Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błagam Pomóżcie W Wyborze


pepelinka

Rekomendowane odpowiedzi

Co wybrać do mieszkania na parterze 42 m2

Chcę mieć ciepłą wodę stale (i latem i zimą), i ciepło w mieszkanku.

Piwnicę mam zaraz pod kuchnią. Jest też stały dostęp do gazu.

Proszę doradźcie, co będzie praktyczne, tanie i niewymagające ciągłego nadzoru.

 

Po całych dniach pracujemy, dlatego codzienne palenie w piecu odpada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze dobrze byłoby gdyby można to jakoś też na dni tygodnia ustawiać bo czasem wyjeżdżamy i nie ma nas cały Boży weekend.

Co do ceny pieców kotłów czy innych to wolę zapłacić raz a dobrze, jeszcze lepiej byłoby gdyby można zamiennie jakoś to wszystko grzać...

ech...wcale się na tym nie znamy.

 

A Jeszcze jakaś sugestia co do ewentualnych grzejników. Muszą byą takie, żeby nie świstały nie gwizdały i nie szumiały czy to możliwe?? Aktualnie w domu rodziców są świstające" można SZAŁU DOSTAĆ!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać do mieszkania na parterze 42 m2

Chcę mieć ciepłą wodę stale (i latem i zimą), i ciepło w mieszkanku.

Piwnicę mam zaraz pod kuchnią. Jest też stały dostęp do gazu.

Proszę doradźcie, co będzie praktyczne, tanie i niewymagające ciągłego nadzoru.

 

Po całych dniach pracujemy, dlatego codzienne palenie w piecu odpada....

no jak masz dostep do gazu to pytanie wydaje sie tendencyjne

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jakie są te piece?? bo jak mają mi huuuuczeć to ja dziękuję...B)

 

czy gaz wyjdzie mnie taniej niż taki piec na eko groszek??

w eksploatacji, przy zakupie i montażu??

które rozwiązanie pozwoli mi na ewentualną zmianę (jeśli np okaże się ze gaz bardzo zdrożał i nie stać mnie grzać nim....?????

Jestem przezorna i wolę wiedziec co mnie czeka jeśli na coś sie zdecyduję

 

a poza tym gazowe i rurki w podłodze czy kaloryfery i jesli kaloryfery to jakie żeby nie gwizdały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim metrazu to nie ma się nad czym zastanawiac

chyba że masz aspiracje na kominek w pokoju ,ale chyba mieszkanie za małe na kominek

wiec gaz tylko i wyłacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że piec gazowy z zamkniętą komorą spalania będzie dobry a ostatnio dość potaniały i do tego bezpieczny,choć zapewne będzie w piwnicy więc to ryzyko zatrucia raczej małe by było.Co do grzejników to nie ma świszczących i nie świszczących czy szumiących to tylko zależy od prędkości przepływu wody w nich czyli nie za mocna pompa i po sprawie a dla pewności jeszcze zawory termostatyczne na grzejnikach i problem szumów praktycznie nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są tam termostaty, ale widocznie jakiś bubel :)

a nie za mocna pompa to jaka ta u rodziców to jest zwykła i "lata" na jedynce.....

Łazienka będzie najpewniej przy sypialni, a my naprawdę mamy wrażliwe uszy...

 

A jakie piece polecacie najcichsze(jakiej firmy)??No chyba ze montować to w tej piwnicy...??

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi podpowie jakiej firmy taki piec (kociołek) na gaz??

Czy jest taki co ustawia się temperaturę pomieszczenia np na 19 st?? I on sam taką osiąga??

 

Najpewniej piecyk będzie musiał być zamontowany w kuchni, otwartej na salon...;) (ostatecznie w piwnicy (jeśli nie ma takich w miarę reprezentacyjnych)

 

Co polecacie?? A i jeszcze chcielibyśmy mieć alternatywę... W jaki sposób połączyć to z ogrzewaniem na prąd??? Może jakiś piecyk byłby najodpowiedniejszy?? Słyszałam, że najlepsze są Valliant'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oferta kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania jest b. szeroka. Najlepszym wyjściem będzie wybranie sprawdzonej firmy instalatorskiej, która zaproponuje Wam kocioł czy też kotły na wasze konkretne potrzeby. Oni powinni zrobić projekt, załatwić pozwolenia itd.

Jeżeli mieszkacie do 200 km od Szczecina to mogę Wam podać namiary na firmę która w mojej i nie tylko opinii, jest firmą wartościową i sprawdzoną. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi podpowie jakiej firmy taki piec (kociołek) na gaz??

Czy jest taki co ustawia się temperaturę pomieszczenia np na 19 st?? I on sam taką osiąga??

 

Najpewniej piecyk będzie musiał być zamontowany w kuchni, otwartej na salon...;) (ostatecznie w piwnicy (jeśli nie ma takich w miarę reprezentacyjnych)

 

Co polecacie?? A i jeszcze chcielibyśmy mieć alternatywę... W jaki sposób połączyć to z ogrzewaniem na prąd??? Może jakiś piecyk byłby najodpowiedniejszy?? Słyszałam, że najlepsze są Valliant'y

Co rozumiesz pod pojęciem "najlepsze"? Trzeba by porównać cenę dwóch urządzeń o takich samych parametrach. i wyjdzie że różnice w cenie zamkną się w 200-500 zł. Niektóre kotły uruchamiane są na koszt producenta w innych za uruchomienie trzeba płacić a wtedy różnicy nie ma wcale. A ty nim zdecydujesz się na producenta, sprawdź dostepność serwisu urządzenia i koszty serwisu i wtedy podejmij decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem "najlepsze"? ....

 

Słyszałam, że vaqlliant'y są bezawaryjne.

 

Mieszkanie w Chorzowie (Górny Śląsk). 43m2 - parter

 

"Niektóre kotły uruchamiane są na koszt producenta w innych za uruchomienie trzeba płacić ..."

Tz, że nie możemy tego zrobić we własnym zakresie?? Mam znajomą firmę budowlaną i po prostu chcę być przygotowana, na to, co ewentualnie będą chcieli nam montować...

 

Jestem z tego "zielona". Teraz jeszcze naczytałam się o zasobnikach, dobrze byłoby mieć od razu ciepłą wodę po odkręceniu kurka - tym bardziej ze łazienka z kuchnią nie będą na tych samych ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.