Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najmniejsze KotŁy Z Podajnikiem


00menu

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

 

Zakładając nowy temat chciałbym zapoczątkować małą debatę na temat kotłów o małej mocy ,łatwych w codziennej eksploatacji ,które sprostają wymaganiom małej rodziny mieszkającej w nowym domku o pow.<100m2>

 

Jesteśmy w trakcie budowy i bardzo trudno o mały kociołek na eko czy miał.

Instalatorzy namawiają na moim zdaniem przewymiarowane kotły ,które ich zdaniem będą miały zapas mocy kiedy przyjdzie sroga zima[taka jak teraz]

przykład:mamy 90m2 do ogrz. a gość proponuje 24kw

 

Ludzie budują małe oszczędne domki a producenci proponują kotły pozwalające ogrzać hale sportową.A może kopalni im dokładają do tych "potworów" bo na pewno nie ekolodzy.

 

No dobrze do brzegu.

Proszę o zgłaszanie kołów o małej mocy z podajnikiem.Ja mam dwa:

 

HEF 12KW ( groszek)

GALMET 12KW(groszek,pelet) ;)

 

Pozdrawiam 0M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Moim zdaniem, troche przekornie, jedynym kotlem do tak malego i ocieplonego domu jest: KOCIOL GAZOWY , o ile

jest gaz? Reszta nie ma sensu.

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowe 10kW z podajnikiem (tylko po co?) :

 

-http://ekotom.pl/kociol.htm - kocioł jest produkowany przez bieczowskie Ogniwo-->

-http://www.ogniwobiecz.com.pl/

Z tych, które podałeś zdecydowanie Galmet. A czemu nie zwykła 10-tka zasypowe(stalowa albo żeliwna)+ dobry opał(mieszanka koksu i węgla) + dobry miarkownik ciągu i spokój na 10-12h. ? ? Połowa ceny i "0" elektroniki. A jak myslisz że do retortowego nie będziesz chodził to jesteś w błędzie. O przywiązaniu do eko-groszku nie wspominając!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd

Przy tych wyliczeniach kosztow ogrzewania, czy bierzecie wszystkie koszty?

Piec gazowy z zamknieta komora spalania zamontujesz wszedzie, nawet w sypialni, na upartego. Nie marnujesz ani

metra powierzchni. - i zapominacz o kotle !

Do smolucha trzeba KOTLOWNI nie wsadzisz go pod pierzyne w sypialni!!

Koszt kotlowni min. 10 m2 to przynajmniej 30000 zl. W malyn domku ta powierzchnie liczy sie PDWOJNIE. Oj jak

brakuje tego pokoju gdy dorastaja dzieci!! Rozkladajac ta kwote na przewidywalny obecnie czas 10 lat. Co bedzie

dalej KTO TO WIE??. Ta kwote MUSISZ wydac JUZ, a nie za 5 , 10 lakt - odsetki od kredytu!

RAZEM = ciegly brud, robocizna, nawet wtedy gdy sie nie chce i chory plus min rocznie 3000 zl+odsetki, za ktlownie, opal,

wywoz popiolu = razem W PALE SIE NIE MIESCI.

NIECH MI NIKT NIE MOWI ZE PALENIE WEGLEM, w malym i cieplym domu, JEST OPLACALNE !!!

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

 

Zakładając nowy temat chciałbym zapoczątkować małą debatę na temat kotłów o małej mocy ,łatwych w codziennej eksploatacji ,które sprostają wymaganiom małej rodziny mieszkającej w nowym domku o pow.<100m2>

 

Jesteśmy w trakcie budowy i bardzo trudno o mały kociołek na eko czy miał.

Instalatorzy namawiają na moim zdaniem przewymiarowane kotły ,które ich zdaniem będą miały zapas mocy kiedy przyjdzie sroga zima[taka jak teraz]

przykład:mamy 90m2 do ogrz. a gość proponuje 24kw

 

Ludzie budują małe oszczędne domki a producenci proponują kotły pozwalające ogrzać hale sportową.A może kopalni im dokładają do tych "potworów" bo na pewno nie ekolodzy.

 

No dobrze do brzegu.

