Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Od czego może być to sterowanie ???


Avernus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

U mnie w firmie jest ogrzewanie gazowe które jest podzielone na salon i warsztat samochodowy. W kotłowni jest taki wyświetlacz i nie wiemy od czego on jest i za co on jest odpowiedzialny i co znaczy ta temperatura, wiatraczek, wiatraczek w takim domku, słoneczko, rączka ??? Nigdzie nie ma opisu i też nazwy modelu tego wyświetlacza. 

Tutaj zdjęcie w załączniku 

Prosze o pomoc i wyjaśnienie jeżeli ktoś ogarnia temat 

 

2142422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KubaSko napisał:

To regulator nagrzewnicy która pewnie macie w warsztacie - Sonniger Panel Inteligent. Steruje w/w nagrzewnicą. Ściągnij sobie instrukcje z neta tam jest wszystko ooisane.

No mamy takie 4 nagrzewnice z czego jednej leci powietrze ale nie jest to ciepłe powietrze więc nie wiem jaka musi być temperatura na tym wyświetlaczu aby zaczęło coś grzać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KubaSko

Czujnik jest takie coś

więc coś jest zrypane i dlatego nie grzeje ? Bo wg. tego co jest ustawione na zdjęciu to jest na grzanie 24*C,  prędkość wentylatora na low.  Piec jest włączony bo gorąco w tym pomieszczeniu że szok i tylko z jednej tej nagrzewnicy coś leci pozostałe 3 nie działają wgl. 

To jak uważasz ?.

czujnik-temperatury-puszkowy-ar102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pracować w trybie ręcznym bez tego czujnika. Jak zwiększysz prędkość wentyla to będzie leciało jeszcze chłodniejsze powietrze. Nie wiem jak masz zasilane te nagrzewnice, czy na zaworze przełączającym czy leci prosto z kotła gazowego. Jak chcesz żeby leciało cieplejsze to musisz zwiększyć temp. zasilania na kotle gazowym. Zbyt wiele niewiadomych na temat instalacji...., rozumiem że w garażu jest zimno skoro chcesz podwyższać temperaturę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ten wyświetlacz jest w kotłowni i tam jest ogrzewanie gazowe i nie wiemy  jak ustawić żeby grzało nam na warsztacie bo przecież kierownictwo się nie pofatyguje i nie interesuje póki co ogrzewanie załączyć, a nam już trochę pizga jak na dworze zimno teraz się robi, i z ciekawości chcemy wiedzieć jak to po prostu załączyć. 

Też dzisiaj zauważyłem że na tym urządzeniu ( zdjęcie podglądowe ) jest 40*C na wskaźniku , a na takim dużym ( drugie zdjęcie podglądowe ) jest 73 co zauważyłem 

 

tooo.png

too2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bojlerze 40 to jest temp wody do mycia. 73 stopnie to temp na kotle. Musisz miec przy nagrzewnicy zawór który otwiera na nią obieg. Zwykle jest to elektrozawor. Byc moze jest tak ze musi byc sprawny ten czujnik zeby otworzyl sie elektrozawor na nagrzewnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj rury idace do tej nagrzewnicy czy jest na nich jakis elektrozawór (takie małe pudełko lub biała głowiczka z wychodzącym z niego kablem ). A moze jest to zwykly zawor ręczny i jest zamkniety. Jesli jest to elektrozawor to powinna byc na siłowniku wajcha która pozwala na jego otwarcie ręcznie lub możliwość ściągnięcia białej głowiczki z kablem :) a wtedy ciepło popłynie obfitym strumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KubaSko napisał:

Obejrzyj rury idace do tej nagrzewnicy czy jest na nich jakis elektrozawór (takie małe pudełko z przewodem na rurze idacej do nagrzewnicy ). A moze jest to zwykly zawor ręczny i jest zamkniety. Jesli jest to elektrozawor to powinna byc na siłowniku wajcha która pozwala na jego otwarcie ręcznie :) a wtedt ciepło popłynie obfitym strumieniem :)

