Skocz do zawartości

tata1

Stały forumowicz
  • Postów

    104
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez tata1

  1. Instalacja chodzi w schemacie 8 systemu. VR71 (FM5) nie ma adresacji, bo on może być tylko jeden systemie, adresy ustawiane są tylko w VL70 (FM3), bo te mogą być 2szt w instalacji. Serwisant ogarnął wreszcie temat. Wymienił płytę główną w jednostce zewnętrznej i od razu wszystko ruszyło.
  2. Bez 720?, to jak wtedy to ustawiać? Ustawiają przez wyświetlacz 720 przecież. Coś więcej proszę na temat ustawiania adresów? Gdy podłaczyli VR71, dali w 720 wyszukiwanie i nie ma go na liście, a w 720 widnieje dalej obieg 1 (strefa1 i strefa2), nie pojawia się obieg 2, mimo podpięcia kolejnego czujnika VR10 do VR71
  3. Proszę o informacje, bo instalatorzy się poddają z podłączeniem VR71. Pompa ciepła arotherm split 10 z jednostką uniTower. System działa w oparciu o schemat 8. (Arotherm, unitower, VR720, Z rozdzielacza hydraulicznego wychodzi obieg na grzejniki, bez podmieszania, oraz drugi obwód na podłogówkę, z podmieszaniem). VR71 podłączony i system go nie widzi w wyszukiwaniu. Drugi podmieniony i to samo. Busy spięte razem (oczywiście + i - do osobnych tulejek) i podłączone do VR 71, który jest zamontowany w uniTower. Za cholerę nie ruszy. Aktualnie by było ogrzewanie, podłączona jest grupa pompowa od grzejników do wyjścia multifunkcyjnego UniTower. Po właczeniu opcji skanowania sterownik wyszukuje tylko regulator, pompę ciepła i moduł regulacji WP, nie ma VR71 na liście. Gdzie szukać?
  4. Zainteresowało mnie to bruzdowanie, ale firmy wykonujące to bruzdowanie informują że istniejąca posadzka musi mieć dylatację styropianową o grubości min. 5mm. U mnie dylatacja od ścian jest zrobiona folią. Jak u was było? Pytanie do osób, które mają bruzdowane posadzki - mieliście tą dylatację styropianową?
  5. Witam Z racji tego że grzeję boiler na wysokie temperatury (80stopni), by palić w piecu co 3 dni, na wyjściu CWU z boilera zamontowałem zawór termostatyczny Honeywell TM200 na 3/4. Zawór ustawiony na 45 stopni i do wrzącej wody domieszkował zimnej. Działał znakomicie, czy w boilerze woda miała 45 stopni, czy 60, czy 80 - zawsze wyjściowa miała stałą temperaturę. Od kilku dni woda była trochę zimniejsza niż zwykle, a dziś zimna. Zawór w ogóle nie dopuszcza gorącej, daje samą zimną. Co robić ?, Leżał trochę w szufladzie zanim go zamontowałem, więc już raczej po gwarancji, a trochę kosztował. Padł by tak szybko? Może jest jakiś sposób by go zdiagnozować i naprawić?
  6. Witam Bardzo dziękuję za informacje. Myślę o gazowym kotle, jako wspomagającym. W sytuacji gdy np. po przyjeździe do domu potrzeba ciepłej wody, a nie nagrzana w boilerze. Również gdy po prostu nie będzie się chciało mi palić w CO. DO CO na okres przejściowy, jesienno zimowy. Tak jak teraz, gdy przepalam w piecu co dzień po dwie trzy godziny dziennie, lub co drugi dzień. Gazowy by mi załatwił to przepalanie.
  7. Czy kotły mają możliwość podłączenia do komina "pojedynczego" i ciągnięcia powietrza z kotłowni, czy musi byc przewód koncentryczny, czy jest to po prostu dowolność. W kwestii układu otwartego, to rozumiem, że na takowym kotły nie zadziałają?
  8. Witam Chciałbym założyć w kotłowni piecyk gazowy 2 funkcyjny. Aktualnie posiadam piec 20kw ogrzewający dom 140m2, ocieplony, okna plastiki. W domu jest 140 żeberek aluminiowych SERIR500. Dom ma nieduże zapotrzebowanie na ciepło - w większości sezonu wystarczy grzanie poniżej 50stopni w obiegu CO. Chciałbym by piec spełniał te wszystkie warunki: 1. Piecyk gazowy 2 funkcyjny do 2000-2600zł 2.W kotłowni posiadam komin zarezerwowany do gazu i podczas murowania wsadzono tam metalowy wsad do gazu, lecz nie koncentryczny. Teraz widzę że piece potrzebują wkłady koncentryczne. Czy są jakieś piece, które nie muszą ich mieć i wystarczy im wkład pojedynczy? 3. Chciałbym by gazowiec zadziałał w układzie CO otwartym, tak by nie przerabiać CO na układ z wymiennikiem. Przy piecu węglowym nie chcę zamykać układu. Czy jest taki piecyk, który spełnia te wszystkie warunki?
