Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obwód Co-cwu


rsz6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam problem jaki zawór zastosować aby nie wychładzać zagrzanej wody w bojlerze?.Mam bojler 2 płaszczowy z grzałką el.W sklepach mówiono mi że najlepszym rozwiązaniem byłby zawór trójdrożny otwierany elektrycznie, jednak jego cena to ok700zł,mowa też była o elektrozaworze przelotowym ok 350zł+do tego regulowany czujnik tęp który sterowałby zamknięciem i otwarciem tego zaworu po nastawionej tęp np 50st,czyli 50st=otwiera, poniżej 50st zamyka obwód do płaszcza grzejnego bojlera.Prawdopodobnie jest możliwość aby wykonać ten obwód przy pomocy zaworu trójdrożnego temperaturowego czy termostatycznego?tu koszt byłby ok 200zł jednak nikt nie potrafił mi wytłumaczyć jakie wyjścia gdzie połączyć.Jeśli jest tu ktoś na forum kto posiada takie rozwiązanie lub wie jak to połączyć?byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wymuszony, to najlepszy będzie ZZ bez sprężynki. Nie za 200zł a za 15-20 (1-1.5").

https://forum.info-ogrzewanie.pl/uploads/mo...-1275511179.jpg

Zakładasz go w pionie strzałką do góry (jak na w/w rys), bo grzybek jest cięższy nieco od wody (jakiś poliamid+guma), a sprężynkę usuwasz po prostu wyciągając drut płaskoszczypami z ostrymi końcami! I po sprawie - jak pompa tłoczy, to grzybek puszcza swobodnie (można dać oczko większy+ redukcje). Jak przestanie - to stop: grzybek opada <_< Przy grawitacji działa także odcinając obieg gdy bojler 'chce' podgrzewać ochłodzone CO.

Podobno chodzi to także w poziomie, ale nie sprawdzałem...

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie jak piszesz,nie spełni zadania aby bojler nie był wychładzany,Ponieważ woda w bojlerze gdy będzie zagrzana np do 65-70st a obieg CO wyłączany jest ok30- 35st,czyli woda od 70-35 st będzie krążyła jednocześnie przez płaszcz wodny w bojlerze,najpierw dogrzewając wodę użytkową a potem ją ochładzając do czasu wyłączenia obiegu przez pompę obiegową.Dlatego należy obieg ogrzewania bojlera odciąć, gdy tęp ogrzewania staje się niższa niż ta w bojlerze wody użytkowej.Gdyby CO grzało cały czas 60st nie byłoby sprawy ale gdy dogrzewa się okresowo tak to sie odbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie jak piszesz,nie spełni zadania aby bojler nie był wychładzany,Ponieważ woda w bojlerze gdy będzie zagrzana np do 65-70st a obieg CO wyłączany jest ok30- 35st,czyli woda od 70-35 st będzie krążyła jednocześnie przez płaszcz wodny w bojlerze,najpierw dogrzewając wodę użytkową a potem ją ochładzając do czasu wyłączenia obiegu przez pompę obiegową.Dlatego należy obieg ogrzewania bojlera odciąć, gdy tęp ogrzewania staje się niższa niż ta w bojlerze wody użytkowej.Gdyby CO grzało cały czas 60st nie byłoby sprawy ale gdy dogrzewa się okresowo tak to sie odbywa.

Zgadza się - przeniosłem swoje nastawy na Twoją instalkę - mnie nie spada temp na zasilaniu (mam głowice termostat kocioł podajnikowy), podnoszę ją gdy trzeba na powrocie aktywnym bypassem. resztę załatwia grawitacja. Przy niskich parametrach na zasilaniu, musisz rzeczywiście znaleźć el-zawór z termostatem. Były takie po ok 90zł na Alle bodajże Ferro, przelot 3/4". Kulowe, bo membranowe są wrażliwe na paprochy w wodzie = raczej nie do inst otwartych!

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.