Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

Sam używam kociołka na groszek, dobrze pali się w nim również pellet (z pewnością mniej wydajnie, niż w typowym peleciaku), ale zastanów się bo uzależniasz się od jednego typu opału. Uwielbiam pellet, dlaczego, nawet nie będę pisał, ale ceny są zabójcze. Obecnie używam pelletu tylko dlatego, że znalazłem rozsądną cenę u jednego producenta.

 

Przemyśl....., wiążesz się na kilka lat...., z drugiej strony opał SUPER ;)

 

pozdro

Jarek

 

 

 

to z tego co mowisz w kotle na ekogroszek bez problemu mozna palic peletem. a jaki masz piec jak to funkcjonuje na pelecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Ktoś napisał że kaloryczność pelletu jest zbliżona do ekogroszku, potęga żartu

Pellet ma kaloryczność do 18000 kj a ekogroszek ok 28000.

Paląc pelletem trzeba częściej uzupełniać pojemnik. Kupując ekogroszek za ok 750 zł i pellet za ok 750 zł

to pelletem żeby ogrzać trzeba zużyć ok 1/3 więcej od ekogroszku i wychodzi wtedy ok 950 zł np na miesiąc.

Takie jest moje zdanie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kaloryczności masz rację ale zwróć uwagę na fakt że dobry kocioł pelletowy spala tyle pelletu ile potrzeba aby ogrzać budynek lub C.W.U. a następnie się wygasza, podczas pauzy nie spalane jest paliwo celem podtrzymania żaru.... nie wspominając już okresu letniego kiedy trzeba pilnować aby C.W.U. miało odpowiednią temp. Pelleciakowi wychodzi to lepiej bo rozpali się tylko po to aby utrzymać zadaną temp. po czym wygasi się i znów oszczędności pelletu. Kotły węglowez podajnikiem muszą utrzymywac żar co wpływa na spalanie większej ilości paliwa, może w sezonie zimowym to nie jest aż tak istotne ale latem różnica ogromna POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Właśnie przymierzam się do zakupu kotła na pellet. Macie jakieś doświadczenia ?? Co byście poradzili??

 

 

Witam

I jaki kocioł kupiłeś?

Mam podobny problem, ale ograniczony ekologią - nie mogę palić węglem i ekogroszkiem, tylko drewno, pellet, olej opałowy, propan lub en.elektryczna, której mam mały (8kW) przydział.

Skłaniam się na kocioł na pellet ale nie podjełem decyzji jaki?

Pozdrawiam.Wiesław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A Ja polecam na pellets kocioł Lazar SmartFire bardzo fajny kociołek. Palnik ceramiczny samooczyszczajacy. Naprawde fajny kociołek

Witam , przymierzam się do kupna SmartFire 21 , 390 l.czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada taki kocioł i mógłby mnie utwierdzić w wyborze jestem prawie zdecydowany . interesuje mnie raczej profesjonalne spalanie peletu . nie chciałbym dwu paleniskowych np. klimosz bio ling duo ,po co ma mnie kusić palenie ręczne .choć posiada ciekawy palnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.