  9. Witam Ja w lecie ładuje zbiornik 250l pionowy do temp 75stopni. Jest nas 2 osoby i wody wystarcza na 3 dni (spadek do 35 stopni).
  10. O to wiele zmienia, w takim razie załączę ją na całą dobę - na kilka dni. Pewnie potrzebuje dłuższego czasu do AutoAdapt. Dzięki
  11. Nastawy wstępne zrobione, wszystkie grzejniki na 1 biegu pompy już grzeją jednakowo. Tak że UPS 25-40 miała pobór 25W, a tu alpha2 na AutoAdapt ma 22W. Może ją zostawić na tym pierwszym biegu, w końcu będzie to samo co UPS, tylko że 7W, zamiast 25. Tylko kupiłem ją by wykorzystać AutoAdapt, gdy termostaty się zamkną. Oczywiście podczas tych kilku dni termostaty na Full, by wyczuć pompę. PS (do Marcina) Załączam kartkę z instrukcji, na której jest opisana tabliczka znamionowa. U mnie na pompie też jest taka tabliczka u góry i tak samo jest napisane że 22W to max, nigdy więcej nie wyświetliło. Tyle ta pompa pobiera max. Może 25-60 pobiera więcej.
  12. Witam kupiłem Alphę2. Po założeniu i włączeniu AUTO, pompa działa na 22W, po 4dniach pracy (średnio 10 godzin na dobę) oscyluje w granicach 21-22W, po zamknięciu boilera - 20W. Kiedy przełacze ją ręcznie na 1 bieg to wtedy pokazuje 7W i wszystkie grzejniki są prawidłowo dogrzane. Poprzednio była UPS 40 i też chodziła na 1 biegu. W sumie jest 140 żeberek Serir i około 130m2 w dwóch gałęziach. kupiłem Alphe2 by mniej zużywała prądu, ale na auto chodzi na full. Czemu tak jest?
  13. Witam Dzięki za wyjaśnienia, zastanawiałem sie jak to działa. Najbardziej mnie intersuje to w sterownikach do CO domowego. (Estyma i podobne) Czyli jest impuls, który poruszy zaworem o jakiś kąt i potem sterownik mierzy temp. i decyduje co dalej w zależności od temp. Czyli jednym z parametrów jest czas impulsu na zawór i czas przerwy pomiędzy impulsami. PS. Zasada działania sterowania była mi potrzebna do tego, czy zamontować 3d + siłownik i sterownik, czy też wybrać dużo tańsze rozwiązanie - zawór trójdrożny przełączający z wbudowanym mechanizmem (insbud) i do tego prosty sterownik. Ale widzę że w przypadku zaworu przełaczającego, to nie tędy droga i trzeba zawór regulacyjny i osobny siłownik. (W przypadku domowego CO)
  14. Witam Interesuje mnie jak działa zawór 3d, lub 4d STEROWANY siłownikiem i sterownikiem. Z góry zaznaczam że przeznaczenie i zasadę działania w/w zaworów w instalacji to znam. Chodzi mi jak realizowany jest napęd takiego zaworu. Czy zawór działa na zasadzie ZAMKNIJ/OTWÓRZ i tak od brzegu skali do brzegu, z dużą cylicznością co daje tam jakieś średnie przepływy i temperatury. (otworzy full, jak za gorąco to zamknie całkowicie i tak w kółko) Czy może działa tak, że wykorzystuje położenia pośrednie. Np. ustawi się na 50% jak będzie za zimno to wrzuci 60% otwarcia. Jak działa taki siłownik, jak jest sterowany? Skąd sterownik wie na jakiej pozycji w danej chwili jest zawór? Czy pokrętło na napędzie wykorzystuje się przy pracy bez sterownika, czy może przy pracy ze sterownikiem odgrywa jakąś rolę?
  15. Chyba się zdecyduję na zakup tych odpowietrzników - w końcu to FLAMCO. Miejmy nadzieję, że fakt iż są one nierozbieralne wynika z faktu że nie ma potrzeby ich rozbierać, a nie z faktu że producent wprowadził wersje nierozbieralną - oszczędzając na kosztach produkcji.
  16. Też mi sie wydaje że zaciskany. Ale to oznacza że się nie zabrudzają? Mam zamontować 50 sztuk i sie waham, a cenę mam atrakcyjną.
  17. Witam Nie dawało mi to spokoju i poszperałem to i ówdzie: Ja mam te które są na załączonym przez Pana rysunku i nie są rozbieralne. W związku z tym że potrzebuję zamontować większą ilość to podzwoniłem po firmach i dowiedziałem sie że do 2008 FLAMCO miało Flexwent H inne, a od 2009 zostały przekonstruowane (mają tą czerwoną zakrętkę większą). Sprzedawcy też mówią że te nowe są rozbieralne, ale kupiłem na próbę kilka i nie mogę ich rozebrać. Nie ma już tego rozkręcanego kołpaka jak do 2008r było. Mam dokładnie taki jak na Pana zdjęciu i on nie daje się rozkręcić. Pisząc tego posta byłem zdezorientowany i nie wiedziałem czemu są na rynku dwa typy Flexwent H, ale nie dawało mi to spokoju, najprościej zapytać na forum. Ale przecież GOOGLE i telefon nie boli - znalazłem interesujące mnie informacje. Ale dalej mam pytania: Może są przekonstruowane tak że nie wymagają już czyszczenia. Jeżeli są nierozbieralne to czy nie obawiać się ich zakładać? W załączeniu daję zdjęcie przedstawiające model FLEXWENT do 2008 i od 2009. Tyle się dowiedziałem dzwoniąc.
