Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Kotłowni


orzech1976

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze raz uczepię się tego odpowietrznika automatycznego. Jak zamkniesz zawór 4d to kocioł i tak powinien mieć kontakt z przelewem.Z tego co widać na zdjęciu to chyba jest tak jak powinno być. Jak jest inaczej to masz bombę w kotłowni. Co do stabilności mogłeś dać kształtkę czarną a nie ocynk.

Pozdro

Ocynk dałem tylko ze względu na brak w sklepie odpowiedników czarnych.

A co do odpowietrznika to raczej nie zaszkodzi a naczynie wpięte jest przed czterodrogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształtki czarne ze względu ,iż nie mają kontaktu z wodą użytkową nie potrzebują żadnej powłoki ochronnej w tym przypadku ocynkowania. Brak tej powłoki sprawia ,iż są tańsze.

To pierwszy powód. Drugim powodem niestosowania kształtek ocynkowanych/aluminium z miedzią jest agresywne działanie na siebie tych dwóch materiałów. Przy stosowaniu takich połączeń na instalacji C.O powinno się zastosować inhibitor korozji.

A co do odpowietrznika. Kolega chciał go zamontować to ma z nim czy bez niego i tak będzie działać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :P

 

rura bezpieczeństwa do naczynia wzbiorczego nie powinna być np. z Cu fi28 a nie tak jak na zdjęciu w PP B)

 

zawór bezpieczeństwa zbędny przecież to układ otwarty- no chyba że sie boisz o naczynie że zamarznie B)

i po jasną cholere ten odpowietrznik-tez zbędny skoro jest naczynie...

 

Pozdrawiam E.

post-15928-1268745057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik automatyczny dałem po to aby w chwili zamknięcia zaworu czterodrogowego piec miał własne odpowietrzenie i to będzie jego najwyższy punkt. Podłogówka jest wpięta za zaworem czterodrogowym (ile ludzi tyle opinii na temat umiejscowienia ogrzewania podłogowego przed czy za zaworem czterodrogowym) ja dałem za. Ten ocynk ze względu na większą "sztywność całej konstrukcji"

Pompa jest do cwu.

Nie mam pojęcia co za sens wpinania podłogówki sterowanej zaworem 3D z zaworu 4D?

Jak przymkniesz temp. na grzejniki to jak ci będzie grzała podłogówka? No chyba że tak precyzyjnie masz dobrane moce grzejników i podłogówki że pracują na tej samej temperaturze a zawór 3D to termostatyczny i jedynie ogranicza maksymalną dopuszczalną temp. na podłogówkę.

Całość dość ładnie wykonane przestrzennie ale mieszanie wszystkich dostępnych materiałów w jednym miejscu obniża ocenę całości. Razi też wykonanie tej rury bezpieczeństwa !

Grawitacyjnie też nie pójdzie więc zawór różnicowy to ozdoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :P

 

rura bezpieczeństwa do naczynia wzbiorczego nie powinna być np. z Cu fi28 a nie tak jak na zdjęciu w PP B)

 

zawór bezpieczeństwa zbędny przecież to układ otwarty- no chyba że sie boisz o naczynie że zamarznie B)

i po jasną cholere ten odpowietrznik-tez zbędny skoro jest naczynie...

 

Pozdrawiam E.

Być może rura bezpieczeństwa jest zbyt mała, ale może brak wielkości średnicy zastąpi zawór bezpieczeństwa 1.5 atm podczas gotowania, a w razie czego jakby wystąpiła opcja zamarznięcia naczynia jest dodatkowym zabezpieczeniem.

Co do odpowietrznika to naczynie wzbiorcze jest tylko na rurze bezpieczeństwa, brak jest rury opadowej wydaje mi się, że mało prawdopodobne jest odpowietrzenie do naczynia przy jednorurowym naczyniu, oczywiście pomijając fakt gotowania wody (tak mi się wydaje)

pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co za sens wpinania podłogówki sterowanej zaworem 3D z zaworu 4D?

Jak przymkniesz temp. na grzejniki to jak ci będzie grzała podłogówka? No chyba że tak precyzyjnie masz dobrane moce grzejników i podłogówki że pracują na tej samej temperaturze a zawór 3D to termostatyczny i jedynie ogranicza maksymalną dopuszczalną temp. na podłogówkę.

Całość dość ładnie wykonane przestrzennie ale mieszanie wszystkich dostępnych materiałów w jednym miejscu obniża ocenę całości. Razi też wykonanie tej rury bezpieczeństwa !

Grawitacyjnie też nie pójdzie więc zawór różnicowy to ozdoba

Większość schematów pokazuje ogrzewanie podłogowe wpięte za zaworem czterodrogowym (być może fakt obniżenia temperatury powrotu kotła), a nawet szeregowo z pompą co. Ja zastosowałem za zaworem czterodrogowym, ale równolegle do pompy co. I muszę powiedzieć że wszystko chodzi bardzo dobrze. Redukowanie temp. na zaworze czterodrogowym poniżej 40 stopni jest bezsensowne, a przy takiej temperaturze działa podłogówka, przy grzejnikach są zawory termostatyczne więc nie muszę zamykać czterodrogowego. Co do roznorodności materiałów nie mam zaufania do miedzi w posadzkach (wypłukiwanie kształtek, reakcja z betonem, pękające luty pod wpływem naprężeń) , więc zastosowałem pp stabi, które bardzo dobrze się sprawuje, a jest i dużo tańsze. Co do grawitacji to przy otwartym zaworze czterodrogowym na max to jak na instalację wykonaną z małych przekrojów rur to sprawuje się całkiem dobrze (zastosowałem zawór czterodrogowy 1 1/2 i obieg kotłowy połączony jest do powrotu miedzią 35mm, nie ma problemu z niechodzącym obiegiem kotłowym)

Dzięki za zainteresowanie

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.