

 

Pozdrawiam

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Średnica rury zasilającej - 20 (mierzona suwmiarką po zewnątrz)

Średnica gałązek - 16

 

Mam jakieś projekty ogrzewania, było troszkę zmian, jak zeskanuję wrzucę. Póki co podam opisy rozdzielni:

 

Większa część budynku parter:

 

rozdzielnia 1 (6 obwodów):

1- salon 8,5 m2

2- salon 8,5 m2

3- salon 9 m2

4 - pokój a 7,2 m2

5 - pokój a 7,2 m2

6- drabinka w łazience

 

Witam , może nie jest tak źle jak z mieszacza wychodzi cu 28 tylko pytanie gdzie ? mam pewne przypuszczenie ale mogę się mylić : cały pion jest zrobiony 28 CU , potem do każdej szafki tójniki i 20 i teraz CU czy pex , a gałązki jak to nazwałaś to rura wychodząca na podłogówkę 16 pex , ( Anna zobacz czy do szafek dochodzi zasilanie z CU czy z pexa ) i kiedy ten wymiennik wymieniasz ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ana jeśli grzejniki są w kotłowni to proponował bym wykorzystać ten stary wymiennik(16 płyt) na instalacje grzejnikową i wpiąć go na stronie pierwotnej równolegle z tym nowym, myśle że pompa da rade na dwa wymienniki pchnąć wode z kotła ? Co Wy na to Panowie ? może nie trzeba rujnować Ani domu?

 

post-16946-1294902796_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Na pierwszym zdjęciu widać miejsce w kotłowni gdzie jest teraz mieszacz. Rury w otulinie widoczne na pierwszym i drugim zdjęciu (na samym dole pod czterema zaworami kulowymi) to pex 25 (czyli tutaj jest redukcja:-(). Rury te "idą" w otulinie, w podłodze (widoczne na pierwszym zdjęciu) do pierwszych dwóch rozdzielni w większej części pod schodami (widoczne na trzecim zdjęciu) i dalej pionem na piętro. Do szafek dochodzi rura pex.

 

Wymiennik będzie wymieniony w przyszłym tygodniu.

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

 

Ana

post-19736-1294910311_thumb.jpg

post-19736-1294910317_thumb.jpg

post-19736-1294910329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Na pierwszym zdjęciu widać miejsce w kotłowni gdzie jest teraz mieszacz. Rury w otulinie widoczne na pierwszym i drugim zdjęciu (na samym dole pod czterema zaworami kulowymi) to pex 25 (czyli tutaj jest redukcja:-(). Rury te "idą" w otulinie, w podłodze (widoczne na pierwszym zdjęciu) do pierwszych dwóch rozdzielni w większej części pod schodami (widoczne na trzecim zdjęciu) i dalej pionem na piętro. Do szafek dochodzi rura pex.

 

post-16946-1295018866_thumb.jpg

 

Naprawde MAGIK tyle miejsca a tu brak izolacji ,nie mówiąc o papie do odizolowania ' HUDZIAKA" , gdzie Wyście mieli ANA kierownika budowy ,a może to on go Wan polecił _ " instalacje wykonać zgodnie z sztuką BUDOWLANĄ " NAPEWNO TAKIE WPISY są w PROJEKCIE , A tu kształtki na wierzchu, wcale bym się nie zdziwił jak by beton na to wylano . ZDJAGNOZOWAŁEM DOLNE SZAFKI A GDZIE IDZIE TA RESZTA (" ato gdzie idzie" na zdjęciu) do mniejszej części może?

pex jak na moje oko to idzie jak na zdjęciu 25-20 i do szfek(rozdzielaczy) chyba 16?

post-16946-1295018962_thumb.jpg

te rury za bojlerem z posadzki ( po lewej) to grzejniki ? zrób zdjęcie od przodu bo słabo widać.

Przepraszam że się czepiam ale przez takie d....rele to żywotność instalacji się skraca i potem gadanie że taki to a taki materiał się nie nadaje na instalacje , a to tylko po partacku wykonany !!!

Prawda Panowie.

pozdrawiam, czekam na zdjęcia

P.S.

TO NIE ZAMARZNIE

post-16946-1295019061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

te złączki były potem izolowane (na zdjęciach widoczna taśma). Pod rury była położona czarna folia (3mm) i między rurami styropian (5cm). Na styropian 5cm był położony styropian 3cm z folią (pod ogrzewanie podłogowe). Wylewka około 17 cm.

 

Dziękuję i pozdrawiam

post-19736-1295037659_thumb.jpg

post-19736-1295037670_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , na zdjeciu widać że od mieszacza wychodzą dwa obody do skrzynek ogrzewania podłogowego i to jak piszesz 25 pex więc powinno być ok zresztą proste pytanie czy przepływomierze w szafkach coś pokazują ? Jak pokazują co najmniej 0,5 i więcej to tylko ten wymiennik wymienić ewentualnie trochę przerobić układ z zaworem 4d według zaleceń kolegów i będzie bosko .

PS. zastanawia mnie jeszcze dlaczego fachowiec robił takie małe obwody pomieszczenie 2 m/2 . (chyba że kasował od punktu)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wklejam zdjęcie z kotłowni z widocznym zaworem 4D.

