Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuję pomocy ELEKTRYKA!


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję Kogoś jak w temacie kto pomoże rozwiązać mi podłączenie podbitki w sensie co miał na myśli mój elektryk rozkładając w taki sposób instalacje elektryczna. 

Wychodzą dwa przewody na zewnątrz 2x1,5mm niby powinny być pod zasilaniem. W puszcze z włącznikiem pojedynczym do zapalania osw jest 2 x 4,1,5mm i zostały podłączone brązowe i żółto zielony, nie podłączone dwa czarne pod napięciem i dwa siwe ktore są osobno sprawdzając kontrolka lekko świeci jeden z nich. jest również włącznik zmierzchowy w rozdzielni po załączeniu bezpiecznika zapalają się diody na włącznik zmierzch owym. Na balkonie jest czujka, która nie jest podłączona wystaje tylko przewód 4x1,5mm

Z góry dziekuje

rps20190316_064547.jpg

rps20190316_064607.jpg

rps20190316_064625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob zdjecie z podlaczenia tego wylacznika zmierzchowego w rozdzielni.

 

Brazowy i zolto-zielony sa spiete w puszce wlacznika i prawdopodobnie sa polaczniem pomiedzy czyjnikiem zewnetrznym a zmierzchowka w rozdzielni. Pozostaje podlaczenie "pstryczka" i podlaczenie czujnika na zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 

4 godziny temu, palacz66 napisał:

Witam.

Potrzebuję Kogoś jak w temacie kto pomoże ,,,,

Mogę jedynie zasugerować by postąpić wedle słów zapisanych w instrukcji wyłącznika zmierzchowego "- montaż i demontaż wyrobu przeprowadza uprawniona osoba".

Po sposobie osadzenia puszki podtynkowej i bałaganie w tejże puszce, zalecam poszukanie odpowiedniej osoby.
Przewody w izolacji żółto-zielonej  to przewody ochronne PE (służące wyłącznie ochronie przed porażeniem elektrycznym), niestety przeważnie służą także innym celom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie robi.

Przewody o innym kolorze (zarezerwowane) niz przewidziane trzeba w miejscu wyprowadzen polaczenia oznaczyc wlasciwym kolorem np. tasma, koszulka termokurczliwa aby nie bylo drapania sie w glowe i pytan co autor mial na mysli. Ps. Producent podaje aby uzyc niebieskiego koloru.

Ten "pstryczek" ma pracowac jako logiczne OR czyli swiatelko wlaczamy czujnikiem zmierzchowym lub wlacznikiem, ewentualnie logiczne AND czyli mozemy wylaczyc swiatlo w nocy pomimo wykrycia zmierzchu?

Jak zrobisz tak jak w instrukcji to bedzie dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBinDzięki już wszystko działa. Problemem rozwiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej_M_bałagan sam zrobiłem spokojnie. Dzięki za chęci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu zostały spięte te cztery luźne żyły(dwie czarne i dwie szare)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zapytam jeszcze Kolegów elektryków. Jak zrobić najłatwiej i najlepiej uziom w garażu? Mam stara instalacje 4 żyły 4mm. Została założona mała skrzynka z bezpiecznikami na gniazdka i oświetlenie i do tej skrzynki chciałbym zrobić uziom podpowie ktoś jak to wykonać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.