Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik q eko 12 kw pomoc w nastawach pieklorz


HAJTERO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, palę ekogroszkiem pieklorz od tego momentu zaczęła moja ponowna przygoda w piwnicy.

Otóż węgiel strasznie spieka tzn skleja się wywala koks z jednej strony, a z drugiej powstaje wydmuchana dziura nie wiem czemu taki efekt się tworzy 

Próbował wszystkiego co przyszło mi do głowy gruntowne czyszczenie uszczelnianie retorty dostałem info żeby stoczyć ząbki wianka z 3mm na 1.5 mm miało niby pomoc, ale niestety efekt ten sam 

Nie wiem czy otrzymałem jakis trefny towar, ale po prostu nie umiem sobie z tym poradzic. 

Przerwa podawania aktualnie 21.5 sek 

Podawanie 5 sek stałe 

Temp zadana 70 stopni 

Przerwa podawania w podtrzymaniu 12 minut 

Dmuchawa i tutaj odblokowałem zakres w menu i dałem na aż 50 tyle bo zaślepiłem dwa otwory w koronce tam gdzie powstawała dziura 

Zmiana nadmuchu na niższy nie pomaga wtedy kocioł mam cały czarny i pełno dymu

 

Dorzucam filmik 

 

IMG_20221214_171831.jpg

IMG_20221214_171831.jpg

IMG_20221214_171753.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży nadmuch, o wiele za duży. Jak widać na filmie ten węgiel się nie spała, przy tym nadmuchu wytrąca się sądzą, która normalnie powinna być spalona a tak jest wydmuchiwania i obkleja kocioł.. To twardy węgiel RI 21 wiec dłuższe przerwy i mniejszy nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuch za mocny i jakby zapchane otwory nawiewne w retorcie. 

Wygaś zrzuć nadmiar groszku i sprawdź drożność otworów. Czasem sa tak zalepione że bez młoteczka nie wyjdą. Sprawdzałeś może ile jest syfu w samej retorcie? Większość ma pod spodem nakrętkę z deklem. Uważaj tylko by nie ukręcić wintu. Jak poczujesz opór naprzemiennie odkręcasz i dokręcasz. Zanim przykręcisz z powrotem dobrze oczyść gwint i nałóż nieco smaru co ułatwi odkręcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dmucham na 5% to takiej sadzy jescze na oczy i smrodu nie widziałem 

Sama retorta w sobie jest wyczyszczona dmuchawa wszystkie kanały drożne 

Uszczelniona również 

Myślę żeby udało mi się ustawić to cudo gdyby nie fakt że z tej jednej strony tak jak na fotkach powstaje dziura dosłownie wydmuchuje a po przeciwnej rośnie góra węgla ale ta góra jest tylko na części palnika. 

Nie wiem mam dostęp do Karlika tzn do aż dwóch worków jak zbiornik się wypali chce sprawdzić ... 

Już mi pomysłów brakuje 

Tak jakby nierówno podawało węgiel 

Może to powodować też że ten węgiel się skleja już w samej retorcie jak dam krótszy czas podawania jest zbyt wysoka moc i talerz robi się czerwony 

Do tego już 3 raz uszczelniam i cały czas ta sama sytuacja przekręcenia koronki w inny sposób nie pomaga 

Dziś wracam do starej oryginalnej korony 

Wystartuje z od nadmuchu 5%  i wstawię tutaj nagranie jak to wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do oryginalnej korony to jedyny słuszny pomysł. Zmniejszając otwory zwiększyłeś nadmuch, robi się podciśnienie i wygląda jak palnik gazowy. Ja to porównuje do węża z wodą, przy stałym ciśnieniu zacisnij końcówkę węża. Jaki będziesz miał strumień ? Już wiesz. Więc na przyszłość trzymaj się z daleka od takich doradców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam producent palnika mi podsunął taki pomysł.  Miało to wpłynąć na bardziej równomierne napowietrzanie. 

Jescze jedno mi do głowy przychodzi powiększenie o 1mm tych otworów, ale nie wiem czy w dobrym kierunku myślę 

Żeby to było mniej problematyczne ta zmiana tej korony bez klejenia to bym miał wszystko przetestowane co możliwe a tak niedługo to na uszczelniacz nie zarobię 🤣

IMG_20221209_163211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to temat ciężki bo to jest specyfika węgla. Jadę Karlikiem Ziemowit i jest na tyle dobry że pali się na całej retorcie ale widać że jest to mieszanka, bo raz jest luźny żar innym razem jest posklejane i pali się gorzej. W zeszłym roku miałem Ekosun i wypalało z jednej strony i żadne klejenie otworów i tego typu protezy nie pomagały. Masz fotkę do czego desperacja mnie doprowadziła. 

20221215_140253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle podwójna dmuchawa ? 

Fakt faktem co u innych ludzi ten węgiel się wypala bym powiedział nawet dobrze. 

Nie wiem może ja trafiłem na jakąś lewą ścianę albo ściek sprowadzony. 

Karlik jak paliłem zeszły sezon to schodziłem kilka razy w tygodniu a nie 50 razy dziennie. 

Doszukuje się przez to wady wymienionych elementów, ale raczej nie tutaj tkwi problem to jest zbyt prosta konstrukcja.

Jescze jedno kanał dymowy w kolanie żeliwnym warto mieć zaślepiony, czy lepiej zostawić jak fabryka dała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanału dymowego też próbowałem, nie tędy droga. Z dmuchawą chodzi o to, że oryginalnie jest z boku a ja zrobiłem drugi kanał u dołu na środku więc nie ma dmuchania z jednej strony. Wniosek z tego eksperymentu jest taki, że umiejscowienie dmuchawy nic nie zmienia  jeśli ekogroszek nie spełnia norm. Palnik jest przystosowany do określonego opału a że dzisiaj mamy co mamy to takie efekty. Na dzisiaj dojeżdżam retortę bo jeszcze zdrowa a na trudny opał zakładam sv200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż pozostaje mi zabawa z tym opałem.

 

Co za dziadostwo masakra 

 

Ale dzięki za odzew gdyby to było tańsze już dawno pewnie bym miał ten sv200 ale człowiek jak zawsze po fakcie się dowiaduje co dobre. 

Oryginalna korona założona 

Dwa otwory zaślepione na 3/4 powierzchni, aby mały lufcik zostawiony 

Czekam na efekty 

Dam znać jutro mam nadzieję, że się uszczelniło, bo nie było zbytnio czasu czekać 

Do jutro to bym miał 15 stopni w domu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za spam z góry 

Najwidoczniej zaślepienie na 3/4 powierzchni otworów pomogło 

Jest popiół w popielniku, a nie sterta koksu 

Myślę, że na tym zakończę, ale nie daje mi spokoju czy to coś nie tak z kotłem, czy jednak z opałem, bo jednak coś musi powodować, że go wypycha bardziej na jedną stronę 

Pozdrawiam 

IMG_20221215_234228.jpg

Edytowane przez HAJTERO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.