Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węgiel brunatny


tomek krakerss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ja palę brunatnym już od 18 lat, to super i tanie paliwo. Najlepszy jest brunatny "kęsy" z konina. Opał na następny sezon kupuje zawsze pod koniec bieżącego sezonu grzewczego, musi przeschnąć.

Paliłem zawsze w górniaku o budowie typowego koksiaka, piec 16kw, zasyp 2,5 wiadra wystarczał na 10-14 godzin, niezależnie czy paliłem od góry czy od dołu. Zawsze do 1-go załadunku dodawałem bryłę kamiennego.

Mam dom 160m2 i 4 tony brunatnego + czasami 0,5 tony kostki kamiennego starczało mi na cały sezon ( mówię o ostatnich ostrych zimach) bo wcześniejsze to była bajka.

Co do miału z wegla brunatnego to spala się super zmieszany z trocinami. Mój stary górniak "chodził tylko na naturalnym ciągu. W tym roku zmieniłem piec na dolniaka Zębca KWKD 15KW.

Na razie grzeję wodę, ale jak się zacznie grzanie to myślę ze piecyk na brunatnym się spisze lepiej jak górniak.

Teraz jeszcze ciekawostka, chodzi o popiół z brunatniaka, jest go więcej i wygląda jak nie do końca spalony. Ja popiół ładuję jeszcze raz do pieca robiąc warstwy : węgiel/popiół/węgiel itp.

Naprawdę zostaje go garstka.

I na koniec, testowałem różny węgiel brunatny i różnica jest drastyczna! Jeden się pali 14 godz, inny 2 godz, a różnica w cenie prawie żadna.

Najlepsze są kęsy, ale i one się różnią, jedne po wyschnięciu się rozsypują inne te leprze są spękane widać wyraźnie strukturę, można go rozszczepić jak listewkę.

A i na placach węgiel jest przykrywany nie po to żeby nie zamókł, tylko żeby nie tracił wilgoci ;).

 

PS.

Kupowanie węgla brunatnego w trakcie sezonu mija się z celem, spala się go 2 razy więcej ;)

 

 

pozdrawiam

Jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Hehe mój miał węgla brunatnego był z domiecha piasku , naszczescie było tego z 30 kilo.

 

W kwestii popiołu to tak robiłem z węglem kamiennym przypuszczałem go przez płomień i gitara wypalaly się resztki. W kwestii popiołu z brunatnego nie mam co przepuszczac ponownie , mam lita mąkę w popelniku a na rusztach nie zostaje żadna nie dopalona brylka. Mój kwk zebiec jest idealny do tego.

Kwkd tym bardziej będzie ładnie mlocil :-)

 

Troszkę wrócę do przeszłości. Mianowicie rok wstecz miałem kamieniasty węgiel dosłownie , kiepsko się dopalal ogólnie kamień. Dopiero ponowne wrzucenie do pieca spowodowało jego dopalenie.

Jednak gdy został wymieszany z brunatnym spalal się raz a dobrze. Dotej pory zastanawiam się co u licha spowodował brudas że kamiennego dopalil. Ni moc ma większą ni nic z tych rzeczy a tu łup i w kotle bez kamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nio sezon grzewczy już jest w pełni.

Za oknem - 7 stopni celsjusza lekki wiaterek odczuwalnie będzie 10 .

W piątek pełen rozruch pieca łącznie z grzaniem pomieszczeń i wody. Start godzina 7.00 rano . Mieszanka węgla brunatnego z trociną. Wszystkiego było na około 40 kilo może mniej bo trocina lekka a objetosciowo dużo.

Temperatura nastawna 54 stopnie na noc 48 . Dziś niedziela rano pali się dalej może dociagnie do południa.

Mialowy piec idealny do wycisniecia do maksimum z brunatnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupilem sobie 2 tony suchutkiego brudaska made in turów . Wizualnie jest genialnie gruby i wogóle ładny. Moc ma porownalna do bełchatowa , pali się równie dobrze jak wygląda.

Jeden mankament nawet na moim piecu mialowym czysty miał brunatnego się pali nie specjalnie. Tli się jedyny sposób to palić go z domieszkami albo na jakim palniku.

 

Palę od tygodnia ekolignitem z Bełchatowa. Jest to taki ekogroszek z brunatnego o granulacji 10-25mm. Spala się swietnie. Pale nim w piecu Defro Eko Uni z podajnikiem rynnowym. Komin mam normalny z cegły. Do tej pory paliłem miałem więc wkład nie był mi potrzebny ale teraz myśle przesiąść sie na stałe na brunatny i nie wiem jaki wkład zastosować. Słyszałem ze spaliny z brunatnego mogą "zjeść komin" i bedzie smierdzieć w mieszkaniach.

