Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodanie filtra do kominka / komina


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem kominka NordFlam model Capri nie spełniającym norm Eko Projektu.

Proszę o informację jaki filtr na kominek bądź komin powinienem założyć i skąd go wsiąść by mój kominek spełniał te normy bez konieczności wymiany wkładu.

Spotkał się ktoś z tym tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie daj sobie spokój z takimi pierdołami...pal sezonowanym ,suchym drewnem. Możesz rozpalać od góry będzie bardziej ekologicznie: https://youtu.be/NIENc7l8aoA

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, AmbitnyAmator napisał(a):

Jestem posiadaczem kominka NordFlam model Capri nie spełniającym norm Eko Projektu.

Proszę o informację jaki filtr na kominek bądź komin powinienem założyć i skąd go wsiąść by mój kominek spełniał te normy bez konieczności wymiany wkładu.

Spotkał się ktoś z tym tematem?

Są takowe, ale pewnie cię na nie nie stać - np exodraft filter w cenie ok 2700€, montaż w kominie

Temat ostatnio popularny w UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Popcorn1 napisał(a):

Chłopie daj sobie spokój z takimi pierdołami...pal sezonowanym ,suchym drewnem. Możesz rozpalać od góry będzie bardziej ekologicznie: https://youtu.be/NIENc7l8aoA

Dziękuję za odpowiedź. Staram się dbać o ekologię, jednak w tym wypadku nie chodzi o palenie tylko o to by dokumenty zgadzały się. Muszę doprowadzić kominek do spełniania norm EkoProjektu.

8 minut temu, sambor napisał(a):

Są takowe, ale pewnie cię na nie nie stać - np exodraft filter w cenie ok 2700€, montaż w kominie

Temat ostatnio popularny w UE.

Dziękuję za odpowiedź. Kwota 2700EUR  jest bardzo wysoka. Śmiem twierdzić, że nawet za to wymieniłbym wkład kominkowy. Jednak mając przed oczami perspektywę rozwalonego salonu i ganianie za fachowcami, to jeśli montaż tego filtra jest możliwy we własnym zakresie to temat jak najbardziej do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AmbitnyAmator napisał(a):

jednak w tym wypadku nie chodzi o palenie tylko o to by dokumenty zgadzały się

Tobie potrzebny papier a nie filtr!!! Rozumiesz…???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować elektrofiltr ale to nic nie da bo w takim rumplu zaraz się zapcha niedopałem. Elektrofiltr stosuje się do czystego spalania by usunąć popiół lotny ze spalin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PioBin napisał(a):

Tobie potrzebny papier a nie filtr!!! Rozumiesz…???

Tak, tylko skąd go wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery są najważniejsze! Ja mam piecokominek, w którym spalanie wspomagane jest parą wodną / Piecuch 19 wie  coś na ten temat/ wyniki spalania i osiągi cieplne mam rewelacyjne, niestety certyfikacja kosztuje więcej niż ten piec, zresztą PN-EN nie przewiduje takich rozwiązań. Niestety, żaden, nawet najlepszy filtr nie poprawi procesu spalania. Natomiast każdy kominek, czy kocioł można niewielkim nakładem przysposobić do spalania bezdymnego, uzyskując max. energii cieplnej przy oszczędnościach opału rzędu 25 %. Pozdro.

A propos, szkoda, że wątek Piecucha został zarchiwizowany! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.