Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły MPM i instalacja c.o.


robert82320

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoże uproszczenie instalacji, wtedy nie ma dywagacji co szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co proponujesz ? 

Instalacje która wykonałem konsultowałem wcześniej na forum z Samborem i każdy twierdzi że jest dobrze . Każdy zachwala sprzęgło piec niby  dziala super  ale niestety nie u.mnie ja tu stabilsci nie widzę.  Z tego co zauważyłem  to jeśli kotłowa pracuje na 1 biegu piec sie szybko nagrzewa ale temp u góry sprzęgłanie nir rośnie pomimo całkowitego otwarcia zaworu 3 d na dom  przecież pompa za zaw 3 d powinna dać radę zaciągnąć trochę ciepłej wody. A wystarczy że włączę pompę kotłowa na 2 bieg automatycznie temp na wyjściu inst rośnie i to konkretnie a na kotle spada na dół  albo ja tu czegoś nie rozumiem  albo jestem glupi . Dodaję jeszcze raz zdjęcie poglądowe inst 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąć zbędne elementy które podejrzewasz o problematyczne działanie. Popatrz na bezproblemowe instalacje innych użytkowników podobnych kotłów i je powielaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak jak Ci najbardziej odpowiadją obroty pompki i najlepiej działa instalacja i kocioł CO metodą prób i błędów a nie pytaj nas dlaczego tak się dzieje a nie inaczej bo ciężko coś mądrego doradzić.   

Edytowane przez cezario1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Pomyśl był mój po wielu oględzinach instalacji na tym forum Sambor poprawił tylko rozmieszczenie zaworow zwrotnych.  A pompami to ja reguluje i nic  to nie zmienia  . Doradzcie tylko jedna rzecz i glowy wiecej nie zawracam spróbuję ta z cwu wilo yonos pico 25 -4 dać Na zasilanie domu a ta z zasilania wilo  25-6 na powrót kotła obie mają płynna regulacje  .Czy ta z cwu 25 -4 dać Na powrót kotła  a tamtą  na zasilaniu zostawić bo obecnie ta kotłowa ma stałe biegi a te mają płynna regulacje .  Z góry dziękuję za poświęcony mi czas Pozdrawiam 

Chodzi mi o to czy nie jest za słaba ta 25-4 na powrót lub zasilanie inst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał 25-4 na kocioł a 25-6 na instalacje CO bo jest mocniejsza.

Wiesz jak działa płynna regulacja w tych pomkach?

Jak masz poodkręcane wszystkie grzejniki to działa tak jak jest ustawiona czyli ile metrów podnoszenia Jak zakrecisz część grzejników to zmniejsza automatycznie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej masz płynną regulację zalecaną na grzejniki a z prawej strony biegi zalecane na podłogówkę i tu zawsze będą takie same obroty.

Chyba że masz jakiś stary model pomki i ją się inaczej ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przyczynę nie pozwalajaca piecu osiągnąć temp większej niż 59 stopni zamieniłem te pompy jak wcześniej pisałem ale to w sumie nie przyniosło efektu jak było tak jest na kotle 59 stopni powrót 49 i tak stało  w miejscu . Zakręciłem zawór powrót od sprzęgła i temp zaczęła rosnąć w mgnieniu oka wychodzi na że zawór ATV przepuszcza dużo wcześniej  jest wadliwy  spróbuję go zareklamować 

Lub go całkiem wywalę i zaloze zawór grzybkowy na powrocie że sprzęgła bo kulowy rozumiem że się nie nadaje do redukcji przepływu z tego co tu wyczytałem na forum tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wywalisz zawór ATV to pompę od pieca też wywal. Zrób duże przepływy i niech działa grawitacyjnie Pompę musiałeś dać ze względu na ten zawór. Ja bym żadnych zaworów grzybkowych ani kulkowych nie zakładał na grawitacji. Pompa z instalacji CO przepchnie wodę do pieca jak by grawitacyjnie nie chciało działać.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie komplikować to porostu wyciągnę ta wkladke zakrece ten zawor z zasilania kotła  od  tego Bay pasu ze tak to nazwę i połączę pomke jakażs  krótka rurka mam.wolne to jutro będę próbował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pompkę też wywal i ewentualnie wyjmij siatkę z filtra skośnego.

Nie widzę całości jak to jest podłączone do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla czego pompa musi zostać jak ma drugą?

Według mnie to przez te dwie pompy nie może prawidłowo ustawić przepływów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dla Sprostowania sprawy Pompa Cwu aktualnie nie działa od 1 stycznia  do nastepnej zimy mam solary i bojler dogrzewa grzalka   także to nie przez nią jest problem i cwu jest poza sprzeglem  . Ogólnie to sprzęgło nie działało tak pięknie jak wszyscy twierdzili  i dołożyłem w tamtym roku zawór ATV żeby powrót był dogrzany i piec śmigał  no ale  u.mnie musi być problem dalej zbyt zimna woda powracająca i piec sobie nie radzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal wychodzi że wina pieca a nie instalacji.

 

A jak zakręcisz grzejniki w połowie domu  to też masz zimny powrót? Bo jak tak to jednak nie słaba moc pieca.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak pozwoliłem sobie napisać do Sambora który to zaklepał projekt tej instalacji i zrobiłem kryzowanie grzejników plus dołożyłem zawór grzybkowy na powrocie do zaworu 3 d wychodzącego na instalacje teraz spróbuję wyregulować przepływy przy kotle zobaczymy jakie będą efekty 

20240208_202225.jpg

20240208_202208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.