Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze kotła o podwyższonym standardzie


nkamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

W związku z tym ,że w mojej miejscowości od 1 lipca 2024 zostanie wprowadzony zakaz palenia węglem jestem zmuszony do wymiany źródła ciepła na jakieś inne bardziej ‘EKO’ po dłuższej analizie za i przeciw padło na kocioł pelletowy.

Mieszkanie w poniemieckiej kamienicy o metrażu 85m znajdujące się  na parterze . Pod mieszkaniem znajdują się piwnice w której hula wiatr. Aktualnie posiadam 17KW Galmeta z rusztem wodnym który ogrzewa grzejniki płytowe stalowe i c.w.u.

Totalnie nie znam się na piecach , im więcej czytam opinii tym większy mam dylemat który wybrać

Potrzebuje piec o podwyższonym standardzie który pozwoli mi na bezstresowe parodniowe wyjazdy , najlepiej z możliwością sprawdzenia aktualnie co się dzieje z piecem za pomocą Internetu.

W mojej miejscowości znajduje się firma w której montują i serwisują kotły m.in.

- Heiztechnik

- Kotłospaw

- Kostrzewa

- Lazar

- RTB

- Sas

- Windhager

 

Dziękuje z pomoc

Pozdrawiam.

Edytowane przez nkamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Ogólnie wszystkie piece które podałeś są godne polecenia tylko rozstrzał cenowy i technologie w nich zastosowane to już inna bajka.Jeśli chcesz mieć naprawdę bezobsługowy piec to na pewno  Windchager,Rtb Feniks  które tak naprawdę raz ustawiasz i masz spokój( pionowy wymiennik,separator popiołu,sonda lambda,fotodioda,czyszczenie sprężarką ,czyszczenie samego kotła raz w roku i wynoszenie popiołu po ok.2-3 tonach ,RTb ma Stokercloud do podglądu i ustawień pieca) Reszta kotów to nasze rodzime konstrukcję opierające się na lekko przerobionych kotłach na ekogroszek(poziome wymienniki,płomieniówki itd) Jak na ten metraż to spokojnie max.10 kw ,tylko musisz wcześniej zdecydować jak będziesz tym sterował czy np.głowice na grzejnikach ,termostat pokojowy czy jakiś smart home czy instalacja ma się opierać na sprzęgle i np.zaworze strefowym do cwu. czy może będziesz chciał zamontować bufor ? Sam mam RTB feniksa i tez długo zastanawiałem się nad wyborem pieca ale teraz sama obsługa  w stosunku do wcześniejszego ekogroszkowca to bajka. Musisz wsiąść też pod uwagę ceny bo jednak taki najtańszy  Windchager BioWIN lite z samym zestawem hydrauliki to koszt o.28tysi a Rtb Feniks sam piec to 22tys. plus resztę wyposażenia i robocizna to tak 35tys.trzeba liczyć .Weź też pod uwagę że te najdroższe piece tolerują tylko certyfikowany pellet A1 a palenie jakimś pozaklasowy lub np. z łusek słonecznika grozi awaria i utratą gwarancji .Co do gwarancji to taki RTB daje na wszystko 3 lata a Windchager nawet do 7 lat(jeśli zamontujesz ich grupy pompowe)Jak chcesz zobaczyć jak np.RTB są sterowane to wejdź na stokercloud tam masz wgląd  w każdy piec zamontowany na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.