Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termomodernizacja Starego Budynku


kseroks1

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj koks tok rozumowania dobry ,lepiej jednak liczyć głobalnie dla całego domu moje dane są orientacyjne i liczone w pamięci(dla fragmentu ściany),pewne wartości ucieczki ciepła są nieuniknione ,należało by odciąć wszystkie tarasy schody parapety ceramiczne weciąć mur wokoło okien i zastąpić styro i wiele wiele innych jak pisał adamasz.Dla fragmentu ściany można przyjąć w uproszczeniu liniowy przyrost grubości odpowiada liniowemu spadkowi emisji ciepła, niestety globalnie w skali całego domu nie jest to prawda.i przychodzi taka grubośc izolacji powyżej której nie będzie widać poprawy sprawności energetycznej budynku.To wszystko trzeba dopasować do zastanej sytuacji i zasobności portwela inwestora(nigdy nie wiadomo jakie gędą ceny energi za 30 lat)może teraz warto zainwestować 5 tyś więcej aby przez kolejne lata oszczędzać 500 zeta rocznie.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Szanowni koledzy ja uważam, że montowanie izolacji od wewnątrz obiektu jest ryzykowne dla obiektu.

Po zamontowaniu izolacji od wewnątrz następuje degradacja ścian nośnych tj. 1/3 grubości ściany od zewnątrz wystąpi wilgoć, rozkład tęperatur w ścianie przesunie się nikorzystnie do wnętrza ściany tj. max tep 1,3st. C w cegle a minimalna temp. wyniesie ok. -17,7st. C . Praktycznie nie można izolować ścian od wewnątrz styropianem. Innymi izolacjami można, ale to musi być bardzo dokładnie zrobione. Małe usterki w montarzu izolacji mogą mieć katastrofalne skutki np. niedokładnie sklejona folia na odcinku paru centymetrów powoduje wytrącanie się kilku gramów wody na m2 w ciągu doby w tej szczelinie. Ja osobiście nie wierzę aby jakakolwiek firma budowlana zrobiła to dokładnie bez usterek. Na złączu ściany ze stropem będzie para dostawać się przez tynk między izolację a ścianę i od strony podłogi równierz będzie się przedostawać para co po paru latach może dać wykwit grzybków. Kolego Sambor mam nadzieję że Twoje wątpliwości co do izolacji od wewnątrz zostały wyjaśnione. Pan dr. pokazał niedokładnie wtrącanie się pary w przegrodzie, ale pokazał. Nie uwzględnił zakończeń izolacji, np. wnęka okienna tam na styku zakończenia izolacji poprzez tynk we wnęce okiennej przedostanie się para pod izolację, a co to znaczy? to już chyba wiesz, to są grzybki .

 

Pozdrawiam

 

janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten artykuł nie jest mojego autorstwa, mogę się zgadzać lub nie z poglądami i wywodem autora artykułu.

Zamieściłem art. jako ciekawostkę bo kiedyś na forum padło pytanie o ocieplaniu od wewnątrz.

 

Grzybki to coś takiego co zbieram w lesie i pakuję z octem do słoika :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wiem, że nie jest to Twój artykuł, ale Ty go poruszyłeś więc Ci odpowiedziałem co myślę o izolacji ścian od wewnątrz.

Nie wszyscy są szczęściarzami jak Ty i zbierają "grzybki" w lesie niektórzy wchłaniają "grzybki" w domu i tu jest problem.

 

Pozd.

 

janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sambor,

 

mam do Ciebie pytanie czy rozpatrywałeś sytuację izolacji budynku od wewnątrz jak się zachowa latem. Zakładając temp. pom. 200 C i temp. zewnętrzną 300 C.

Często zapomina się, że mamy takie cosik jak lato czy jesień no i oczywiście wiosna. Co wtedy dzieje się z punktem rosy bo jeżeli jest różnica temp. to występuje punkt rosy i gdzie on wystąpi? Dlaczego nie możemy poruszyć tego zagadnienia?. Myślę, że jest to ważny okres jak zimowy może forumowicze wypowiedzą się na ten temat.

 

Pozdrawiam

 

janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponownie stwierdzam, że nie jestem autorem tego opracowania.

Zresztą sam Autor pisze w nim że" jest to ostateczność".

Stosowanie tego rodzaju rozwiązań jest ryzykowne dla przeciętnego użytkownika ( właściciela) - co będzie gdy ocieplimy mury od wewnątrz a ktoś inny ociepli je od zewnątrz?

W/w przypadek jest czasem spotykany w budynkach komunalnych.

Lokator ociepla zimny (mokry mur) bo chce mieć ciepło w mieszkaniu. Następnie spółdzielnia, gmina lub inny właściciel w porywie dobrej woli , nadmiaru kasy lub nakazu - ociepla cały budynek z zewnątrz.

 

Pytanie gdzie podzieje się woda zawarta w dwustronnie ocieplonych murach?

Oraz jak będą się zachowywały takie ściany?

 

Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.