Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferolli Bio pellet - jak podłączyć.


kemustek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czy jest mi ktoś w stanie w prosty sposób wytłumaczyć jak podpiąć pięć Ferolli Bio pellet pod instalacje co i cwu? Instrukcja jest dla mnie nie jasna.

W załączniku przesyłam screen z instrukcji gdzie mamy pokazane podłączenia.

Moje pytania to gdzie podłączyć zasilanie zimnej wody do pieca.

Bo rozumiem że nr 1 to powrót wężownicy z bojlera, a nr 2 powrót z rozdzielacza podlogowki?

I jak podpiąć zasilanie rozdzielacza i wężownicy w bojlerze, czy mogę pod nr 4 wpiąć trójnik i podzielić na rozdzielacz i wężownice?

Ostatnie pytanie to co to za zawór bezpieczeństwa? Jest tam gwint 3/4 czy mam tam coś podpiąć?

Dzięki za jakieś wskazówki.

 

Screenshot_2022-12-08-10-15-19-108_cn.wps.moffice_eng.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstępie zaznaczam że nie jestem hydrualikiem ale skoro nikt inny nie opdowiedział to może moja odpowiedź się przyda

po pierwsze jeżeli to biopellet pro to na 10 stronie instrukcji masz schemat jak to podłączyć

W dniu 8.12.2022 o 11:39, kemustek napisał(a):

Moje pytania to gdzie podłączyć zasilanie zimnej wody do pieca.

rozumiem że chodzi ci o zasilenie instalacji na start i żeby mieć możliwość dopuszczenia? najlepiej gdzieś na powrocie z instalacji CO, nawet dalej od pieca. Nigdy nie na stałe! ja to mam ogarnięte na wężyku jak do podłaczenia kranu z dwóch stron zamkniętym zaworami. Dwa zawory naraz nie puszczą żeby mi nabić ciśnienie w instalacji

 

W dniu 8.12.2022 o 11:39, kemustek napisał(a):

I jak podpiąć zasilanie rozdzielacza i wężownicy w bojlerze, czy mogę pod nr 4 wpiąć trójnik i podzielić na rozdzielacz i wężownice?

nawet inaczej się nie da, musi tak być

 

W dniu 8.12.2022 o 11:39, kemustek napisał(a):

Ostatnie pytanie to co to za zawór bezpieczeństwa? Jest tam gwint 3/4 czy mam tam coś podpiąć?

nic tam nie ruszasz, zawór jest fabrycznie zainstalowany. Nie zaszkodzi dać drugi gdzieś na instalacji dla zdublowania ale nie wiem jak musiałaby się elektronika zepsuć żeby się woda zagotował w piecu, wg mnie to prawdopodobne jak upadem meteorytu na dom

 

i najważniejsze na koniec - to samo co na początku - żaden ze mnie fachowiec więc mogę się mylić; doradzam jak umiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.