Proszę o zgłaszanie kołów o małej mocy z podajnikiem.Ja mam dwa:

 

HEF 12KW ( groszek)

GALMET 12KW(groszek,pelet) ;)

 

Pozdrawiam 0M

i to jest przykład wymagąjącego klienta ,teraz szuka malutkiego kotła za chwile bdzie problem bo przygasa albo sprawnosc ma taką ze połowa idzie w komin ,

zamotuj systemówke 22-25kW ,na palniku ustaw moc ok 15kW i po kłopocie

a tak naprawde to budujac dobry i wyizolowany dom to tylko i wyłacznie gaz ,ewentualnie pompa ciepła ale na dzień dzisiejszy to jest loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła powietrze-woda

 

Tania i oszczędna koszt KWh 12-20 groszy. Latem przygotowanie CWU koszt KWh 4 grosze.

 

Drugi naiwny lub naganiacz - co mi po wodzie o temp. 30 -35 oC. Taka mam w rzeca, potrzebuje 60 oC, a to

pompa ciepla NIGDY EKONOMICZNIE nie dostsrczy.

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat palę w zwykłym węglowcu i mam serdecznie dosyć mimo że piecyk jest ok.Nie pytam NAIWNIE co mam kupić bo nigdy nie paliłem w piecu tylko ciężko coś znaleźć do małych powierzchni.

 

Podałem dwa kociołki licząc że ktoś je użytkuje i podzieli się doświadczeniami i ogólną oceną.

Może ktoś ma podobny z inne firmy?

 

Rozważałem poważnie gaz z butli (jeszcze się zastanawiam) ale najgorsze te umowy no i cena nie zachwyca.

Kotłownie mam z osobnym wejściem i nie zamierzam co 2-3h latać i grzebać bo się zasypało albo wiatr za duży , albo atak serca bo prąd wyłączyli i zaraz wybuchnie

 

dziękuje za posty!

 

ps, sprawdzę OGNIWO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat palę w zwykłym węglowcu i mam serdecznie dosyć mimo że piecyk jest ok.Nie pytam NAIWNIE co mam k

 

Rozważałem poważnie gaz z butli (jeszcze się zastanawiam) ale najgorsze te umowy no i cena nie zachwyca.

 

 

dziękuje za posty!

 

ps, sprawdzę OGNIWO

Przepraszam nie mialem Ciebie na mysli.

Jezeli masz tylko gaz z butli, to nie jest wesolo.

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli nie nasz w pobliżu gazu z sieci, to jednak kocioł na węgiel będzie chyba najlepszym wyjściem. Pewnie, że jest trochę brudu, z komina się kopci. Dochodzi też kłopot ze składowaniem opału, ale coś za coś. Jednak ja Ci radzę kocioł z podajnikiem, a nie zasypowy. Miałem kiedyś taki zwykły kociołek i nie narzekałem, ale teraz przy nowym tłokowcu widzę różnicę oczywiście na korzyść nowego kotła. W starym paliłem drewnem, koksem, węglem, był w tym względzie uniwersalny. Nowy przystosowany jest na ekogroszek, lub miał. Ma też ruszt awaryjny. Jednak codzienna obsługa starego była, gdy porównać do obecnej -udręką. Odpopielanie, przerusztowanie to były zawsze tumany pyłu. Kilka razy w ciągu dnia musiałem być w kotłowni. Obecnie jestem tam rzadkim gościem. Kiedyś popiół zawierał nie do końca spalone kawałeczki koksu lub węgla, teraz w pojemniku jest wszystko dopalone. Dorobiłem drugi pojemnik z kawałków blachy i wyjmuję napełniony, wkładając pusty. Nie pyli się w kotłowni. Mój dom to powierzchnia ok.160 m kw.+ bojler dwupłaszczowy 100 l, kocioł stalmark 17 kW tłokowy.

Cena kotłów z zasobnikiem jest faktycznie znacznie większa niż zasypowych, ale wiadomo wygoda niestety kosztuje. Wydaje mi się, że jednak warto wydać więcej i mieć możliwość zostawienia domu na weekend. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STALMARK tłokowiec to dobry kociołek pierwszy, który zwrócił moją uwagę solidne wykonanie i duży popielnik ale trochę za duży do moich 90m2-chyba nie ma takich małych tłokowców.

