Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Inna temperatura wody CWU na powrocie kotla i rodzielacza


Damianel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam w garazu (pietro -1) piec Termet ecodance gold plus 25 KW. Rozdzielacz znajduje sie na poziomie 0 w mieszkaniu. 

Calosc mieszkania 91 m2 to ogrzewanie podlogowe, tylko w pienicy na -1 mam kaloryfer. 

Przez caly rok grzeje tylko podlogowka, karoryfer w piwnicy jest letni i to mi odpowiada.

Piec mam ustawiony na grzanie 34 stopnie.

 

Problem polega na tym, ze na piecu wyswietla mi powrot z ogrzewania 30- 31 stopni, 

ale na powrocie wody na rozdzielaczu termometr pokazuje mi jedynie 24 stopnie. Przeciez na rozdzielaczu powinna byc wyzsza temperatura.

Domyslam sie ze winna jest mieszacz, termostat (termostat odkrecony na maksa 5), bo one blokuja przeplyw cieplej wody. 

 

Gdy zlece usuniecie mieszacza a przyjdzie zima tysiaclecia i bede chcial ogrzewac kaloryferem w garazu to bedzie klops, jest jakies rozwiazanie?

A moze jeszcze cos innego jest zle? Slyszalem ze moge usunac pompe z rozdzielacza, bo kociol juz ma pompe wbudowana.

IMG_20231024_084537_657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozwiazaniem mogloby byc zamontowanie nowego zaworu mieszajacego jak ten https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/akcesoria-do-kotlow-c-o/zawor-mieszajacy-20-45-c-1-afriso,p382765,l1020.html?&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw1t2pBhAFEiwA_-A-NPuH2a0ntNYFjdWmypcJd6y8KV6pjY-dBmFpZVv4t5DlIgYD2pz_kxoC7LYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Ten posiada skale temperatury od  20 - 45 stopni. Rozumiem ze po montazu takiego zaworu mieszajacego jak ustawie na piecu 30 stopni i na termostacie na mieszaczu 30 stopni to mieszacz nie powinien zaczac mieszac wody bo i tak nigdy nie uda mu sie osiagnac tej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli na kotle możesz ustawić 30st to po kiego grzyba bawić się w mieszanie?

To jest źle wykonane  ja bym olał grzejnik bo w razie zimy tysiąclecia i tak będziesz musiał grzać podłogę na więcej niż 30st

Jedynie problemem jest to że rura zasilająca rozdzielacz jest za cienka w razie co ale to nie wiele zmienia bo i tak bedziesz musiał podnieść temp zasilania jak by nie patrzył mieszacz z pompą jest tu całkiem nie potrzebny moim zdaniem

Edytowane przez szakallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.