Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Invicta ove czy thorma zion serpentino


Zbigi85

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. 
Witam wszystkich. Jako nowy użytkownik na forum ma wstępie przepraszam jeżeli zrobiłem coś nie zgodnie z regulaminem. 
 

Moi drodzy stoję przed dylematem zakupu kominka wolnostojącego do salonu już wykończonego domu. Zainteresowani jesteśmy dwoma urządzeniami podanymi w tytule. Niestety dwa zupełnie różne urządzenia zarówno pod względem wyglądu jak i sposobu wykonania. 
 

zależy nam na odgrzaniu domu wiec jak najbardziej chcielibyśmy aby kominek poza atrakcyjnym wyglądem dobrze grzał. 
 

salon wraz z jadalnia ma około 50 metrów. Niecałe dwa metry od kominka jest duża klatka schodowa i tu pojawia się pytanie czy ciepło pójdzie na gore. Biorąc pod uwagę prawa fizyki pewnie tak, ale czy tez ja ogrzeje? Jeżeli tak to który z tych wkładów będzie lepszy.

projekt domu to lekko przerobiony dom w ostrozkach z archonu. Dom szeregowy wiec sąsiedzi tez grzeją.  

Pytanie drugie to który z tych wkładów będzie lepszy. Czyli który szybciej nagrzeje dom, lub dłużej odda ciepło. 
 

na YouTube widziałem test invicta i on po niecałej godzinie miał ściany gorące na ponad 300 stopni wiec wydaje mi się sensownym wyborem. Testu Thormy z pomiarem temperatury nie znalazłem.

 

z racji wykończenia domu kominek narożny do zabudowy odpada bo zbyt duży syf. Nawet przy wkładach z gotowa zabudowa w stylu unico.

 

przy okazji zastanawiam się czy te 350 stopni z invicta nie stopi mi telewizora będącego około 60 cm od niego.

 

zdjecia w załączniku. 

5FD493D1-8721-4D0B-A520-2C8575AD6E86.jpeg

53164715-9C15-4081-8814-DF69A88C55C9.jpeg

6475E271-092E-46DA-846A-3E32EF7FDB7A.jpeg

BBBB99C0-97FE-4D33-B813-F32B20C86AA4.jpeg

61253AD5-37BF-4C8E-BF1D-463F17EEA920.jpeg

1B7C8245-A2E3-4C01-85BF-F01675D9906B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz od czasu do czasu sobie ten kominek rozpalić, czy nim grzać regularnie? 300 stopni pobudza wyobraźnie, ale w praktyce może oznaczać w pomieszczeniu, w którym będzie działał kominek Afrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorma ma fajne wkłady i ten kominek może być, tego pierwszego bałbym się bo praktycznie wszystkie zdjęcia z wklejonym ogniem na necie może się okazać że wiecznie okopcone będzie.

Najlepiej wybrać jakiegoś w kaflach będzie pasował do wnętrza i nie będzie miał tak dużej mocy na ściankach.

 

Może coś z tej serii Thorma Delia Extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakallo. Bardzo serdecznie Dziękuję za odpowiedz. 
 

co do invicta- to foty może delikatnie podrasowane, ale jest masę filmów na YouTube. Zdecydowanie więcej niż innych kominków.

 

thorma faktycznie pieców zien już nie ma, są te o których ty piszesz thorma delia extra, ale odbiór w q1 2023. Wtedy to albo już będę w tyłku albo będę wiedział ze nie potrzebuje wkładu bo jest gaz 😉 

 

potencjalnie pod względem wnętrza idealnie pasowałby kominek narożny kratki simple box 8kw biały lewy. On jest praktycznie idealny do wnęki Ok 80x60 cm

 

dzis znalazłem jeszcze biały Bef virgo 7e i one są nawet fajne i szybko dostępne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kierowałbym szyby w kierunku tv i szafek bo będzie po nich - osobiście uważam że tylko do przodu szyba na salon

Dodatkowo narożne kominki zazwyczaj mają problemy z czystą szybą bo powietrze i ścianki nie pomagają dopalać dymu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super i to jest mega dobra podpowiedz. Stopić 85” tv to byłby ból, którego mógłbym nie strawić 😂

w takim bądź razie muszę zmienić opcje szukania. 
 

jeszcze raz bardzo Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, a mała moc w nowo budowanych domach to plus bo nie przegrzewa ci pomieszczenia że musisz siedzieć w gaciach a i palić się może dłużej a nie tylko jeden załadunek bo ugotuje się wszystko.

Nie widzę rury u ciebie z doprowadzeniem powietrza do spalania - mam nadzieję że nie masz rekuperacji w domu?