Co byście polecili? Kwasówke ? Kamionke ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Nowy sezon przyszedł szybko - ze względów zdrowotnych nie mogłem palić ( ładować ) węglem ale dziś już chyba odpalę mojego kumpla od brudnej roboty.

 

Plany były inne a wyszło inaczej

 

w piwnicy zakupione leży i czeka 6 ton czeskiego groszku brunatnego ( zrezygnowałem z polskiego po uzyskaniu dobrej ceny od dostawcy ), ciekaw jestem na ile to wystarczy tej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje próby letnie z brunatnym były bardzo pozytywne (chodziło tylko o CWU).

Teraz zrobiło się chłodniej i już takiej radości nie ma. Węgiel ok. 1,5 tony kupiłem już wcześniej i suszyłem. Potem zapakowałem w worki foliowe i do komórki schowałem.

Niestety przy temperaturach -1 nocnych jak i +3 w dzień nie jestem zadowolony. Rano przyniosłem cały worek i chyba starczył na połowę dnia.

Bez podajnika automatycznego to trochę za dużo dokładania. Spalę to co mam i w przyszłym roku pozostanę przy czarnym węglu. Kupiłem 1/2 tny z Wesołej (30 mocy czegoś tam) i jedna bryła przyniesiona w jednej ręce pali się tyle samo co pół worka brunatnego i jeszcze koks zostaje.

Dodam tylko że mój węgiel brunatny jest niesortowany i dużo w nim miału ale są też duże bryły.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich palących!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do daweed powiedz kolego gdzie kupiłeś eko lignit ,co zastosowałeś w kominie(kwas czy kamion) i czy to co na filmiku się pali to jest suche czy prosto z kopalni . Ja mam zamiar zastosować miał albo niesort ale chyba niesort bo mam piec szufladowy, jeszcze pytanko próbowałeś miał albo niesort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko kupiłem z Betransu spółki przy kopalni, która sprzedaje eko lignit sortowany w workach (granulacja 10-30mm). Paliłem mokrym bezpośrednio z kopalni.

Od jakiegoś czasu przestałem palić bo bardzo dużo wody wytrąca się ze spalin przy wylocie z komina i robi się mokry od środka.

Komin obecnie mam zwykły murowany. Na wiosnę będę stawiał komin systemowy z kamionki. i wtedy wróce do eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i przyszedł mróz porządny jak na nasze czasy nawet siarczysty :-)

łopaty w rękach , opał na kupce idzie w postępie geometrycznym i czas na lekkie podsumowanie.

 

brudas suchy węgiel dobry , brudas wilgotny dobry zbijacz temperatury na kamiennym.

ale do rzeczy i trochę faktografi łopatologicznej :-)

 

w swoim nowym kotle zębiec wymieniony z SWK na miałowiec KMW palę podstawowym paliwem który jest orzecho-kęs brunatnego 6t. ( mieszanka Bełchatowskiego i Konińskiego ) oraz prawdopodobnie węgla biedaszybów lub jakieś innej dzikiej sprawdzonej kopali ( 2t.)

za oknem w dzień mróz poniżej 10 w nocy poniżej 20 ( warunki topaograficzne mają się nijak do prognoz ogólnych :-) ) od czterech dni jadę non stop paleniem ciągłym dzień i noc temperatura standard 45-55 stopni jest to temperatura wręcz idealna do palenia mieszanką brudaso-biedo węgla.

na zasypie wg producenta miału powinno wchodzić około 50 kg na raz , no ale w moim przypadku przy kęsach i orzechu to może w porywach 40 parę kilo. taki zasyp pali się około ( proporcja 3/4 brudasa i 1/4 kamiennego) 20-23 godzin. jak dla mnie jest to wynik chyba najlepszy jaki mogłem wycisnąć na niskokalorycznym opale. i po tym paleniu mam około 8 kg czystego popiołu w popielniku, części nie spalone na ruszczie trafiają dalej na front :D

strzałów brak, komin lekko ciepły , wytrącania się wody w kotle nie zaobserowano

 

gdybym spotkał prawdziwy miał węgla brunatnego i dobry groszko-miał lub groch czarny chyba bym popadł w nirwanę.

 

brudas plus lewy węgiel kamienny jest ok :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spalam brudasa 1 tonę miesięcznie ale teraz znika w oczach, w dzień dzisiaj - 15 a mieszkam 40 km od łodzi, widzę tylko że błędem było nie zrobienie zapasu brudaska .Mokry to znaczy świeżo kupiony po wrzuceniu aż syczy na żarze :angry: ostatni sezon tak pale :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkon

 

Palisz brunatnym od góry jak miałem?

