Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie W Stosunku Do Temperatury Zewnętrznej


domin75

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co w zasadzie mam...nieocieplony:)

Może inaczej - zbudowany z pustaka Ytong, jednowarstwowy, chyba 43 cm, otynkowany klasycznym tynkiem.

Dach odeskowany, na skosach 20 cm wełny mineralnej, na powierzchniach płaskich 25 cm.

Okna plastik, w tej chwili nie pamiętam współczynnika przenikalności - ale oczywiście komory wypełnione argonem.

Gdyby te szczegóły były istotne posprawdzam jeszcze w dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map – dzięki za info. Pytałem bo jestem przed ocieplaniem ścian w nadchodzącym sezonie, a na razie mój piecyk 38kW połykał przy -20`C lekko ponad 60kg, a w domu (270m2 ale bez grzania wody) brakowało mi Twoich temperatur (u mnie około 20`C) – rodzinka mi trochę zaczynała marudzić :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może moje wrażenia. Pomiar dość dokładny bo jesienią zworkowałem miał i ustawiłem w sztaplu by wysechł. Zważyłem kilka worków - średnio 22kg/szt.

Teraz wystarczy robić kreski na 'scianie' przy załadunku do zasobnika.

I tak: Listopad 19 worków 22kg (ciepło było)=418 kg

Grudzień 620 kg

Styczeń- bedzie juz prawie 30 worów... ;(

orientacyjnie przy dodatnich temp. dużo mniej niż 1 worek na dzień- piec wiecej zużywa na podtrzymanie niz na grzanie

Grudzień - przecietnie ok. zera czyli ok. 1-1,5 worka/dzień

 

przy mrozach ok. 15-20 - ostatnie dni=blisko 2 worki ale wyaraźnie poniżej.

 

Budynek 10x12x6 (klocek gomułkowski) ocieplony sciany 10 cm dach 5 (do wymiany)

piec taurus szufladowy 25kw

temperatury 21/19 (noc i dopołudnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Stary wątek ale może coś dodam. Ja robię u siebie dokładne pomiary jak to wygląda, w obecnym sezonie 22/23 u mnie spalanie dobowe w zależności od temperatury wygląda tak jak na wykresie poniżej. Dom pow. użytkowa 150 m, w praktyce więcej, bo skosy, piwnica itp. Na dole mamy temp. Pionowo mamy kg/dobe. Czyli przy 0C pali około 18kg, przy +5 pali 15kg, przy +10C - 12.5kg. Widać, że w praktyce to nie koniecznie jest zależność liniowa, ale to m.in. dlatego, że im wyższe temperatury, tym większy udział grzania CWU, który jest dużo mniej zależny od temp. zewnętrznej oraz mniejsza sprawność pieca, który dużo chodzi w podtrzymaniu. Poniżej jakiegoś progu nie da się zejść bez wyłączenia pieca, co widać, jak wiosną piec trzymam już praktycznie tylko do CWU.

Na szaro widać kropki z wiosny poprzedniego sezonu - prawie się to pokrywa - ale wtedy miałem zdaje się lepszy węgiel.

image.png.58a9e3224aa75110f1e7e9e79a7d4043.png

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.