Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hydraulik Się Nie Popisał ;-( Błagam O Pomoc


visser

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście spróbować mogę,ale uświadom mnie w czym może mi pomóc takie działanie??

 

I tak na marginesie,powie mi ktoś jak długo powinien się piec nagrzewać???pytam ponieważ już godzinę mój pracuje i stale waha się między 58st a 59st i nagrzać się nie może no i termostat nie dał jeszcze sygnału o potrzebie grzania.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie które spędza mi sen z powiek.

Chodzi o ogrzewanie grzejnikowe na piętrze,mianowicie termostat jest na dole no i jeśli termostat stwierdzi że już nie trzeba grzać to to zawór 4d będzie utrzymywał temp w grzejnikach tylko letnią.ajeśli pomieszczenia u góry będą zimniejsze niż te na dole??instalator powiedział że można regulować termostatami na grzejnikach no ale co mi da taki termostat skoro w grzejniku płynie ledwo co ciepła woda??

Boję się jak będą mrozy że pokoje na górze będą nie dogrzane.........Jak to rozwiązać??

Schematy na początku tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście spróbować mogę,ale uświadom mnie w czym może mi pomóc takie działanie??

Może dać wymierne oszczędności.

Instalacja powinna pracować płynniej - w podłogach zgromadzi się mniej energii, co spowoduje mniejsze przegrzanie pomieszczeń w przypadku zadziałania termostatu, zmniejszy sie bezwładność układu.

Pytanie tylko jak to się zachowa gdy temp. spadnie - trzeba popróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to instalator już był i poprawił instalację.Teraz mam zawór 4D 1.1/4 cala mały obieg fi40 stal no i dalej jest problem ale teraz innej natury ;-)

 

Wydaje mi się że gdy zawór 4D jest zamknięty woda zmienia kierunek.Możliwe to??

 

Może ktoś odpowiedzieć na ten post??

 

o ten ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

skoro twierdzicie że podłogo zabiera całą moc to niech ją odłączy i wtedy dogrzeje kaloryfery albbo odwrotnie moim zdaniem problem jest w sterowaniu 4D,jeżeli ma odzielną pompe do CWU z zaworem zwrotnym to w jaki spsób ucieka mu ciepło do wymiennika CWU skoro grawitacja zaczyna działać p[rzy 52stopniach a on nie może osiągnąć takiej temperatury i jeszcze gratki dla kolegi za te 30st. do załączenia pomp brawo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.