Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Co -grzejniki Na Pionie Zbiornika Wyrównawczego


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

 

bede przerabiał instalację CO, wymiana pieca na Cichewicz Futura eco mini 21KW ale mam mały problem. Mam już wykonany jeden pion prowadzący do zbiornika wyrównawczego i są na nim podpięte dwa grzejniki na dwie łazienki(po jednym na parterze i piętrze ). W związku z tym będe potrzebował min 2 pomp w instalacji, pierwsza do pompowania wody w małym obiegu przed zaworem czterodrożnym, druga do pompowania za czterodrożnym, wysyłam uproszczony schemat, co o tym myślicie??

post-13625-1266335802_thumb.jpg

Opublikowano

witam,

 

a jak wyjde z pionem na naczynie przed pompą to czy pompa dopompuje wodę do grzejników?

Niestety ten pion mam już gotowy i nie mam możliwości wyjścia osobną rurą na zbiornik wyrównawczy

Opublikowano

moj znajomy ma podobnie ale jeszcze lepsze jest to że naczynie wzbiowcze wpięte zostało w pione ale na ostatnim grzejniku, teraz jest wszystko ok ale az strach pomysleć jak sie będzie gotować woda :)

 

wedlug mnie lepiej poswięcić troche wolnego czasu, pracy i kasy na rure 28mm i się wpiąc przed całym układem pompowym zaraz za kotłem na zasilaniu.

inwestujesz w swoje bezpieczenstwo i członków rodziny którzy to bedą obsługiwali ten piecyk... zycie ma sie jedno a rur-ek moze być kilka :)

post-14941-1266411307_thumb.jpg

Opublikowano

nie problem pociągnąc rure tyle że ten układ juz pracuje tak ponad dwa lata, zero problemów a co gorsze mam już zrobione dwie łazienki i musiał bym pruć kafelki żeby dodac tą rure...

Opublikowano

u mnie się gotowała wrażenia straszne, spiep.... z domu tylko się dymiło :)

zrób sobie wymiennik i zamontuj naczynie w kotłowni i tak masz 2 obiegi, nie znam układu w domu, ale pozlecam się zastosować do 2-giego i nie tylko postu

Opublikowano

witam, nie moge sie z wami do końca zgodzić, mimo że do pionu zbiornika wyrównawczego podpięte są dwa grzejniki to spełnia on swą funkcje, oczywiście wielka racja że pion ten powinien być podpięty bezpośrednio za piecem bez dodatkowej armatury. Pompa która jest na obiegu małym będzie zasilać te dwa grzejniki plus CWU, powinna ona chodzić bez przerwy, natomiast przed zbiornikiem CWU chce wstawić elektrozawór odcinający normalnie zamknięty który będzie wysterowany przez sterownik kotła w razie niskiej temperatury wody użytkowej.

Druga pompa rozprowadzi wodę na obiegu za zaworem czterodrożnym.

post-13625-1266440702_thumb.jpg

Opublikowano

Witam

A może tak: zaraz od pieca do naczynia wzborczego i 2 grzejników łazienkowych idą duże rury i ten obieg chodzi grawitacyjnie a reszta obiegu chodzi na pompie

 

post-10462-1266485677_thumb.jpg

 

 

 

Albo drugie rozwiązanie: można pompę wstawić na powrocie do pieca.

Opublikowano

Witam forumowiczów. Po przeczytaniu niniejszego tematu o warunkach poprawnego zainstalowania zbiornika wyrównawczego ze zgrozą stwierdziłem, że moja instalacja wykonana jest niepoprawnie. Ale do rzeczy. Kotłownia do ogrzania domu znajduje się w osobnym budynku, który jest niższy (o ok. !,5 m) od zainstalowanych grzejników na piętrze domu. Wykonana instalacja zbiornika wyrównawczego została podpięta pod pion grzejnika łazienkowego i wyprowadzona na strych poddasza, a więc poza zaworami i pompą CO w kotłowni. W związku z tym, mam pytanie czy możliwe jest zastosowanie określonego zaworu bezpieczeństwa np. 1,5 bara zamontowanego tuż za wyjściem wody CO przy piecu, czy też możliwe jest inne rozwiązanie (jakie?). Dodam , że od biedy pokusiłbym się o zamontowanie nowego 2 zbiornika przy kominie ocieplając go na zewnątrz, wtedy funkcjonowałyby niezależnie 2 zbiorniki na jednym poziomie wody przelewowej, z tym że istniejący zbiornik zostałby do uzupełniania wody do układu CO - jak dotychczas, a drugi mniejszy bezpośrednio przy piecu. Co o tym sądzicie?

Opublikowano

Czy to jest osobny budynek czy dobudowany do mieszkalnego i jak biegną rury, pod ziemi czy przez ścianę budynku? Można też przenieść istniejący zbiornik na komin, zabezpiecza on wszakże kocioł.

Jeśli jest tak:

post-4692-1266494381_thumb.jpg

To może pozostać. Jeśli inaczej trzeba się zastanowić.

Opublikowano

Dzięki za zainteresowanie. Budynek kotłowni wraz z garażem stoi osobno w odległości 6 m od budynku mieszkalnego. Wszystkie rury (CO, CWU, cyrkulacji i zimnej wody z własnego ujęcia) poprowadzono pod ziemią we wspólnym kanale odpowiednio zaizolowane ponad 1 m głęboko. Przedstawiony schemat więc odpada. Ewentualnie myślę o drugim naczyniu - może mniejszym (10-20 l.) jako awaryjnym przy samym piecu, na kominie kotłowni, tak aby można było go obudować na zewnątrz ociepleniem ze styropianu wraz z całym kominem i obłożyć płytkami terakotowymi w jedną całość. W ten sposób mam ocieplone i wykończone kominy kanałów wentylacyjnych z pustaków keramzytowych w budynku mieszkalnym. Komin w kotłowni wybudowany jest z cegieł i ma wolny 1 kanał wentylacji przez który wewnątrz mógłbym wyprowadzić rurarz powyżej dachu i tam zamontować zbiornik, ale aż się boję ile to roboty. Chodzi mi tylko czy jest może jakieś inne prostsze, sensowne rozwiązanie. Mamy w końcu XXI wiek.

Opublikowano

guitar, czy takie podłączenie grzejników na wspólnym pionie ze zb. wyrównawczym może w przypadku gotowania sie wody nie zadziałac??

stara instalacja w stali była tez tak wykonana, no cóż mój błąd że wcześniej nie pomyślałem i wykonałem w miedzi to samo co było w stali:(

Opublikowano

w tej chwili mam podpiętą pompe i tłoczy wode też na ten pion, myśli Pan że przy zastosowaniu tej pompy przed zaworem czterodrożnym moge mieć problem z regulacją/mieszaniem??

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.