Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

jestem w trakcie remontu mieszkania w którym istniały dwa piece kaflowe. Mam zamiar zbudować instalację CO wykonaną z rur miedzianych, współpracującą z kotłem na opał stały 6 - 8 kW oraz pojemnościowym podgrzewaczem wody. Instalacja będzie pracować w układzie otwartym. Jakie grzejniki wykorzystać w takiej instalacji? Aluminium niekoniecznie dobrze współpracuje z miedzią, płytowe nie lubią się z instalacjami otwartymi, a grzejniki konwektorowe odradzili mi ze względu na małą pojemność cieplną i wodną.

Z góry dziękuję za pomoc.

Opublikowano

Instalacje c.o. można zamknąć na dwa sposoby 1. poprzez wymiennik układ kotła otwarty - wymiennik płytowy- układ c.o. zamknięty.

2. Poprzez kocioł z zabezpieczeniem wężownicą.

Można wtedy zamontować każdy grzejnik. Aluminiowe też , pamiętając o stosowaniu przejściówek np. mosiężnych.

Tematy te były ju8ż na forum poruszane. Jest jednak inne pytanie - Gdzie będzie stał kocioł? Bo jeśli w mieszkaniu to trzeba zapewnić stały dopływ świeżego powietrza do zapewnienia prawidłowego procesu spalania oraz w mieszkaniu.

Opublikowano

Polecam grzejniki żeliwne. Może mało estetyczne za to pojemne w wodę i ciepło( dużo spokojniejsza praca systemu, łagodniejsze zmiany twemp.). Mam i chwalę.

Opublikowano

Kocioł będzie umiejscowiony w mieszkaniu. Wentylacja grawitacyjna istnieje, nawiew będzie wykonany pod oknem. A oprócz grzejników żeliwnych są jakieś alternatywy? Nowoczesne grzejniki żeliwne są drogie, a stare wiadomo jak wyglądają. Dlaczego nie można stosować grzejników aluminiowych w instalacjach otwartych? W jaki sposób zrealizować instalacje z wymiennikiem płytowym (Posiadacie Panowie jakieś przykładowe schematy?) ? Czy wymiennik po stronie pieca może pracować w obiegu grawitacyjnym?

Opublikowano

Kocioł CO w mieszkaniu to nie jest dobry pomysł (gdzie kocioł zamontować?, w pokoju nie wolno, w kuchni gdzie się gotuje nie jest dobrym pomysłem, pozostaje korytarz jak jest możliwość lub łazienka na co nigdy bym się nie zdecydował), i mam wątpliwości czy na takie rozwiązanie wyrazi zgodę administracja i czy pozytywną opinię wyda kominiarz. Przed rozpoczęciem prac proponuję jednak zasięgnąć opini kominiarza (projekt instalacji i zgoda administatora to w przypadku takiego remontu też pewnie będą nieodzowne). Grzejniki to naprawdę sprawa wtórna. Założysz takie żeby współpracowały z instalacją (czy napewno musi być miedź, na rynku są proste w montażu instalacje stalowe moze trochę drogie ale są dobrą alternatywą dla miedzi)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.