Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alpha2 - Autoadaptacja - Czemu 22w ?


tata1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

kupiłem Alphę2. Po założeniu i włączeniu AUTO, pompa działa na 22W, po 4dniach pracy (średnio 10 godzin na dobę) oscyluje w granicach 21-22W, po zamknięciu boilera - 20W. Kiedy przełacze ją ręcznie na 1 bieg to wtedy pokazuje 7W i wszystkie grzejniki są prawidłowo dogrzane. Poprzednio była UPS 40 i też chodziła na 1 biegu. W sumie jest 140 żeberek Serir i około 130m2 w dwóch gałęziach. kupiłem Alphe2 by mniej zużywała prądu, ale na auto chodzi na full. Czemu tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22W to chyba nie jest "full" (chyba, że masz inną pompę niż 25-40) - ta pompa na 3 biegu zużywa 45W.

 

Natomiast u mnie na 20W zeszła po ponad tygodniu użytkowania a wcześniej pracowała dość długo na 43, potem zeszła do 30 a potem do 20 i tak już jej zostało.

 

Może więc trzeba jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u tu są cuda Panowie ba ja sam też nie wiem czemu :unsure:

...moja chałupa to 12x24m, parter i piętro grzane, więc spora landara a w funkcji autoadapt zasuwa na 12-13W po 2 tygodniach pracy ;) . Grzejniki wszędzie to konwektory i na tej funkcji nie dogrzewa góry tak więc mam ją wyłączone z tej funcji - za chiny nie chce u mnie "kręcić" więcej w tej funkcji a u mnie to by było konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kupiłem Alphę2. Po założeniu i włączeniu AUTO, pompa działa na 22W, po 4dniach pracy (średnio 10 godzin na dobę) oscyluje w granicach 21-22W, po zamknięciu boilera - 20W. Kiedy przełacze ją ręcznie na 1 bieg to wtedy pokazuje 7W i wszystkie grzejniki są prawidłowo dogrzane. Poprzednio była UPS 40 i też chodziła na 1 biegu. W sumie jest 140 żeberek Serir i około 130m2 w dwóch gałęziach. kupiłem Alphe2 by mniej zużywała prądu, ale na auto chodzi na full. Czemu tak jest?

 

A instalacja jest wyregulowana (czy są nastawy wstępne na zaworach grzejnikowych?)? Pompa aby prawidłowo pracowała musi mieć dobrze wyregulowana instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy wstępne zrobione, wszystkie grzejniki na 1 biegu pompy już grzeją jednakowo.

Tak że UPS 25-40 miała pobór 25W, a tu alpha2 na AutoAdapt ma 22W. Może ją zostawić na tym pierwszym biegu, w końcu będzie to samo co UPS, tylko że 7W, zamiast 25. Tylko kupiłem ją by wykorzystać AutoAdapt, gdy termostaty się zamkną. Oczywiście podczas tych kilku dni termostaty na Full, by wyczuć pompę.

 

PS (do Marcina) Załączam kartkę z instrukcji, na której jest opisana tabliczka znamionowa. U mnie na pompie też jest taka tabliczka u góry i tak samo jest napisane że 22W to max, nigdy więcej nie wyświetliło. Tyle ta pompa pobiera max. Może 25-60 pobiera więcej.

post-5955-1266865439_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej u mnie pompa 25-60 dłużej niż 4 dni chodziła na 43W (czyli prawie moc max) - dopiero po około tygodniu (dodam ciągłej pracy 24/24h) moc pobierana spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jakie macie jeszcze grzejniki - bo to chyba jest kluczowe przy tych pompach - przynajmniej tak mi się wydaje :unsure: ....czy panelowe,żeberkowe,konwektory,itp. oraz czy przy grzejnikach są zwykłe zawory czy też głowice termostatyczne.

...po moich obserwacjach dochodzę do wniosku,że jeżeli są wszędzie głowice termostatyczne to jak wiadomo otwarcia przez grzybek są minimalne w związku z tym "wachnięcia" w watach będą również małe, jeżeli będą zwykłe zawory kulowe lub grzybkowe to pobór w watach i "wachnięcia" będą znaczne bo po otwarciu grzejnika przepływ będzie musiał diametralnie wzrosnąć.

W mojej chałupie która ma już po raz enty 12x24m(parter i piętro) jest łącznie 31 konwektorów z głowicami termostatycznymi - od wczoraj znów na autoadapt - pobierana moc pomiędzy 10 - 14W.

. .. o dziwo po zdławieniu przepływu na bojler jest znacznie lepiej - ale mrozy też odpuściły - nie mniej dzięki quitar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.