 

Coraz częściej myślę o GALMET 12kw groszek-pelet cena ok 6000zł (5100 zwykły groszek)

oglądałem takiego tylko o większej mocy jest "ładny" ale czy skuteczny,dają ruszt dod. jest deflektor i 150-ka zbiornik,skrobak szczotka i coś tam jeszcze-zapomniałem o sterowniku 3 pompy ster. i pogodówka

 

Wiem, że GALMET produkuje kotły stosunkowo niedawno i opinie są skromne ale może ktoś ma jakiś kocioł tej firmy szukam opinii użytkownika

Proszę także o opinię--Gaz +butla+kocioł gaz.+GASPOL=ocieplone 90m2(koszty)

 

HEF 12KW solidny ale blisko 2tys droższy czy warto aż tyle zapłacić?-zasobnik mniejszy!

 

ps.Szukam sklepu w łódzkim gdzie mógłbym obejrzeć (kupić) te lub podobne kotły

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 25 kW rzeczywiście wydaje się trochę za duży do twoich potrzeb, lecz pamiętaj, że skoro podają moc 25 kW to nie znaczy że kocioł cały czas pracuje z taką mocą (tak samo jak w przypadku samochodów). W zupełności poradzi sobie latem grzejąc tylko bojler (może 3-4kW). Ja na Twoim miejscu wybrał bym coś w granicach 15kW, wystarczy na srogą zimę, oraz na bojler na którego też parę kW potrzeba.

Ważne też czy 15kW to rzeczywiście 15kW, bo kotły różnią się od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie sugeruj się STALMARKIEM, chociaż podane przez ciebie inne kotły raczej gabarytowo nie są mniejsze od mojej 17 kW. Wydaje mi się też, że kotły z zasobnikami mają znacznie większy zakres regulacji mocy niż zwykłe kociołki zasypowe. Jednak faktycznie na twoje potrzeby wystarczyłby taki o mocy 12kW, max. 15kW.

Jeżeli zastanawiasz się nad gazem ciekłym ze zbiornika, to ci radzę nie myśleć o tym, chyba że masz i będziesz miał sporo kasy na przyszłe rachunki. Mój sąsiad pracujący w Norwegii miał 2 sezony zbiornik w ogródku. Gdy założyli na naszej ulicy gaz sieciowy, on był pierwszym który podłączył się do rury. Oddał zbiornik i jak mi powiedział głęboko odetchnął.

Nie ma jak fajny kociołek (z podajnikiem) na węgiel. Jest przy nim więcej pracy niż przy kotle gazowym, ale to już nie to, co kiedyś przy starych kopciuchach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

 

Zakładając nowy temat chciałbym zapoczątkować małą debatę na temat kotłów o małej mocy ,łatwych w codziennej eksploatacji ,które sprostają wymaganiom małej rodziny mieszkającej w nowym domku o pow.<100m2>

 

Jesteśmy w trakcie budowy i bardzo trudno o mały kociołek na eko czy miał.

Instalatorzy namawiają na moim zdaniem przewymiarowane kotły ,które ich zdaniem będą miały zapas mocy kiedy przyjdzie sroga zima[taka jak teraz]

przykład:mamy 90m2 do ogrz. a gość proponuje 24kw

 

Ludzie budują małe oszczędne domki a producenci proponują kotły pozwalające ogrzać hale sportową.A może kopalni im dokładają do tych "potworów" bo na pewno nie ekolodzy.

 

No dobrze do brzegu.

Proszę o zgłaszanie kołów o małej mocy z podajnikiem.Ja mam dwa:

 

HEF 12KW ( groszek)

GALMET 12KW(groszek,pelet) :)

 

Pozdrawiam 0M

 

 

Witam

 

Polecam piec z Fuzzy Logik RETO DUO 15 kW . Ten steruje się w Fuzzy Logic od 7kW do 15kW tak jak potrzebuje.

 

Kuzyn kupił na 120m nowe budownictwo jest bardzo zadowolony. Podłączenie przez 4 drogowy zaworek z siłownikiem sterwonik 800 z pogodówką. Podłogówką steruje sterownik przez mieszacz :(

 

Ja akurat mam 25 kW o sterowaną od 5 do 25. Sterownik 700. U mnie piec chodził z pełną mocą tylko jak był rozpalany i grzana woda a tak to chodzi ok 15 kW chwilami 20. Ręczny zawór :( szkoda że nie było 800 jak kupowałem.

 

Pozdrawiam radze iść w dobrą automatykę którą doreguluje się mieszkanie bo to daje oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że pojawił się następny godny uwagi kocioł mam tu na myśli PER- EKO 14KW

mniejszych chyba nie mają .Nie widziałem go na żywo ale muszę przyznać,że co do jakości tych kotłów nie słyszałem złych opinii----spełnia moje oczekiwania

 

do STOJAK123

 

widziałeś go na żywo?