 

Dzisiaj znów przy zadanej temp. na sterowniku na CW 56C - na zasobniku było 39C.

 

Nie zrobiłam próby bez podłogówki, bo bałam się, że sobie nie poradzę:-(

 

Pozdrawiam

Ana powiedz temu magikowi żeby sie zajął sadzeniem porzeczek !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

te złączki były potem izolowane (na zdjęciach widoczna taśma). Pod rury była położona czarna folia (3mm) i między rurami styropian (5cm). Na styropian 5cm był położony styropian 3cm z folią (pod ogrzewanie podłogowe). Wylewka około 17 cm.

 

ana Wylewka około 17 cm to chyba mam przyczyne słabego grzania podłogi!!!!! wczoraj kumpel z którym mam robić instalacje podłogową w jego nowym domu zawołał gościa od podłogóweki cóż wylewka od6-10cm MAX NA PODŁOGÓWKI NAWET 8cm , a Wy maci przynajmniej 2 x więcej ALEEEEE grzejniki .Panpowie ile czasu to trzeba rozgrzewać chyba trzeba w to mocno wniknąć może podnieść temperature na 40- 45 stopni na podłogówke . Czy ten nowy wymiennik sobie poradzi

Pozdrawiam i czekam na wiadomość po wymianie wymiennika .POWODZENIA .

P.S Te wylewki musiały kosztować FORTUNE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

te złączki były potem izolowane (na zdjęciach widoczna taśma). Pod rury była położona czarna folia (3mm) i między rurami styropian (5cm). Na styropian 5cm był położony styropian 3cm z folią (pod ogrzewanie podłogowe). Wylewka około 17 cm.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Witam

Te 17 cm grubości to chyba jakaś pomyłka - a gdzie izolacja pod ogrzewanie podłogowe była? i Ile cm.

 

Przy takiej wylewce, jeśli to prawda nie ma prawa działać prawidłowo, max wylewka powinna być 7cm i na taką przyjmuje się obliczenia, przy większej trzeba to uwzględnić, zwiększając moc grzewczą- gęstość ułożenia rur. i moc kotła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie już nie stresujcie Anny , napewno podała 17 cm już ze styropianem jak jesteście spostrzegawczy to widać na zdjeciach szafki na chudym betonie jak by było 8 cm styropianu i 17 cm wylewki i jeszcze klej i płytka którą widać na zdjęciach po wylewce to by szafki nie otworzyła na moje oko jest tam 8 cm wylewki . Więc wszystko będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, źle się wyraziłam. 17 cm to razem z dwiema warstwami styropianu (5+3). Wylewki jest około 8-9 cm.

 

Tomku, przepływomierze wskazują ponad 2,4 (czyli ta ostatnia górna kreska). Wszędzie tak jest. Nie wiem o co chodzi z tymi małymi obwodami? Chodzi o krótkie sekcje w pokojach? Zrobił tak bo nie chciał przekraczać 50mb na sekcje (żeby było lepiej regulować?). Płacone było od metra 2 powierzchni grzewczej.

 

Po kilku dniach sytuacja się odwróciła - w pomieszczeniu "najzimniejszym" gdzie było 21C jest teraz 25C. Parter w mniejszej części przestał grzać za to w salonie i jadalni, w większej części gdzie są duże okna (i stosunkowo duża powierzchnia) jest 25C. Wydaje mi się, że jest bardzo duża bezwładność tej podłogówki i 1 pompa sobie nie radzi z tym. Kurczę może trzeba będzie dać pompy w każdej szafce jednak? Tak jak już o tym pisaliście Panowie.

 

Pozdrawiam

 

Ana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie już nie stresujcie Anny , napewno podała 17 cm już ze styropianem jak jesteście spostrzegawczy to widać na zdjeciach szafki na chudym betonie jak by było 8 cm styropianu i 17 cm wylewki i jeszcze klej i płytka którą widać na zdjęciach po wylewce to by szafki nie otworzyła na moje oko jest tam 8 cm wylewki . Więc wszystko będzie dobrze

 

Panie tomekb nikt nie zamieżałem straszyć ale patrząc na kotłownie post#90( moje zdjęcie) to po materiale z jakiego wekonane są ściany( CEGŁA pustak ceramiczny POROTHERM 25) i obejmach widniejących na pex-ie wnioskowałem :

Na styropian 5cm był położony styropian 3cm z folią (pod ogrzewanie podłogowe) +17wylewka =25 cm ,no ale ana rozwiała moje obawy i o to chyba chodzi pomagając ludziom . a co do płytek tomekb dasz głowe uciąć że podłoga w kotłowni i powrót do pieca nie są wyżej od szafek w domu? różne dziwy już widziałem.

ana ja nie mówiłem o wszystkich szafkach ,bo już mnie o to skrytykowali , ale zacząć od mniejszej części budynku ,a jak dobrze mnie pamięć nie myli to gdzieś macie jedną zdemontowaną , to na PRÓBE podłączył bym ją na elastycznych wężykacha by nie robić narazie bałaganu. Dopóki ktoś nie karze posadzek kuć to nie ma się co STRASZYĆ ana.

Pozdrawiam mironw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.