Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna pomoc , pilne !!!


wargas1976

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na kominie założonego tego "strażaka" ... ale był założony ponieważ występował inny problem. W sumie to bardzo dobre rozwiązanie ale wiąże sie z wychodzeniem na komin conajmniej raz na rok .. ściąganiem strażaka i wymianie w nim łożysk ! Może są jakieś inne typy bez łożysk (nie wiem). Odpowiadam jak to działa u mnie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Są jak najbardziej i bez łożysk. To, że "strażak" ma łożyska to wcale nie znaczy, że jest dobrze. Łożyska te pracują w kwaśnym środowisku ( dym plus produkty spalania ) i często zachodzi potrzeba ich wymiany; raz na sezon.

 

Jednak takie zakończenie komina wymaga regularnego czyszczenia tym częstszego, im na gorszym opale piec pracuje. Np. na mokrym drewnie jest potrzeba czyszczenia na pewno 2 razy w sezonie grzewczym. Jednak mając wybór w postaci wwiewania dymu spowrotem do komina i montaż "strażaka" proponuję to drugie.

 

U mnie funkcjonuje taki element bez łożysk wykonany przez mieszkającego w mojej okolicy producenta kominów z kwasówki. Działa, jak najbardziej, ale czyszczenie w związku z moimi doświadczeniami mam 2 razy pewne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokośc komina i jego średnica to parametry współzależne w celu stworzenia dobrego ciągu.Dla komina 7mb.to średnica 200mm jest za duża-proponuję założenie zwężki na wylocie komina redukującej na fi. 150 mm długości ok 200 mm.Czy w kotłowni masz kratkę nawiewu świeżego powietrza -musi być.Jak w obrebie budynku nie ma obiektów powodujących zawirowania wiatru,oraz komin jest powyżej dachu stosowanie strażaków nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jest na zewnętrznej ścianie od strony północnej , dobudowany do ganku (ocieplony styropianem) ,.Przekrój komina był dość spory więc jest zakończony rurą z daszkiem o srednicy 200mm .Komin wychodzi ponad ganek , a przedłużenie rurą trochę po nad kalenicę dachu budynku.Bezpośredniego nawiewu nie mam, po prostu na parterze przy wejściu do kotłowni jest okienko , które jest prawie zawsze uchylone (kotłownia w piwnicy) . Może trzeba by było zamontowac kratkę w pobliżu pieca. Jednak u wielu moich sąsiadów kotłownie są w głębokich nie wentylowanych piwnicach , piece z nadmuchem małe przekroje i wszystko działa ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.