Skocz do zawartości
IGNOROWANY

80 stopni na piecu , spada do 40 i w kółko


Bedziul12

Rekomendowane odpowiedzi

Max 130, ale jak będzie do 100 to lux. Teraz przy ten nadmuchu grzejesz komin , spaliny nie zdążają oddać ciepła na płomieniówki, wręcz wychładzają kocioł. Przy małym nadmuchu i właściwej dawce temperatura kotła rośnie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, 1mps napisał(a):
54 minuty temu, 1mps napisał(a):

Nie pamiętam dokładnie ale każda zmiana o jeden to zmniejszenie obrotów o 25 lub 50. Sprawdź czy masz opcję ekranu serwisowego lub producenta na powinny się wyświetlać wszystkie bieżące parametry pracy.

 

Nie mam niestety tej opcji 

50 minut temu, 1mps napisał(a):

Max 130, ale jak będzie do 100 to lux. Teraz przy ten nadmuchu grzejesz komin , spaliny nie zdążają oddać ciepła na płomieniówki, wręcz wychładzają kocioł. Przy małym nadmuchu i właściwej dawce temperatura kotła rośnie szybciej.

Patrzę że nawet jak went jest na 32% to temp spalin rośnie. Nie uważasz ze powinienem mieć jakaś przysłone za piecem żeby ciąg trochę ograniczyć? 

Edytowane przez Bedziul12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem że ta opcja z wyłączaniem pompy c.o. przez sterownik pokojowy jest nie dla ciebie a przynajmniej nie o tej porze roku. Pisałem o pompie o włączeniu cyklicznej pracy ale widzę że to cię mało obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże . Robię wszystko jak mówisz bo w końcu jakoś to wygląda . Po prostu jestem tak zielony w tych tematach , że nie mam pojecia o czym mówisz . Mógłbyś jak dla 5 latka wytłumaczyć co muszę z tym zrobić ? Jak dojdziemy do ładu jestem w stanie ci przelew za poświęcony czas zrobić , tydzień z tym walczę i ręce mi juz opadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc tłumaczyć i pisać tu jak dla 5 latka zeszło by mi do Pasterki. A tak na poważnie to myślę że najlepszy był by kontakt telefoniczny i na bieżąco pewne rzeczy wyjaśniać i ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpowiem wstaw zdjęcie zaworu 4d od tyłu tak aby było widać połączenie powrotu -ta rura w dół od zaworu i sam zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie pompa powrotu, rys. to na przyszłość 

Gdzie czujnik powrotu, rys. to możesz przestawić od razuIMG_20231201_125203.thumb.jpg.fe80fb8260cfb8e064d9eff0f6aa93c8.jpgIMG_20231201_125014.thumb.jpg.8a0bab4d0f3d4d94190fabdc78498401.jpgIMG_20231201_123604.thumb.jpg.3a9ed4876b3ff9217d2f63c27a936b7f.jpg

Źle zamontowany siłownik zaworu a podejrzewam że sam zawór też jest przedstawiony w niewłaściwe położenie. Otwarcie zaworu w lewo, zamknięcie w prawo. 

To w ramach pracy domowej możesz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki zaizoluj pianką. Na Podlasie się nie wybieram chociaż z tamtych stron też miałem propozycje. Co do hydraulika to jak teraz zrobił ten montaż to jednak radził bym poszukać kogoś bardziej kumetego. Nie chodzi o brak pompy bo to niestety bolączką wszystkich możesz na ten temat tu na forum poczytać, ja też wielokrotnie to pisałem. Chodzi o ustawienie i montaż zaworu 4d i siłownika widać że gościu ma blade pojęcie o działaniu tego zaworu i zamontował jak mu pasowało . Ten temat powinieneś sam ogarnąć instrukcja w rękę schemat i dasz rade. Później ustawienie w sterowniku. Tam możesz sprawdzić czy jest właściwie podłączony elektrycznie w pracy ręcznej tam jest zamykanie-otwieranie- stop. Czujniki też sam przełożysz trochę checi. Co do montażu pompy to nie wiem czy zdecydujesz teraz czy po sezonie bo tu niestety trzeba spuścić wodę.IMG_20231201_133221.thumb.jpg.befd3d4329a411f96dc319a123c204f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy . Przyszedł hydraulik , właściwie nie zrobił nic specjalnego , przywrócił fabryczne i poustawiał od nowa , do tego przyczepił mi czujke temp zewnętrznej ( bardziej dla mojego wydzimisie bo na pogodówce nie pracuję )

