Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termostat do kotła Ferroli


kemustek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Posiadam kocioł Ferroli Bio pellet do którego mam podpięty regulator temperatury Engo E901 z którym piec działa bez zarzutu.

Chciałem podłączyć chiński termostat z funkcją wifi aby mieć podgląd z telefonu.

Zakupiłem urządzenie i po podłączeniu niestety nie uruchamia pieca. Mimo że temperatury są ustawione ok.

Podłączałem według schematu na zdjęciu w załączniku.

Niby wszystko jest ok, ale kocioł nie reaguje.

TUtaj pytanie do Was czy ten termostat to po prostu szmelc czy coś źle ustawiam.

 

Oraz jaki ewentualnie regulator z wifi działał by z tym piecem.

nie ukrywam że ten chiński ma fajne opcje takie jak pogoda itp.

 

IMG_20231208_164957.jpg

Screenshot_2023-12-08-16-51-33-135_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądziłem. Ale na allegro pokazane 3 opcje podłączenia tak jak w załączniku.

Chce podłączyć tym środkowym sposobem, ale.na samym urządzeniu są tylko oznaczenia jak na tym pierwszym czyli z czujnikiem temperatury.

Pytanie czy to uniwersalne urządzenie czy poprostu źle mi wysłali.

Napisałem do tego chińskiego sprzedawcy ale powiem szczeze że nie spodziewam się odpowiedzi.

Szukałem też w opcjach i niby włączałem manualne ustawienie temperatury itp ale pięć cały czas pokazywał że termostat osiągnął temperaturę w pomieszczeniu chociaż tak nie było. 

Screenshot_2023-12-08-16-54-56-461_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podłączone według tego połączenia jak w załączniku. 

Z tą rożnica że zamiast kotła na gaz, mam kocioł na pellet.

Niby na termostacie okazuje że nie ma osiągniętej temperatury i załącza piec. Jednak piec się nie uruchamia i na nim jest info że termostat osiągnął temperaturę.

Aktualnie zamontowałem stary termostat aby mieć ogrzewanie.

W poniedziałek spróbuję jeszcze raz, może to kwestia ustawienia tego termostatu.

 

Zastanawia mnie tylko ten schemat na aukcji (ten co jest w załączniku) bo tył termostatu ma trochę inne oznaczenia. Dokładnie to takie jak na pierwszym schemacie gdzie jest podłączona sonda od temperatury 

IMG_20231208_165530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł działa tak że jak połączysz ze sobą 2 przewody połączeniowe termostatu to powinien się załączyć, jak je rozłączysz - ma się wyłączyć. Możesz sprawdzić czy tak jest.
A sam termostat powinien działać tak że wyprowadzenia K1 i K2 (te po lewej, prowadzące do pieca) są połączone ze sobą gdy temperatura jest poniżej zadanej i rozłączone gdy osiągnie zadaną - czyli dokładnie to co wyżej, zwiera ze sobą przewody termostatu gdy kocioł ma się załączyć. Możesz to sprawdzić miernikiem żeby mieć pewność że termostat działa prawidłowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.