Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła


rycho1234

Rekomendowane odpowiedzi

mam prośbę w związku z wyborem pieca (o pow. użytkowej ok 160m, wys 3,0,żeberka żeliwne starego typu, ocieplenie ścian zewnętrznych kart-gips+wełnamin od wewnątrz), dotychczas piec zasypowy 2,0mkwadrat., jak to przełożyć na ilośc Kw w piecu z podajnikiem ślimakowym i co ma znaczyć minimalna temp wody na powrocie np. 50stC jak mi do ogrzania (przy grawitacji i OstC na zewnątrz) wystarczało temp wody na piecu 45stC to na powrocie było najwyżej 40. Niepotrzebna mi taka temperatura a nie mam możliwości ani potrzeby zakręcania kaloryferów. Jesienią chciałbym mieć w kaloryferach okresowo np.40stC w nocy i np. 30stC w dzień. Czy to możliwe przy sterowniku ecoal i co lepiej kupić np ogniwo eko 15kw czy 24kw(który ma zakres 18-30!) jak nie ma 20kw i czy to znaczy,że 12 kw nie ustawię?, jestem w kropce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe przy sterowniku ecoal i co lepiej kupić np ogniwo eko 15kw czy 24kw(który ma zakres 18-30!) jak nie ma 20kw i czy to znaczy,że 12 kw nie ustawię?, jestem w kropce...

Ustawisz, tylko zupełnie pomyliłeś tematy :o - to nie o tym rozpoczął opis uruchamiania swojego kotła Autor...

Poczytaj trochę to Forum a dowiesz się, że istotą dobrej eksploatacji kotła stalowego jest zapewnienie, aby na całej powierzchni wymiany ciepła od płomienia/spalin miał on 'gorącość' powyżej temp wykraplania wody ze spalin węglowych (ok55stC), bo te skropliny są agresywne wobec stali, nieco mniej dla żeliwa. I po to wlaśnie są wprowadzane te różne zawory 3, 4D i inne wynalazki związane z 'małym obiegiem kotłowym' - żeby kocioł był ciepły jak należy a grzejniki takie, jak sobie zachcemy!

 

A co do modulacji mocy (ograniczania jej zal od potrzeb) to każdy kocioł tak ma, ale w zasypowych wymaga to pełnej kontroli i częstej obecności palacza, zaś w automatach - niekoniecznie, wystarczy dobry sterownik, stabilne jakościowo paliwo, oraz przemyślana instalacja!

 

Pozdrawiam i życzę miłej lektury :) -

Adam

 

PS Jak masz jakieś ogrzewcze problemy, to zakładaj nowy temat i pisz swoje myśli zrozumiale, a nie doklejaj się do cudzych, bo kaszana wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.