Z ustawień to 

Temp zadana kotła z 60 zrobiłem 55 

Temp zadana CO  z 50 zrobiłem 45

piec pracuje w temperaturach  53-60

Tydzień spędziłem w piwnicy , póki co się poddaję bo już nie mam siły , jak coś się zmieni na lepsze ,dam znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, czyli nie pomyliłem się w ocenie tego fachury. Ten siłownik i zawór chociaż ustawił właściwie jak pisałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć od dołożenia pompy na powrocie i wywalenia obejścia wraz z zaworem różnicowym. Temp. spalin stanowczo za wysoka. Masz włożone zawirowacze? Podaj dokładny model kotła lub zdjęcie tabliczki.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2023 o 10:46, 1mps napisał(a):

Tak myślałem, czyli nie pomyliłem się w ocenie tego fachury. Ten siłownik i zawór chociaż ustawił właściwie jak pisałem ?

Jeśli chodzi o siłownik to mówi, że zawsze ustawiają z dużą starannością bo to bardzo ważne i akurat w tej pozycji im było najlepiej go uczepic . 

4 godziny temu, gersik napisał(a):
4 godziny temu, gersik napisał(a):

Zacząć od dołożenia pompy na powrocie i wywalenia obejścia wraz z zaworem różnicowym. Temp. spalin stanowczo za wysoka. Masz włożone zawirowacze? Podaj dokładny model kotła lub zdjęcie tabliczki.

Mam 2 piętrowy dom , majster mówi że grawitacyjnie jest ok i nie ma koniecznosci z tą pompą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre 🤣🤣🤣. Ale skoro masz zaufanie a sam nic w tym kierunku nie robisz aby sprawdzić nie moja sprawa.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2023 o 13:37, 1mps napisał(a):

Dobre 🤣🤣🤣. Ale skoro masz zaufanie a sam nic w tym kierunku nie robisz aby sprawdzić nie moja sprawa.

Zaufanie zaufaniem , jest to jakis tam znajomy ojca i stąd go zatrudniłem , ale skoro wczesniej było ok a teraz nie jest to mimo wszystko może być wina siłownika 😄 ?

PS: To normalne, że piec mimo, że ma ustawione 55zadanej potrafi rozgrzać się do 65 ? Może to po prostu kwestia dokładnych ustawien podawania itd ... ? 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam grawitacja, jak zaraz za obejściem masz kolano w dół.

Wywalić to obejście i za pompą dać zawór zwrotny klapowy.

Przegrzewa Ci dlatego że wyłącza mu pompę CO.

Ze zdjęć widać że masz za duże podawanie bo węgiel wysypuje się nie spalony, więc albo zmieniłeś groszek albo namieszałeś w ustawieniach.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie !

Znalazłem opcję w menu serwisowym która zmieniła mi życie z piecem . Mianowicie MAX TEMP SPALIN - byłem przekonany, że po przekroczeniu tej wartości załączy się alarm , co się okazało mogę tą opcją regulowac temperaturę spalin ....

Pracuję w pidzie , teoretycznie wszystko jest ok , w domu ciepło , woda ciepła , piec się nie przegrzewa aleee i nie dogrzewa . Cały czas pracuje w granicach temperatury 45-47 przy zadanej 55 . Wentylatorem już się bawiłem i w sumie przy pidzie piec i tak sobie siłę nadmuchu sam reguluje żeby tylko temp spalin nie przekroczyć . Właściwie wentylator pracuje praktycznie cały czas na 1% , węgiel co prawda ładnie się dopala , spieków nie ma , tylko kurcze ma problem z dobiciem do zadanej .  Jakieś pomysły ? 

Temp spalin obecnie ustawiłem na 115 ( z czystej ciekawości co się będzie działo )

Zanim zmieniłem na 115 to cały czas było 150 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś rozwiązanie w poście nr 36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.