Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Strumyk płynie z wolna" przez zawór termostatyczny przy otwieraniu lub zamykaniu


Bokarito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z jednym grzejnikowym zaworem termostatycznym. Gdy jest już blisko zamknięcia lub zaczyna się delikatnie otwierać w środku słychać jakby przerywane kapanie wody lub bardziej odgłos "płynącego strumyka". Gdyby to trwało chwilę to by mi nie przeszkadzało, ale to w zasadzie słychać cały czas, bo zawór co chwilę się zamyka i otwiera. Pomaga jedynie, gdy zakręce zawór, następnie odkręce na pełen przepływ - wtedy przez kilka sekund słychać szybki przepływ wody przez zawór -  i spowrotem nastawię np. na 3, ale jest to tylko chwilowe, bo po jakimś czasie znowu ten dźwięk się pojawia. Próbowałem zmiany głowicy na inną oraz regulacji nastawą wstępną od 1 do 5, ale bez żadnego efektu. Jedyne co przychodzi mi na myśl to to, że jakiś syf przyczepił się do grzybka zaworowego i on jest przyczyną tego dźwięku.

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bokarito zmienił(a) tytuł na "Strumyk płynie z wolna" przez zawór termostatyczny przy otwieraniu lub zamykaniu

Tak, w lato jak zakładane były nowe zawory termostatyczne na wszystkich grzejnikach to przy okazji założono nowe odpowietrzniki automatyczne Afriso z systemem Aquastop, gdzie w instrukcji jest napisane, że kapturki mają być zakręcone, ale chyba średnio to jakoś działa skoro odkręciłem i poleciało powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kapturku masz taki pęczniejący materiał pod wpływem wody, po to aby nie nastąpiło wylewanie wody z grzejnika przez odpowietrznik. Czasami to jest wilgotne i odpowietrznik nie działa. Odkręć, odpowietrz i zakręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba problem był jednocześnie z powietrzem w grzejniku i niesprawną głowicą zaworu, bo po usunięciu powietrza założyłem starą głowicę i znowu pojawiły się dźwięki. 

@o6483256 zakręciłem kapturek, ale już drugi dzień jest po dotknięciu wilgotny. Może trzeba wykręcić cały odpowietrznik i przepłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odpowietrzniki czasami tak mają. Odkręć kapturek, niech się odpowietrzy i zakręć. Potem w razie czego zrobisz to jeszcze raz. Też mam podobne u siebie i tak właśnie w razie potrzeby robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że powietrze w układzie pojawia się przy zakończeniu grzania CWU. Kociołek kończy grzać zbiornik, przełącza zawór trójdrożny na CO, odpala kocioł i zawór na grzejniku zaczyna hałasować. Otwieram odpowietrznik i przez kilka minut słychać jak uchodzi z niego powietrze, po czym dźwięki ustają. 

Dlaczego podczas przełączenia z grzania CWU na CO pojawia się powietrze w instalacji?

Edytowane przez Bokarito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor nic to nie pomogło. Kocioł kończy grzać CWU, przełącza zawór 3d na CO,  uruchamia ponownie pompę i odpowietrznikiem grzejnikowym ucieka na początek spora dawka powietrza, a później jeszcze przez kilkanaście minut, albo dłużej się delikatnie odpowietrza, przy tym oczywiście słychać płynącą wodę przez zawór termostatyczny. Najbardziej dziwi mnie to, że dotyczy to tylko jednego grzejnika, który ani nie jest najbliżej kotła, ani najdalej, w pozostałych grzejnikach nie ma takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.