Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Ling Duo 15 Kw - Mała Moc Co Jest Nie Tak?


gramir

Rekomendowane odpowiedzi

w nowym domu 130m /nie mieszkam jeszcze a tylklo dogrzewam - a CWU odłaczona/

mam piec ling duo15kw.obecnie piętro jest malowane - / grzejniki są odłączone/ - właczony jest tylko parter / 4 grzejniki/

Mimo to piec nie osiąga temp. 63 st. jaką ustawiłem na piecu. po osiągnięciu 58 st - włacza sie pompa CO .i temp. spada do 52, temp. powrotu 32-34 st.

piec cały czas podaje paliwo - nie przechodzi w ogóle w stan podtrzymania.

Pozostałe parametry ustawiłem tak jak zalecił Pan z dz. technicznego firmy Klimosz.czyli moc dmuchawy 99 W, czas podawania - 5s, przerwy 26. klapka wentylatora otawarta w 1/3. testowałem inne ustawienia - bez rezultatu, Serwisant który uruchamiał piec , nie chce przyjechać - bo mówi przez telefon - ze to nowy dom i takie rzeczy sie "zdarzaja".Grzeję juz 2 tyg., ilosc wegla spalanego jest "ogromna", ok. 50 kg/dobe /nawet przy +7 na zewnatrz/.

moim zdaniem cos nie tak z tą mocą piec, proszę o pomoc , co mogę zrobic aby Ktos przyjechał i pomógł mi rozwiazać problem??? [email protected] / dom w gminie długołęka pomiędzy Wrocławiem a Olesnicą- a dokładnie to miejscowośc Stępin k. borowej Oleśnickiej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ilość spalanego węgla wskazuje że kocioł pracuje z mocą około 10kW, a więc dużo. W domu powinno być ciepło. Napisz jaką masz temperaturę w domu, czy instalacja posiada zawór mieszający ( 3 lub 4 drogowy), jak często czyścisz kocioł z sadzy.

w niedzielę minie 2 tygodnie jak rozpaliłem go, wiec go jeszcze nie czyściłem, 4 - drogowy zawór mam na 7 -ce,

osiagałem już temperaturę 61 st na piecu gdy miałem ustwioną min. moc dmuchawy i dłuższą przerwę /ok. 50 sekund/ chyba wrócę do tych ustwien popołudniu i zobaczę co sie bedzie działo.

jeszcze jedno: czyjnik CWU jest odłoczony - piec nie realizuje podgrzewania CWU, kaloryfery sa do połowy ciepłe do połowy zimne , temp. powrotu ok. 30 st. przy tem. pieca 53 ,

sterownik: economic 3000.

moze mi Ktoś podać mniej wiecej optymalne ustwienia dla tego sterownika???jaką moc dmuchawy ustawic, czas podawania, przerwy , temp,. pieca i jak duzo ma być uchylona scianka wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedzielę minie 2 tygodnie jak rozpaliłem go, wiec go jeszcze nie czyściłem, 4 - drogowy zawór mam na 7 -ce,

osiagałem już temperaturę 61 st na piecu gdy miałem ustwioną min. moc dmuchawy i dłuższą przerwę /ok. 50 sekund/ chyba wrócę do tych ustwien popołudniu i zobaczę co sie bedzie działo.

jeszcze jedno: czyjnik CWU jest odłoczony - piec nie realizuje podgrzewania CWU, kaloryfery sa do połowy ciepłe do połowy zimne , temp. powrotu ok. 30 st. przy tem. pieca 53 ,

sterownik: economic 3000.

moze mi Ktoś podać mniej wiecej optymalne ustwienia dla tego sterownika???jaką moc dmuchawy ustawic, czas podawania, przerwy , temp,. pieca i jak duzo ma być uchylona scianka wentylatora?

 

Witam

Mam ten sam piec i miałem taki sam problem.

 

Wiec tak piec ma moc od 5 - 15KW w Twoim przypadku poczekaj aż woda na powrocie dojdzie do 50st.

 

Moc pieca ustawia się: podawanie/postój

 

5/26 - moc 15KW dmuchawa ok 97

5/47 - moc 10KW dmuchawa ok 87

5/60 - moc 5KW dmuchawa ok 77

 

Ja mam jeszcze wentylator ręcznie przysłonięty ok 1/3 - 77=30% zależy jaki masz sterownik - mój ma regulację do 250 (premium)

 

Jeśli ustawiasz postój np 47 to Twój piec ma tylko 10KW mocy (spalanie węgla reguluje się powietrzem a nie postojem jeśli chcesz mieć odpowiednią moc).

Jeśli masz sterownik Economic 3000 premium to w opcjach serwisowych masz PID. Można wtedy ustawić sobie 3 programy i piec sam sobie dobiera moc potrzebną w danej sytuacji.

 

Teraz jeśli chodzi o Twój przypadek to:

1. Ustaw max moc 5/26 (temp. pieca 66)

2. Zawór 4D daj na 50%

3. Odłącz podłogówki i CWU zostaw tylko kaloryfery (chyba, że masz tylko podłogówki - wtedy zakręć zbędne)

4. Musisz doprowadzić do momentu kiedy woda na powrocie będzie miała 49-50st (jeśli masz np na powrocie 30st to piec będzie chwile uruchamiał pompę i po chwili ją wyłączy jak się schłodzi i tak cały czas - ale za każdym razem grzanie będzie chodziło dłużej aż do 50 st gdzie piec już zacznie grzać cały czas - od 40st na powrocie odkręcaj powoli zawór 4D)

5. Odkręć zawór 4D na 80% - piec już się nie będzie wychładzał i powinien zacząć grzać non stop.

6. Jak temp. w domu wzrośnie do ok. 20 st można dodawać kolejne obiegi podłogówki czekając za każdym razem aż woda na powrocie dojdzie do ok 50st

 

Jeśli masz powrót 50-55 st można obniżyć moc pieca w zależności od temperatury i potrzeb.

 

Generalnie jeśli masz wychłodzoną wodę w kaloryferach i temp. jest niska to przy małej mocy nie rozbujasz pieca i ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.