 

 

ps.

Mam nowy typ DEFRO AKM 15 (tłokowiec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Polecam piec z Fuzzy Logik RETO DUO 15 kW . Ten steruje się w Fuzzy Logic od 7kW do 15kW tak jak potrzebuje.

 

Kuzyn kupił na 120m nowe budownictwo jest bardzo zadowolony. Podłączenie przez 4 drogowy zaworek z siłownikiem sterwonik 800 z pogodówką. Podłogówką steruje sterownik przez mieszacz :)

 

Ja akurat mam 25 kW o sterowaną od 5 do 25. Sterownik 700. U mnie piec chodził z pełną mocą tylko jak był rozpalany i grzana woda a tak to chodzi ok 15 kW chwilami 20. Ręczny zawór :( szkoda że nie było 800 jak kupowałem.

 

Pozdrawiam radze iść w dobrą automatykę którą doreguluje się mieszkanie bo to daje oszczędności.

 

pierwszy raz widzę ten kocioł muszę trochę poczytać o nim

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
STALMARK tłokowiec to dobry kociołek pierwszy, który zwrócił moją uwagę solidne wykonanie i duży popielnik ale trochę za duży do moich 90m2-chyba nie ma takich małych tłokowców.

 

Coraz częściej myślę o GALMET 12kw groszek-pelet cena ok 6000zł (5100 zwykły groszek)

oglądałem takiego tylko o większej mocy jest "ładny" ale czy skuteczny,dają ruszt dod. jest deflektor i 150-ka zbiornik,skrobak szczotka i coś tam jeszcze-zapomniałem o sterowniku 3 pompy ster. i pogodówka

 

Wiem, że GALMET produkuje kotły stosunkowo niedawno i opinie są skromne ale może ktoś ma jakiś kocioł tej firmy szukam opinii użytkownika

Proszę także o opinię--Gaz +butla+kocioł gaz.+GASPOL=ocieplone 90m2(koszty)

 

HEF 12KW solidny ale blisko 2tys droższy czy warto aż tyle zapłacić?-zasobnik mniejszy!

 

ps.Szukam sklepu w łódzkim gdzie mógłbym obejrzeć (kupić) te lub podobne kotły

 

pozdrawiam

 

Ja posiadam oba kociolki, tlokowca i piec gazowy, gaz z butli od gaspolu. Od czerwca do dzis zużyłem 2800 litrow gazu na C.O. + C.W.U. + codzienne gotownie,. Gaz który zakupiłem w czerwcu po cenie 1,70zl, , co daje kwote 4760 PLN, jak do tej pory. Dom 200 m dobrze ocieplony, z czego powierzchni ogrzewanej jakies ok. 160 m, temperatura w pomieszczeniach 21-22 stopnie.W tamtym roku jak palilem śmierdziuchem koszty wyszły mi podobnie, ekogroszek zakupiłem po 800 za tone, (okolice W-wawy), zurzycie oko 1 tony na miesiąc. Teraz śmierdziucha odpalam tylko w durze mrozy, ze względu na przewymiarowanie (35KW) i ze względu na wygode, powiem szczerze, iż naprawde bardzo cieszy mnie ten fakt, ze nie musze babrac się w sadzach i smolach na codzien a jedynie sporadycznie, na twoim miejscu wybrałbym gaz przy takiej powierzchni nie wyjdzie wiele drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja też przez ostatnie pół roku szukałem i szukam nadal kotła do małego domku razem ze STOJAK 123 oglądaliśmy (w sklepach,u znajomych) i wymienialiśmy się danymi wnioski:

do ciebie ok 15kw może być trochę większy jeśli cena będzie dobra,na obecny czas promocja na hef 15kw ok 5700zł w sklepach 'hydra' w kastoramie termo-eko ok 5000zł,w necie galmet ok 5000zł

tłokowiec stalmark 17kw 0k6000zł-----co do innych piecy to solidnie wykonany defro i ling ale droższe

jeszcze jedno niech ci kitu nie wciskają że to co najdroższe to najlepsz z opini wiem że czym droższy tym bardziej naszpikowany cudeńkami które w praktyce nie użyjesz -mój typ to

sprawdzony niedrogi piec+zawór3drożny+sterowanie pokojowe(nie musisz mieć pogodówki głowic termostatycznych -spora oszczędność a efekt ten sam)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.