Skocz do zawartości
IGNOROWANY

NADZÓR - ustawienia w zakresie 1-2 kw ? Prośba o nastawy


Gonzus1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!!

 

Proszę czy ktoś ma sprawdzone ustawienia w nadzorze ? Palnik KIPI ( plum ) 

Chciałbym aby Kocioł pracował w nadzorze w zakresie 1kw do 1,6kw przez 60min bez zaniku PŁOMIENIA . 

 

Niestety teraz jesli zmienie tylko moc ( a nastawy te same) płomień po 10 min zanika. 

 

Chodzi mi o moc nadmuch /ciągu / czas cyklu

 

image.png.5bb3ae02564a117cfa4546ddab58f84f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że na tym forum są poważne odpowiedzi. Przecież plum dostarczył nam opcję modulacji mocy . U mnie jeśli każda z pętli osiągnie temp zadaną - wyłączają sie pompki . Następnie chciałbym żeby nadzór dozował czas w którym któraś z pętli się otworzy aby dogrzać pokój - stąd moje pytanie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze palniki pelletowe na świecie nie schodzą do 1kW, więc na jakie poważne odpowiedzi liczyłeś chcąc to zrobić w takim potworze, jak Kipi? Jest to niemożliwe, a efektywność tego palnika na małej mocy jest tak licha, że użytkownicy montują bufory, by palnik mógł pracować cyklicznie z dużą mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś to co jest raczej nie realne w tym palniku  spróbuj nadzór 2kw ,czas cyklu praca 60 -70 s dla nadzoru i nadmuch zmniejszaj doświadczalnie , może Ci się uda powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie to już sensowne odp. Jeśli się nie da coś - odpowiedź jest taka jak wyżej. 

Nadzór 2kw działa bez żadnych problemów. Nadzór 1,8kw tez działa bez problemu ,ale poniżej 1,6kw już są problemy.

 

 

Btw w praktyce po procesie zamykania pętli co wychodzi lepiej - pompki na off czy całośc na off ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.