Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podłogówka dwie strefy w jednym pokoju, pytania laika.


bully

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wyremontować jedno pomieszczenie gdzie będzie nowa posadzka i myślę nad założeniem tam podłogówki. Pomieszczenie ma 4 na 5m więc raczej dwie strefy. Instalacja ta będzie podłączona zamiast obecnego grzejnika, więc muszą być zawory regulacyjne. 

Pytanie 1: czy taki rozdzielacz jak na foto się nada, i jakie minusy takiego rozwiązania?

Pytanie 2: czy rozkładać strefy na dwie połówki pomieszczenia, czy może pokombinować jakoś pętla w pętli, gdzie w razie potrzeby mógłbym przykręcić jedną pętlę i mieć dalej całą powierzchnię ogrzewaną?

ogrzewanie domu jest na grzejnikach, pompa ciepła i tradycyjny kocioł okazjonalnie odpalany.

Rozdzielacz-2-obiegi-podlogowka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co obniżać, w łazience mam podłogówkę od 13 stu lat i działa. Teraz i tak lecę non stop prawie tylko PC temp maks 45st w duże mrozy.

Jednakowe pętle znaczy każda pętla na połowie pomieszczenia, czy spróbować zrobić razem ślimaka w ślimaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio użyłem takiego samego zestawu u klienta który miał 2 pętle OP na zaworach RTL i nie działało bo ma za długie  pętle. Więc za kotłem węglowym dodałem pompkę i zawór 3d z siłownikiem i taki 2sekcyjny rozdzielacz a RTL wyrzuciłem.dziala jak należy.             A jeżeli Ty masz pompę ciepła to tak jak pisali chłopaki wcześniej bez zbędnej aparatury i obniżyć temp a przepływami ustawiać temp pomieszczenia.

Edytowane przez tsa78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2023 o 21:32, tsa78 napisał(a):

Witam. Ostatnio użyłem takiego samego zestawu u klienta który miał 2 pętle OP na zaworach RTL i nie działało bo ma za długie  pętle. Więc za kotłem węglowym dodałem pompkę i zawór 3d z siłownikiem i taki 2sekcyjny rozdzielacz a RTL wyrzuciłem.dziala jak należy.             A jeżeli Ty masz pompę ciepła to tak jak pisali chłopaki wcześniej bez zbędnej aparatury i obniżyć temp a przepływami ustawiać temp pomieszczenia.

jakie długie były te pętle? Zastanawiam się jeszcze jaki wpływ będzie mieć przekrój zasilania, bo obecnie do grzejnika idzie rura CU 15

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bully napisał(a):

Zastanawiam się jeszcze jaki wpływ będzie mieć przekrój zasilania, bo obecnie do grzejnika idzie rura CU 15

Na takim zasilaniu nie będzie grzało OP. Pętle są 16.

Edytowane przez wacio1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.