Zanim kupisz sprawdź czy rura od spalin zmieści ci się w obudowie bo widzę że jest wysoko na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć szakallo. Dzięki za odpowiedz. Chodź o jeden dzień za późno 😉 stery czy niestety zobaczymy. 
 

wczoraj jeszcze rano się zastanawialiśmy. Udało nam się znaleść kominek w trójmieście zamówiliśmy i dziś montują. Kupiliśmy jednak invicta ove. 
 

ten biały bardzo nam się podobał. Problem był tylko w tym ze ogólnie och nie ma, chodź jeden w Polsce znaleźliśmy. Przyjechałbym tylko kurierem wiec te 250 kg jakoś musiałbym wtargnąć do domu. 
 

kolejnym problemem byłaby przebudowa komina i wywiercenie otworu niżej i zaklejanie obowiązującego bo tu niechciałbym rury. Wiercenie 20 cm dziurki zrobiło by mały syf którego chciałem uniknąć. 
 

oczywiscie musiałbym tez do tego znaleść ekipę, która zamontuje nie swój kominek

 

ciezki dylemat mieliśmy ale udało się kupić. Dziś montaż wiec podzielę się fotkami jak to wyglada.

 

jak się sprawdzi zobaczymy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. Lepiej kominek mieć, niż nie mieć 🙂 Masz drewno? Bo z tym teraz ciężko. Ewentualnie szukaj brykietu. Można jeszcze kupić po około 1500 za paletę (około tony). Starczy Ci na całą zimę pewnie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już po montażu. 

- co do dolotu niestety nie mam, nie zrobiliśmy na etapie budowy. Nic z tym nie zrobię.

- nie mamy rekuperacji

- biały na pewno by pasował, lecz musielibyśmy przerabiać komin, wiec kucie, wiercenie, latanie i bałagan 

- invicta znaleźliśmy od ręki w Trójmieście z montażem. Biały leciałby kurierem i musiałbym ta paletę 250 kilo jakoś wtargnąć do domu

- niestety musielibyśmy znaleść kogoś kto podłączyłem nie swój wkład. Przy tej potrzebie na rynku pewnie musielibyśmy długo czekac

- biały byłby 2 razy szerszy od invicta i byłby bardzo blisko szafki i telewizora ob ma 65 centymetrów szerokości a musiałby jeszcze odstawać od ściany. Tak wiec z 40 cm od telewizora by stał co może być odległością zbyt mała. 
 

- invicta stoi 90 cm od telewizora i 60 cm od szafki mam nadzieje ze ich nie stopi hahahhaah

 

a tu realizacja

2987FC9E-5B88-475C-816A-7E567CA0A2F6.jpeg

71F2A334-8ACF-43AE-BAD9-1BFD7BB43456.jpeg

90C0A912-69ED-4954-9DCC-27E8260D3B27.jpeg

F3DA506F-0B6B-4E54-B97A-123D6D0F4966.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, ale nie chacuj w nim na maks, bo faktycznie szafka i telewizor odpłyną ;) To teraz możesz lecieć po chrust ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz znaczy drożeje? Rety. Z każdej strony nas dojadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś głośniki mam na sprzedaż bo już obok szafki och nie postawie 😂😂 będzie na drewno 😜

Jakiś skandal - dziś na monet pisali ze możemy sobie pomarzyć o przepustowości Baltyk Pipe, bo ona od lat zaklepana przez inne kraje, a my nawet umów jeszcze nie podpisaliśmy. Link poniżej 

https://www.money.pl/gospodarka/sprawdza-sie-czarny-scenariusz-ws-baltic-pipe-mamy-niewygodne-dane-6815098101103456a.html

 

A foteczka za gaz tu 

F0A3DC9D-7F76-46B1-8276-6231ADA9F343.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nazbierałam. Bo dziś przyszło info z PGNIG. Wzrost plus 83,7 %

Ta podwyżka już była 1.01.2022 teraz tylko informują, bo mają taki obowiązek. Powiadomić listownie. Stawek na przyszły rok jeszcze nie ma.
P.S.
Na fotce, którą podesłałeś jest data 17.12.2021r. Czyli zgodnie z prawem nie później niż 14 dni przed wejściem. W tym roku w grudniu będą nowe stawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Bo w tamtym roku miałem 350 za gaz. Teraz mam 620. I dopiero teraz kwitka dostałem? Z reszta nie ważne bo i tak nie mam na to wpływu. Oby było ciepło w domu. Ja z żona się grzańcem rozgrzeje z dziećmi gorzej 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i super :) Grzeje i zadaje szyku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szatan. 3 kawałki brykietu i po 2 godzinach dorzuciłem 2 kawałki suchego dębu. 435 stopni. Ściana 30 centymetrów z boku nagrzała się do 135 stopni. Na szczęście ściana nośna 24 cm plus tynk. Jest moc. 2 godziny palenia tym wkładem i 5 metrów dalej przy kanapie jest plus 4.5 stopnia

F20FAD7B-A17C-42BF-A3D5-4567AF8B7CD1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.