Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o ocenę instalacji piec ogniwo eko pellet 14 KW


Nazer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niecałe 2 miesiące temu założono mi piec na pellet ogniwo eko pellet 14KW, piec nie ogrzewa wody do użytku ( kąpania itp). ogrzewa mieszkanie niecałe 80 m2, i są założone 3 kaloryfery w piwnicy gdzie jest piec. Ponad 100 letnia kamienica, w piwnicy spora wilgoć więc postanowiłem założyć 3 kaloryfery, jeden w pomieszczeniu gdzie jest piec i dwa w pomieszczeniu zaraz za ścianą gdzie trzymam pellet. Prosiłbym o ocenę czy instalacja jest prawidłowo zamontowana, link do filmiku poniżej

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej narysuj schemat swojej instalacji. Ale peleciaka raczej podłącza się do instalacji przez sprzęgło hydrauliczne, ewentualnie zawór 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nazer napisał(a):

schemat wygląda jak w załączonym obrazku.

To nie był najlepszy schemat, pasował do kotła zasypowego na paliwo stałe - głównie węgiel, proponowany układ powodował zwiększone spalanie.

Ogólnie to pomysł sprzed ponad 30-tu lat, kiedy paliwo było tanie i nie było innych rozwiązań technicznych, obecnie dostępnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, czyli co powinno być zmienione? dodam jeszcze że piecem sterują czujniki zewnętrzny i wewnętrzny. W mieszkaniu mam zadaną temperaturę 21*C i piec włącza mi się  5 razy na dobę ( teraz gdy temp spadła na Śląsku), w 4 dni spalił mi 5 worków pelletu, myślę, że to dobry wynik...
Ps. Piec i instalację montował mi starszy Pan, więc może rzeczywiście zrobił to ze sztuką z przed lat, lecz był inny pan ustawiać elektronikę i czujniki i nie miał zastrzeżeń co do instalacji. Sam już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, jestem zadowolony bo w mieszkaniu ciepło, lecz nie świadczy to o tym, że instalacja jest dobrze zrobiona. Wydałem ponad 26 tyś złoty na zakup pieca, montaż i całą robociznę, kolejne prawie 12 tyś zł za pellet. Nie są to dla mnie małe pieniądze. Dlatego chciałbym wiedzieć czy zostało to zrobione tak jak powinno być zrobione... Nie znam się na montażu i instalacji CO w ogóle, lecz jestem człowiekiem który lubi mieć coś zrobione wedle prawideł sztuki. Poza tym nie stać mnie na dodatkowy zakup pelletu by grzać mieszkanie wynikiem złego montażu pieca i instalacji. Stąd moje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.