Jak co jutro zrobię zdjęcie i zobaczysz swoim okiem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja tu widze masz 4 pompy kazda na poszczegolna nagrzewnice. Macie 3 nagrzewnice w garazu i jedna w salonie ? Dwie pompy działają wiec dwie nagrzewnice powinny grzać choć o dziwo termometry na wszystlich obiegach pokazują ponad 60 stopni czyli przez kazda z nagrzewnic plynie gorący czynnik grzewczy. Nie wiem do czego jest ta pompa na 6 zdjęciu o gdzie idą te rurki miedziane od sprzęgła (moze masz grzejniki w salonie i tam one idą).  Na 3cim zdjeciu masz sterowniki od nagrzewnic ? Probowales nimi je włączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KubaSko napisał:

Z tego co ja tu widze masz 4 pompy kazda na poszczegolna nagrzewnice. Macie 3 nagrzewnice w garazu i jedna w salonie ? Dwie pompy działają wiec dwie nagrzewnice powinny grzać choć o dziwo termometry na wszystlich obiegach pokazują ponad 60 stopni czyli przez kazda z nagrzewnic plynie gorący czynnik grzewczy. Nie wiem do czego jest ta pompa na 6 zdjęciu o gdzie idą te rurki miedziane od sprzęgła (moze masz grzejniki w salonie i tam one idą).  Na 3cim zdjeciu masz sterowniki od nagrzewnic ? Probowales nimi je włączyć ?

 

Na salonie jest też 4 nagrzewnice w rogach tak jak i na warsztacie samoch. też 4 i na nim  tylko słychać że jedna chodzi i wieje chłodnym powietrzem, nie wiem jak na salonie. 

Właśnie tym sterownikiem na 3cim zdjęciu też można ustalić temperaturę i wyłączyłem salon i dałem 30*C na warsztat i prędkość 70. Na tym drugim  białym wyświetlaczu 26. i nawet po dłuższym czasie tak ustawione nie grzeje to ogrzewanie. Nie wiem czy ono jest zrąbane czy jak. 60*C to pewnie w tej kotłowni bo tam jest ciepło :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KubaSko napisał:

A rurki idace do ktorejs z nagrzewnic sa ciepłe ?

@KubaSko

Nie wiem bo są dość wysoko te nagrzewnice i rury idą górą aż po dach. 

A te pompy się włącza tym ">"  ? 

Więc jeżeli pokazuje że ma grzać a nie grzeje to jest coś spierdzielone. Nie wiem co tu jest nie grane...  Chyba że włączyć jeszcze te dwie pompy i zobaczyć hmm. Tylko zaś nie chce czegoś sam spierdzielić i tylko sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hermogenes napisał:

Napisałeś "rury idą górą aż po dach" ten dach jest wysoko, i czy te nagrzewnice które grzeją wiszą na tej samej wysokości co te zimne.

Pozdrawiam Hermogenes

nie czaje :D Nagrzewnice są trochę wysoko zamontowane żebym mógł sprawdzić rurki i same rury idą do góry aż pod dach i wchodzą w ścianę a reszta rurek idzie zaraz przy dachu do pozostałych nagrzewnic na warsztacie. 

Więc widzicie piec włączony, wszędzie na tych sterownikach temperatura po 26*C+, kręci tylko jedna z tych nagrzewnic i wieje chłodnym powietrzem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję że może być zbyt mała ilość wody w układzie i pompa nie ma siły przerzucić jej tak wysoko, wskazywało by na to ciśnienie w okolicach 0,5 bara na manometrze co równoważy 5 metrów słupa wody. Jeśli rury są wyżej to mogą być tam na górze zapowietrzone i woda nie leci do nagrzewnic.

Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaSko ja zwróciłem na to uwagę, nad pompą nr 4 temperatura jest wyraźnie niższa 40 C a nad pompą nr 3 trochę ponad 60 C. Pompa nie robi a woda grawitacyjnie się ogrzewa.

Nie żebym podważał Twoją wiedzę ale warto sprawdzić dlatego taka sugestia.

Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.