Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana pieca


romanik99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy, chcialem zmodernizowac instalacje CO u siebie w domu

Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń w moim domu to ok 210m2 dom jest ocieplany (siding), jest w nim dosyc dużo dużych okien, lecz nie są to okna pierwszej jakości, bo plastiki z początku lat 90. Moja instalacja CO jest zbudowana z rur stalowych i posiadam grzejiki aluminiowe (chyba ich nazwa to "kęty") i do tego jakiś stary badziewny piec na węgiel, nieocieplany. Chciałem wymienić własnie ten piec na jakiś nowy dolnego spalania z automatyką. I teraz pytanko jakiej mocy piec wybrać i jakiej firmy, czy piec z firmy SEKO byłby dobrym rozwiazaniem, i teraz drugie pytanko co jeszcze nalezy zastosowac w takiej instalacji, bo z tego co poczytałem to temperaturę na piecu trzeba utzrymywac w okolicach 60 stopni, a w przypadku gdyby bylo np na polu 10 stopni to bym sie ugotował chyba w domu, stąd też widze ze piszecie tu o tych zaworach 4-d. Czy możliwe jest żeby taki zawór był regulowany poprzez pokojowy czujnik temperatury tzn na piecu utrzymywana by była stała temperatura a w pokojach był np 22 st w dzień i 19 w nocy, przy utrzymaniu stałej temperatury pieca? ile by takie zawór z układem sterowania kosztował Wybaczcie mi moze moj niefachowy język, ale chciałbym zdobyc troche wiedzy przed rozmową z instalatorem żeby miec o tym jakieś pojęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,też się zastanawiałem nad tym kotłem,ale mój wybór padł w końcu na warmeta ceramik, cena 25KW na dzisiaj około 4 tyś, przy współpracy z zaworem 4d, grubym węglu i drobnej modyfikacji ( opisywałem) nie ma żadnych problemów (pali się oczywiście non stop) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy, chcialem zmodernizowac instalacje CO u siebie w domu

Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń w moim domu to ok 210m2 dom jest ocieplany (siding), jest w nim dosyc dużo dużych okien, lecz nie są to okna pierwszej jakości, bo plastiki z początku lat 90. Moja instalacja CO jest zbudowana z rur stalowych i posiadam grzejiki aluminiowe (chyba ich nazwa to "kęty") i do tego jakiś stary badziewny piec na węgiel, nieocieplany. Chciałem wymienić własnie ten piec na jakiś nowy dolnego spalania z automatyką. I teraz pytanko jakiej mocy piec wybrać i jakiej firmy, czy piec z firmy SEKO byłby dobrym rozwiazaniem, i teraz drugie pytanko co jeszcze nalezy zastosowac w takiej instalacji, bo z tego co poczytałem to temperaturę na piecu trzeba utzrymywac w okolicach 60 stopni, a w przypadku gdyby bylo np na polu 10 stopni to bym sie ugotował chyba w domu, stąd też widze ze piszecie tu o tych zaworach 4-d. Czy możliwe jest żeby taki zawór był regulowany poprzez pokojowy czujnik temperatury tzn na piecu utrzymywana by była stała temperatura a w pokojach był np 22 st w dzień i 19 w nocy, przy utrzymaniu stałej temperatury pieca? ile by takie zawór z układem sterowania kosztował Wybaczcie mi moze moj niefachowy język, ale chciałbym zdobyc troche wiedzy przed rozmową z instalatorem żeby miec o tym jakieś pojęcie

nie wysterujesz temp w mieszkaniu za pomocą zaworu 4d siłownika i sterownika termostat masz tylko jeden a pokoi kilka tylko zawory termostatyczne i głowice programowalne to załatwią a kocioł ja bym proponował weberman 25-30 kw około 3800zł duże dzwi załadunkowe duży zasyp dobra sprawa przy opalaniu drzewem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j amyśle że i tak nie ominie cię wkład kominowy dolniak poci komin kondensat wgryzie się wszędzie kwasówka jak nic

ale zawsze można popróbować wkład zamontujesz jak coś wylezie chyba że masz pieniądze to się nie zastanawiaj

ciąg najlepiej zmierzyć z tego co podałeś jest ciężko coś stwierdzić jest dużo składników wpływających na ciąg

np położenie domu odpowiednia wentylacja w kotłowni. wezwij kominiarza on ci wszystko sprawdzi.poczytaj trochę o akumulatorach do swojego pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.