  18. Witam Nabyłem kilka odpowietrzników automatycznych FLAMCO FLEXVENT H i mają one stałą (nieodkręcaną) górną część. Odkręcana jest tylko czerwona zakrączka, ale nie da sie rozebrać odpowietrznika w celu wyczyszczenia. Widziałem też bardzo podobne i również oznaczone FLEXVENT H odpowietrzniki, które mają odkręcalny kołpak i możliwość rozebrania w celu wyczyszczenia. Na stronie FLAMCO i katalogu są zdjęcia nierozbieralnych. Które są oryginalne, bo sam nie wiem. A może teraz zmienili z rozbieralnych na nierozbieralne. strona flamco - nierozbieralne: http://stentor.flamco.nl/pl/catalog/list/224814 (takie mam) katalog flamco- nierozbieralne: http://www.flamco.pl/flamco_pl/pl/our_prod..._1018505230.pdf a tu są flamco, ale rozbieralne: http://www.r-z.pl/557-46bafd7caa8c0.htm ty jest artykuł z instalatora, gdzie opisane są odpowietrzniki Flamco i są rozbieralne: http://www.instalator.pl/archi/2006/mi1%2889%29/10.pdf http://www.instalator.pl/archi/2006/mi1%2889%29/11.pdf Tu też jest rozbieralny http://www.marquardt-gmbh.de/wbc.php?sid=5...amp;tpl=pd.html
  19. FLAMCOVENT - 1 cal - numer katalogowy 28021 - zdjęcie w moim poście powyżej. http://stentor.flamco.nl/pl/catalog/model/224889 W instrukcji jest zalecenie, że powinien być najlepiej przed pompą. Jednak działa i za pompą.
  20. Witam Zamontowałem separator FLAMCO, zamontowałem przed pompą. Parę dni i dalej się instalacja zapowietrza, miałem wrażenie że nawet bardziej. Po paru dniach doszedłem, że to pompa przez niego zasysa powietrze. Przełożyłem go za pompę i EUREKA - działa. Instalacja praktycznie sie nie zapowietrza. Nawet w przypadku, gdy zamknę CO na dom i tylko pracuje sam bojler, i na piecu przez nieuwagę zrobiło się prawie 100st. to separator wtedy syczał, czyli działa. Jestem zadowolony z tego urządzenia. Pompa Grundfoos 40, cały czas pracuje na 1 biegu
  21. Tak ten układ z rysunku B z rurką odpowietrzającą jest najczęściej spotykany Czyli: Rura wznośna od dołu naczynia (z zasilania pieca) Rura przelewowa przy górze naczynia(do kanalizacji) rura odpowietrzająca na górze naczynia
  22. Witam Jak już wspomniał któryś z przedmówców, bardzo łatwo doprowadzi do wyrzucenia wody z układu CO przez rurę przelewową -( nawet sprawdziłem u siebie czy faktycznie wyrzuci wodę.) -pompa na biegu III - zakręcone zawory na grzejnikach - popuszczone odpowietrzniki ręczne. Pompa pracuje z dużą wydajnością, ale nie ma gdzie podać wody bo zawory zamknięte. W momencie poluzowania odpowietrzników (wystarczyło dwa) pompa zaczęła wyrzucać wodę do kanalizacji przez naczynia zbiorcze. Według mnie to normalne, bo otwarty odpowietrznik to wejście powietrza, a naczynie wzbiorcze to wylot . Zastanawia mnie co by było, gdyby wszystkie grzejniki posiadały zawory termostatyczne i odpowietrzniki automatyczne - według mnie po zamknięciu głowic, pompa zassała by przez automaty powietrze i opróżniła układ CO przez naczynie wzbiorcze.
  23. Witam Separator założony i nie widze poprawy. Instalacja się dalej zapowietrza, a nie widzę by separator cos syczał. Czy te urządzenia u was działają?
  24. Przed pompą mogę zamontować, ale będę miał problem by zamontować przed filtrem. Boję się o zanieczyszczenia. Będzie tak: zawór kulowy, separator, filtr, pompa. Wolałbym by filtr był przed separatorem, ale w/w wymienianej kolejności mam mało przeróbek.
  25. Witam Gdzie montować separator powietrza? Przed, czy za pompą. Jeżeli przed, to czy może być przed filtrem zanieczyszczeń?, Czy jest możliwość zatkania się tego urządzenia zanieczyszczeniami - mam na myśli FLAMCO
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.