Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skraplanie Się Wody Na Rurze Od Kominka


opa4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kieruję prośbę o pomoc w temacie wody jaka skrapla i cieknie mi po rurze jaka łączy piec wolnostojący z kominem.

 

Instalacja wygląda tak, że ma w salonie kozę Jotul F162, połączona jest prostą pionową rurą z kominem. Problem jaki mam to kwestia taka, że na łączeniach rury jak i na rozecie wycieka mi woda, dziś nawet przy rozpalonym kominku ciekła woda i to mocno (kolor rdzawy wody) co można zobaczyć na załączonym filmie. Wcześniej też tak raz się zdarzyło, że poszła w tym samym miejscu woda jesienią poprzedniego roku. Zgłosiłem do developera i niby sprawdzali coś na kominie i poprawiali coś. Na końcu komina mam zainstalowanego strażaka.

 

Zgłaszałem sprawę do developera i osoby jaka montowała mi kozę i developer odsyła do złego montażu kominka, że na rurę odprowadzającą spaliny do komina powinien być zamontowany kołnierz, natomiast montażysta, że kołnierzy nie stosuje się i nie rozwiąże to problemu pojawiania się skroplin na rurze ze względu na podciśnienie jakie tworzy się w salonie z kominkiem, że rozpalając ciepłe powietrze styka się z zimnym jakie wpadało przez komin do kominka i mamy skraplanie się wody. Rzeczywiście otwierając drzwiczki od kominka czuć jak wieje chłodne powietrze. 

 

Czy może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? jakieś porady co można z tym zrobić? czy jakieś rozwiązanie może pomóc aby ta woda nie lała się?

 

Film z lejącą się wodą:

 

 

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł film się nie otwiera ale z Twojego opisu faktycznie masz chyba źle złożony układ kominowy bo kondensat jeżeli powstaje nie ma prawa wydostawać się na zewnątrz rury dymnej a w ostateczności powinien spływać do kominka . Oznaczało by to że rury zostały zamontowane odwrotnie . Męska z mniejszym kołnierzem powinna wchodzić w żeńską z szerokim kołnierzem od góry tak aby ściekający kondensat nie wypływał przez ewentualne powstałe nieszczelności . Ponadto spaliny w bezpośredniej bliskości paleniska mają raczej tak wysoką temperaturę że kondensatu być tam nie powinno a może on powstawać w części kominowej poza pomieszczeniem ale wtedy cały kondensat powinien spłynąć do wyczystki komina i odprowadzony z miski dennej do naczynia lub kanalizacji .Może fotka wystarczy zamiast filmu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.