Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wkład kominek Thorma Alicante 8kW


szakallo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem takiego wkładu,

Thorma Alicante 8kW

Po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku że zbyt duży byłby własny piec rakietowy z szamotu i paleniskiem typu batchbox .

Pomysł przyszedł gdy zobaczyłem ten wkład, a może obudować go cegłą tak aby powstał taki ala akumulacyjny kominek.

Czy ktoś cos podpowie o samej firmie Thorma lub lepiej o samym wkładzie Alicante, Valenica lub Almeria bo chyba to taka sama konstrukcja.

 Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem bardzo zadowolony.

Grzeje jak szalony i mało drewna żre.

Małe plaenisko, ale na moje potrzeby wystarcza. Polana 35cm wchodzą że 3szt.

Wkład jest super szczelny.084b9c0b1e085e4360f6687f1fd318b4.jpg&key=167d0dea07e82173288d45b69531430b91af84a70bbe6b3d38f041155772d814

 

Kominek nie dominuje salonu, na czym mi zależało i jest zabudowany płytami szamotowymi. Temperatura obudowy przy paleniu to maks 60st w najcieplejszym miejscu.

Przez szybę ciepło tak promieniuje, że 1m od kominka ciężko ustać.

 

Jak bym teraz kupował to bym brał wersje almeria glass. Albo ta panoramiczną, ale to od razu obudowa się robi szersza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o Super ktoś odezwał się i to  od razu konkretnie. Dzięki esselite

Myślisz że ta wersja ze szkłem sprawuje się tak samo dobrze? Oglądałem zdjęcia i niema już tradycyjnej klamki więc zastanawiam się jak ze szczelnością, no i cena ponad tysiaka wyższa.

Jakich wymiarów jest u ciebie zabudowa? Szamot 64mm grubości czy cieńsze? Jakie szczeliny wokół wkładu.

Chodzi mi po głowie obudowa tego wkładu kaflami ale na razie cena chyba nie do przełknięcia.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.