Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cofający się żar w podajniku


MonikaOkrojek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam piec KORTEX 12-24 kw , 2836/11. Można w nim palić pelletem, ekogroszkiem oraz drewnem.

Wrzuciliśmy pellet i po wygaszeniu i wyłączeniu pieca okazało się, że gdzieś na dnie został żar i palił pellet, który był w podajniku/ślimaku. 

Piec był całkowicie wyłączony. W celu ugaszenia wyciągnęliśmy pellet, który został oraz dosypaliśmy ekogroszku, który już finalnie wypchnął ten spalony materiał. 

Czy ktoś z państwa spotkał się z czymś takim? jaka przyczyna takiej sytuacji?  Jak tego uniknąć? 

Jesteśmy totalnymi laikami, dom kupiliśmy w tamtym roku. 

 

Z góry dziękuję za każdą informację. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest za kocioł i czy jest dedykowany do pelletu, ale należy zadbać o szczelność pokrywa-zasobnik( sprawdzić stan uszczelki, przyleganie powierzchni klapy do zasobnika - ewentualna regulacja klapy), szczelność wyczystki zasobnika (czasem na rurze podajnika, czasem na zasobniku), szczelność wyczystki mieszacza powietrza, szczelność połączenia rura podajnika -korpus kotła.

Jak jest wygaszony kocioł zamknąć klapkę wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że kocioł nie był zaopatrzony w strażaka. Ja bym dokupił i zamontował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikus39 właśnie był.. zamontowaliśmy, ale strażak nie zadziałał..

27 minut temu, mikus39 napisał:

Mam wrażenie że kocioł nie był zaopatrzony w strażaka. Ja bym dokupił i zamontował. 

był, nie zadziałał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, digi napisał:

Nie wiem co to jest za kocioł i czy jest dedykowany do pelletu, ale należy zadbać o szczelność pokrywa-zasobnik( sprawdzić stan uszczelki, przyleganie powierzchni klapy do zasobnika - ewentualna regulacja klapy), szczelność wyczystki zasobnika (czasem na rurze podajnika, czasem na zasobniku), szczelność wyczystki mieszacza powietrza, szczelność połączenia rura podajnika -korpus kotła.

Jak jest wygaszony kocioł zamknąć klapkę wentylatora.

dziękuję bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że producent kotła nie dopuszcza palenia samym pelletem tylko mieszanką pelletu z ekogroszkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2022 o 11:55, digi napisał:

@MonikaOkrojek

Musisz też sprawdzić, czy w kolanie retorty nie ma dziury. Zdjąć pokrywę mieszacza i poświecić do środka. Jeżeli zobaczysz głęboko światło w tym leju (kolanie), którym wychodzi ekogorszek/pellet, to kolano do wymiany.

bardzo dziękuję!

dziękuję wszystkim za pomoc! Okazuje się, że jest do wymiany prawie wszystko. Jedną cześć od spodu, byli właściciele, zakleili taśmą izolacyjną ... pełno dziur...  😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.