Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opop h4eko-d 16kw.


Irek14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny. Co sądzicie o kociołku takim jak w temacie. Czy wart jest zainteresowania bo ja nadal szukam czegoś w miarę łatwego w obsłudze. 

PSX_20230116_183856.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne,podobne stalmarku,zaladunek od gory,wymienik ma na plus.Cenowo tež nie zle-u nas,u was nie wiem..

EDIT: Szukalem info na czeskich forach i tam opisane problemy z sterownikom,ktory ma sufit ustawienia temp.kotla na 80˚,czyli trzyma na "pidu" okolo 70,bo jescze obniža wyciagowy went.dla temp.spalin i przy buforach nikt nie w stanie dogrzac ich wyžej.Producent nie reaguje na wezwania o zmiany temperatury maximalnej.Niektorzy oszukiwaja czujniki oporami dodanymi,bo co moga robic.Szamotki tež nie sa pierwszej klasy i wowczas popekaja....

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercusU nas cena ok. 14 tyś zł. Trochę blacha cienka bo 5mm ale ma osłony w komorze spalania. Ja u siebie potrzebuję kociołka który ma nisko czopuch (poniżej 90 cm od posadzki).. Przeglądam taki lub attack dpx 15 kw ale tamten ma czopuch powyżej 90 cm..).. Może są jakieś inne kociołki o podobnej konstrukcji? 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeskie opop,atmos,blaze i verner(to jest klon blaze),viaflame to viadrus z blachy.O opopu nie wiedzialem do tej pory,že robia do drewna i tylko ten ma nisko czopouch.Attack,to želiwny dinosaurus z zla sprawnoscia.Na tym opopu nie wiem,czy jest w sterowniku tryb serwisanta i czy w nim idzie zmienic ta temp. max.W menu užytkownika i instalatora nie.Czy inny soft wgrac??

Stalmark tež ma ten sterownik i tam to dziala.....

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 16.01.2023 o 21:11, bercus napisał(a):

Czeskie opop,atmos,blaze i verner(to jest klon blaze),viaflame to viadrus z blachy.O opopu nie wiedzialem do tej pory,že robia do drewna i tylko ten ma nisko czopouch.Attack,to želiwny dinosaurus z zla sprawnoscia.Na tym opopu nie wiem,czy jest w sterowniku tryb serwisanta i czy w nim idzie zmienic ta temp. max.W menu užytkownika i instalatora nie.Czy inny soft wgrac??

Stalmark tež ma ten sterownik i tam to dziala.....

Trafiłem na youtube na faceta, który ma ten kocioł. Miał problem, o którym piszesz, ale dostał od producenta kody serwisowe i zmienił ustawienia. Teraz ponoć mu bufor dogrzewa do 90 i wszystko jest ok. Wcześniej się strasznie denerwował. Wygląda więc na to, że ten kocioł jest wart zainteresowania. Ciekawe, jak w konfrontacji ze Stalmarkiem, czy Atmosem się sprawuje? Załadunek od góry jest chyba wygodny. Szkoda tylko, że nie widać płomienia w palniku.

Edytowane przez miklo
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.