Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z obiegiem wody.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Zwracam sie do Was z rozwiązaniem zapewne banalnego dla Was problemu.  Mamy dom rodzinny który na przestrzeni wielu lat i pokoleń był modernizowany i zmieniany. Ostatecznie podzieliliśmy go na 3 mieszkania i każdy grzeje sobie czym mu wygodnie. W jednym mieszkaniu jest kominek z płaszczem, w drugim kocioł elektryczny a u mnie został jeszcze na kilka miesięcy piec zasypowy.  Z każda przebudową od pieca były odcinane kolejne grzejniki a różne elementy jak np. zbiornik wyrównawczy przesuwane z miejsca w miejsce. Ostatecznie instalacja wygląda jak na załączonym rysunku poglądowym - z góry przepraszam za schemat, zawodowo zajmuje się czymś zupełnie innym. W każdym razie pojawił się problem. Wszystko działa całkiem nieźle do czasu, aż nie zamknie się zawór RTL podłogówki. Wtedy w całej instalacji dzieją się cuda. Pompa na ogół zamienia się w mixer wody i powietrza a grzejnik huczy jak oszalały. Po chwili w grzejniku wody brak. W następnej kolejności temperatura w piecu zaczyna rosnąć. Ogólnie wygląda to tak jakby w układzie znikała woda. Po odkręceniu podłogówki po chwili wszystko wraca do normy. 

 

Z mojej amatorskiej analizy, wnioskuje, iż problem jest z miejscem przyłącza zbiornika wyrównawczego. W momencie gdy zamyka się zawór RTL woda ze zbiornika kończy na nim swoją podróż a pompa resztki wody próbuje pchać w grzejnik. Zakręcenie dodatkowo grzejnika powoduje jeszcze większy problem. Domyślam się, iż wtedy resztki wody pompa próbuje pchać w zbiornik.  Jeżeli ktoś z Was mógłby to potwierdzić to pojawia się pytanie czy: przyłączenie zasilania od góry do zbiornika oraz dolnej jego części do powrotu rozwiąże problem?

 

Jest to instalacja jak wspomniałem do max. lutego i wszystko robi wylot z kotłowni.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

asdasd.jpg

Opublikowano

Zbiornik znajduje się około 2m nad grzejnikiem. Czy przyłączenie rury do powrotu coś zmieni?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.