Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek- Koza. Bardzo Prosze O Pomoc


BORA86

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSKICH. MAM PROBLEM. ZAKUPILEM KOMINEK - KOZE BEZ PLASZCZA WODNEGO. MIALEM NADZIEJE ZE OGRZEJE TYM MOJE MALE MIESZKANIE ZALEDWIE 36 M. EFEKT JEST TAKI ZE W POKOJU KTORYM STOI JEST BARDZO CIEPLO A W SASIEDNIM I W LAZIENCE POWIEWA CHLODEM. POJECIA NIE MAM JAK ROZPROWADZIC TO CIEPLO NA CALE MIESZKANIE..BARDZO PROSZE O POMOC I DOBRA RADE. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykonać z blachy dookoła tej "kozy" taki płaszcz z o średnicy np o ok.10cm większej od samego pieca z jednej strony wyprowadzasz rurę fi 100mm , a po przeciwnej montujesz jakikolwiek wentylatorek , wiatrak np..od dmuchawy samochodowej. Ogrzane powietrze uchodzi przez rurę fi 100 i masz ogrzewanie nadmuchowe , które dużo szybciej i skuteczniej rozejdzie się po całym mieszkaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSKICH. MAM PROBLEM. ZAKUPILEM KOMINEK - KOZE BEZ PLASZCZA WODNEGO. MIALEM NADZIEJE ZE OGRZEJE TYM MOJE MALE MIESZKANIE ZALEDWIE 36 M. EFEKT JEST TAKI ZE W POKOJU KTORYM STOI JEST BARDZO CIEPLO A W SASIEDNIM I W LAZIENCE POWIEWA CHLODEM. POJECIA NIE MAM JAK ROZPROWADZIC TO CIEPLO NA CALE MIESZKANIE..BARDZO PROSZE O POMOC I DOBRA RADE. POZDRAWIAM

W grę wchodzi wyłącznie ogrzewanie powietrzne. To jasne. Mebelek faktycznie ładnie wygląda i obudowanie go blachą, jakkolwiek skuteczne w przechwyceniu ciepłego powietrza, to estetyczne raczej nie będzie.

Trzeba się zastanowić jak wymusić w miarę wydajną cyrkulację powietrza pomiędzy piecem a poszczególnymi pomieszczeniami.

Nagrzane powietrze gromadzi się pod sufitem pomieszczenia, w którym stoi piec. Jeśli wysokość by na to pozwoliła, można by zrobić coś takiego:

Narożnik bezpośrednio nad piecem zabudowć kartongipsem tak, aby uzyskać trójkątną bryłę, która uwięzi nagrzane powietrze (może coś na kształt kuchennego okapu?). Dalej, w zależności od układu pomieszczeń, poprowadzić do nich kanały nawiewne, też z kartongipsu i ich końce zaopatrzyć w mechaniczne kratki nawiewne.

Trzeba też zapewnić przepływ powietrza między pomieszczeniami w obrębie podłogi. Najłatwiej zainstalować otwory nawiewne w drzwiach, tak jak to się robi w drzwiach łazienkowych.

Pomysł do twojego rozważenia. Nigdy czegoś takiego nie robiłem ani nie widziałem. Najlepiej jak poszukasz pomocy na forum związanym z kominkami. Tam zagadnienia rozdziału ciepłego powietrza jest stałym elementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też zapewnić przepływ powietrza między pomieszczeniami w obrębie podłogi. Najłatwiej zainstalować otwory nawiewne w drzwiach, tak jak to się robi w drzwiach łazienkowych.

Pomysł do twojego rozważenia. Nigdy czegoś takiego nie robiłem ani nie widziałem. Najlepiej jak poszukasz pomocy na forum związanym z kominkami. Tam zagadnienia rozdziału ciepłego powietrza jest stałym elementem.

No i jeszcze dopływ powietrza świeżego z dworu - do spalania - zwykle się o tym zapomina i można się nie obudzić potem <_< Ja zrobiłem taką instalkę na gorące powietrze znad kominka! Nie odpowiadało mi mocowanie turbiny na czopuchu kominka wraz z rozdzielaczem komorowym...bo w razie braku prądu upiecze mi się cała elektryka ;) - no i zamocowałem turbinę pod sufitem, wewnątrz obudowy kominka, a dalej powietrze tłoczone jest pionowym szybem na piętro, gdzie jest dopiero dystrybuowane po pokojach i łazience rurami pod sufitem maskowanymi pasami G-K w narożach. Ważne jest zapewnienie powrotu powietrza do ponownego ogrzewania, no i czerpanie świeżego przez rekuperator skrzynkowy, aby nie tracić ciepła z uchodzącym jego nadmiarem przez wentylację!

Do szczegółowej dyskusji potrzebny jest rysunek mieszkania (wystarczy uproszczony rzut poziomy, z wymiarami, możliwie skalowany).

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale to jest forum poważne, a nie Muuu... z cudami typu ogrzewanie 20zł/mies i nawiedzonym Brzęczkowskim - jednak trzeba trochę przelecieć po tematach już dyskutowanych. Tam jest to całe słownictwo, a zresztą jestem gotów objaśnić szczegóły/dać fotki, ale pod warunkiem kooperatywnego podejścia, z nastawieniem na konkrety - całkiem nie typu: 'narysujcie mi, opiszcie toto, bo tak szczerze to ja wogóle nic nie wiem o ogrzewaniu itp <_< ' .

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.