 

U mnie przy obecnych mrozach w dolniaku KWKD 15KW palę teraz na dobe 5 wiaderek 10l brunatnego, wiaderko ma 6-7 kg, i 1 wiadro kamiennego ( na noc, nie ważyłem ile to kg). Temperatura zadana 50-55, dom 160m2 nie ocieplony, temperatura wew 22 stopnie.

 

Węgiel suchutki kupiony rok temu ;)

Mokry brudasek faktycznie znika w oczach.

 

pozdrawiam

jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no weś co Ty od dołu taką mieszankę od góry za nim to by się rozbuzowało to by ruski rok minął. a w chacie było by zimno

i to bez kręcenia w balona. daruję sobie dyma czy to ekonoma czy nie. to nie "topowy" węgiel kamienny by go oszczędzać. ładuję do vivata i heja banana :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy obecnych mrozach w dolniaku KWKD 15KW palę teraz na dobe 5 wiaderek 10l brunatnego, wiaderko ma 6-7 kg, i 1 wiadro kamiennego ( na noc, nie ważyłem ile to kg). Temperatura zadana 50-55, dom 160m2 nie ocieplony, temperatura wew 22 stopnie.

50-55 stopni? Na tym kotle powinno się utrzymywać minimum 60 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy obecnych mrozach w dolniaku KWKD 15KW palę teraz na dobe 5 wiaderek 10l brunatnego, wiaderko ma 6-7 kg, i 1 wiadro kamiennego ( na noc, nie ważyłem ile to kg). Temperatura zadana 50-55, dom 160m2 nie ocieplony, temperatura wew 22 stopnie.

 

 

Wow! Jestem pod wrażeniem ze mając 55 C na piecu w domu jest 22 stopnie przy mrozach -15 -20 i to przy niecioplonym domu 160m2.

U mnie dom (początek lat 80-tych) 180m2 tez nieocieplony a na piecu w te mrozy mam 75 C ale na grzejniki idzie 60-65 C. Reguluje sobie zaworem czterodrożnym. I idzie dosć sporo opału.

 

Aż sie wierzyc nie chce że tak mało opału ci idzie i masz taką temp w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ciągłym paleniu mam na piecu 50 na noc i 55na dzień. A palę ciągle od kiedy są te mrozy( 1,5 tyg), do tej pory paliłem cyklicznie 1 raz dziennie z temp 60-65 stopni i to wystarczało.

Dom mam nieocieplony, z tym że mury grubości 1m , od środka warstwa cegły o grubości od 25 do 40cm, na zewnątrz kamień, wielkie głazy ( mniejsze też) niektóre mają nawet 1,5 tony.

Poddasze to wełna 20 cm.

Ostatnio tak się zastanawiam czy jest sens w ogóle jakieś ocieplenie dawać na zewnątrz bo myślałem żeby dać styropian 10-12 cm . Musze to przemyśleć bo nie mam zamiaru znów kasy niepotrzebnie wyrzucać.

Nie zamierzam montować zaworów 4-ro, czy 3 drogowych. Instalację mam w miedzi, działa grawitacyjnie, pompa jedynie wspomaga, mam 14 grzejników PURMO różnej mocy, grzejniki mam przewymiarowane ( zrobiłem tak celowo). Wody w całej instalacji niecałe 100 litrów. Na poddaszu mam wysokie pomieszczenia do 4,5 m.

Węgiel brunatny mam suchy. opał kupuję zawsze pod koniec zimy lub na początku wiosny.

 

U mnie w okolicy, prawie każdy pali brunatnym od lat w różnych piecach i ludziska zużycie mają na poziomie 1 tony miesięcznie.

 

pozdrawiam\

Jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram!ja co roku w marcu kupuje 5 ton z bogatyni i przez lato sobie przeschnie i zima jest ok!zero smoly i dymu z komina!piec zwykly gorniak!ps.mam takie pytanie z jakiej kopalni w polsce jest najlepszy brudasek?bo do konina mam najblizej tylko nie wiem czy jest dobry bo na ten z bogatyni nie narzekam!pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp tylko do konin - bełchatów deko lepszy jest konin ale właściwie cenowo wychodzi tak samo.

Niby najlepszy jest czeski lub szwabski.

Ale jak umietnie się nim poli kasa zostaje w kieszeni.

I to prawda miesięcznie idzie około 1 tony brudasa. Zysk czysty nie wspominając o piecu i kominie czystym i suchym. Suchy miał też ładnie się pali :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.