Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie mini bio 10kW


Szaku

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat bezprzewodowego się nie wypowiem, ponieważ nie miałem z nim doczynienia....wiem, że to co na kablu, to pewniejsze, no chyba, że sam czujnik padnie w obudowie... 

Co do żony i przewodu... 

Możesz jej powiedzieć, że to taka nowoczesna i ekologiczna suszarka do powieszenia prania... Może sobie nawet ściereczke powiesić jak zapragnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trener40 napisał:

Na temat bezprzewodowego się nie wypowiem, ponieważ nie miałem z nim doczynienia....wiem, że to co na kablu, to pewniejsze, no chyba, że sam czujnik padnie w obudowie... 

Co do żony i przewodu... 

Możesz jej powiedzieć, że to taka nowoczesna i ekologiczna suszarka do powieszenia prania... Może sobie nawet ściereczke powiesić jak zapragnie :) 

hahaha ekologiczna suszarka dobre :)

Pomyślę zadzwonię do kostrzewy i pogadam zobaczę co powiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bezprzewodowy i mogę polecić. Można sobie przenosić w dowolne miejsce. Zasięg do 20 m. Baterie wymieniane po 1,5 roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mam tylko kocioł zapakowany fabrycznie - zafoliowany oraz dodatkowo przykryty plandeką ponieważ kocioł stoi na dworze.

Dodatkowo do pieca mam 2 pompy ( starą i nową automatyczną )

Czujnik temp zewnętrznej CT-4 - 2szt

Moduł internet Econet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CT - 4, to są czujniki do kotla i CWU. 

Więcej nic na te chwile nie dokupuj oprócz czujnika pokojowego. Może okazać się, że będziesz prowadził kocioł na zasadzie wł-dogrzej - wył., ponieważ przy pracy stałej będzie w kotle kupa syfu, gdyż kocioł będzie pracował na min mocy... Dowiesz się o tym jak to wszystko zacznie działać... Zawsze możesz ten kolorowy wyświetlacz dokupić, o ile stwierdzisz, że " żyć bez niego nie możesz" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na tym kolorowym ustrojstwu bo i tak nie miałbym go gdzie położyć dlatego chciałem z niego zrezygnować całkowicie ale koleś sprzedając mi kocioł mógł wspomnieć o zwykłym czujniku a on nic - ale płakać nie będę :p

Zamówię sobie i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu samego podłączenia kotła to podłączę go na obiegu otwartym.

Do zbiornika wyrównawczego wiem, że proponujecie stalowe rury ale chyba jednak zostanę przy tej co mam - skoro wytrzymała wysokie temp wody przy kotle na miał gdy wyłączyli mi prąd a temp na piecu oszalała - w piecu aż woda się gotowała a przynajmniej miałem takie wrażenie ( taki był dźwięk jakby się woda gotowała ) i zbiornikiem wyrównawczym na dwór wylatywała woda to teraz tym bardziej wytrzyma a zresztą to akurat przerobić będę mógł w każdym momencie tak naprawdę :)

schemat_1.thumb.png.268406cfc90a8fd42e8eac3be9331a96.png

Teraz pytanie czy na zasilaniu zaraz po wyjściu na boiler mam założyć zawór zamykający aby odciąć piec od grzejników aby w okresie letnim nie potrzebnie woda szła na grzejniki? Bo w sumie zastanawiam się czy nie zamontować do boilera w CWU grzałki elektrycznej w celu podgrzewania wody w okresie gdy nie działa piec - w tym momencie mam przełączoną instalację wodną odcinając boiler i podłączony mały 30l boiler elektryczny ale zastanawiam się czy po prostu go nie zlikwidować ( wisi w łazience )

 

Czy zawór 3-D mam kupić z ręcznym nastawem czy z siłownikiem?

Czy do tego układu coś jeszcze gdzieś mam zamontować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szaku napisał:

Czy zawór 3-D mam kupić z ręcznym nastawem czy z siłownikiem?

Jak wrócisz do postu #3 to masz podaną nazwę i symbol tego zaworu.A teraz trochę edukacji by zrozumieć w jakim celu właśnie taki.

Jak już obejrzysz to w porozumieniu z serwisem możesz zdecydować którą wkładkę wybrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.