Skocz do zawartości
IGNOROWANY

proszę o poradę


Krzycho862

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku miesięcy jestem posiadaczem kotła gazowego saunier duval 25kw , mam sterownik pogodowy oraz termostat pokojowy. Wcześniej dom był ogrzewany kotłem z podajnikiem na miał. Termostat ma zadaną temperaturę 22 stopni na dzień i noc i po osiągnięciu tej temperatury kocioł przestaje grzać przez co grzejniki są zimne. Niby sterownik pokazuje 22 stopnie jednakże subiektywnie jest odczucie chłodu szczególnie dla starszych osób mieszkających w moim domu. Czy może to wynikać z tego że poprzedni kocioł grzał cały czas i grzejniki powodowały że powietrze w pomieszczeniu jest cały czas ciepłe? a jak to wygląda jeśli chodzi o zużycie gazu. czy taki sposób jest bardziej ekonomiczny czy może lepiej byłoby odłączyć te wszystkie sterowniki i czujniki i zadać np na kotle 40*c i niech "chodzi" cały czas. Tylko mam rozumieć że wtedy zużycie gazu będzie większe? Proszę o poradę osób doświadczonych w temacie kotłów gazowych , ja tak jak mówię użytkuję go od kilku miesięcy. Przy wcześniejszym kotle zużywałem około 1t miału miesięcznie  kocioł grzał naokrągło a w domu były temperatury nawet 24*c. Teraz wydaje mi się jest bardziej ekonomicznie, jest 22 bez problemu ale  w domu jest inaczej.... kwestia przyzwyczajenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla kotła gazowego bardziej ekonomicznie będzie, jak będzie chodził cały czas na niskich wartościach. W ten sposób będzie tylko podtrzymywał temperaturę w grzejnikach. Jest jeszcze jedno, bardzo ważne pytanie. Jaka pojemność jest całego układu. Bo może okazać się że tak jak teraz grzeje jest ekonomiczniej. Tam gdzie są grube rury to nie będzie ekonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.