Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam żadnych problemów ze spalaniem Marcela. Przesuwam żar, jak jest go bardzo mało wrzucam jeden, dwa kawałki drewna na górę, zasypuję flot tak, żeby nie zadusić żaru i ognia (pomaga w tym szeroka i głęboka komora). Na filmie dokładnie widać jeszcze palący się kawałek drewna i dobrze rozżarzony flot. Na kotle stabilnie w okolicach 48-50 stopni i tak wypala się przez całą noc w kierunku tyłu kotła. Podczas mrozów palę w ten sam sposób, tylko że mieszanką flot/węgiel:

                                                                                                               

                                                                                                                  spalanie kroczące flotu.mpg

                                                                                                                                                            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmn55

Głupkowate pytanie flot był zwilżony czy taki prosto z wora? (chociaż przy takiej pogodzie jak ostatnio to i tak mało prawdopodne że miałbyś go suchego)

Flot idzie spalić i zapalić od góry bez problemu i to łatwo. Na ruszt węgiel dosłownie łopata węgla, na węgiel ciut drobnego nasztorcowanego drzewa (łatwiej powietrze przepływa z pod rusztu), flot mokry a'la ciasto drożdzowe na to łopata węgla i drzewo. I po herbacie.

Cała idea fix to nauczenie się przygotowania odpowiednio zwilżonego flotu wtedy i od drzewa się zapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przyjechały trzy tony flotu z Marcela, 122 worki, 1300zł z dowozem na miejsce. Tona 430zł. Fajny, prawie suchy, sypki. Już wrzucone do piwnicy. Łącznie mam teraz ponad 9 ton opału.

5 ton orzecha II z Marcela, 1,5 tony kostki z Rydułtów i 3 tony flotu z Marcela.

                                                                              

                                                                              post-61311-0-35486300-1496159426_thumb.jpg                post-61311-0-67984000-1496159474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaszalał bratek:-) Tobie tera zima chyba tysiąclecia niestraszna.

Flot masakrycznie suchy przynajmniej tak wygląda z fotki, trochę brązu koloru w nim ale to zasługa gry cienia i Słońca :-)

Swojego jak biorę od prawie dwóch lat w takim stanie sypkości nie miałem.

Kurde trafiłeś idealnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz później jak tym napalisz,  jak stoi zapopielenie ...

Zapalone wczoraj w piecokuchni 5kg, dzisiaj rano zostało 300 gram drobniutkiego popiołu. Wypalił się do zera jak papieros. Rachunek jest prosty, zawartość popiołu 6%, no niech nawet będzie 7%, to i tak wynik nieosiągalny dla większości węgla dostępnego na rynku. Kaloryczność deklarowana w okolicach 22Mj i taka raczej  jest, popiół PGG deklaruje jako 4-7%, więc jest tak, jak ma być.

Naprawdę, jestem bardzo zadowolony, szczególnie z tego że jest relatywnie bardzo suchy, wręcz sypki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozazdrościć, patrząc na granulację to trochę miał przypomina,

 

kolega kupował z lokalnego składu?

długo z tym dostawcą kolega współpracuje?

może dostawca też wysyła palety kurierem?

czy kolega ważył kilka worków i czy waga zgadza się z deklaracją sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 kolega kupował z lokalnego składu?

Nie, bezposrednio z Kolumbii  :D

 

długo z tym dostawcą kolega współpracuje?

Od śmierci Pablo Escobara. Wcześniej brałem o niego.

 

może dostawca też wysyła palety kurierem?

Tak, ale tranzytem przez Miami, więc trochę drożej to wychodzi. 

 

czy kolega ważył kilka worków i czy waga zgadza się z deklaracją sprzedawcy?

Nie ważyłem, mam pełne zaufanie do dostawcy  :D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalone wczoraj w piecokuchni 5kg, dzisiaj rano zostało 300 gram drobniutkiego popiołu. Wypalił się do zera jak papieros. Rachunek jest prosty, zawartość popiołu 6%, no niech nawet będzie 7%, to i tak wynik nieosiągalny dla większości węgla dostępnego na rynku. Kaloryczność deklarowana w okolicach 22Mj i taka raczej jest, popiół PGG deklaruje jako 4-7%, więc jest tak, jak ma być.

Naprawdę, jestem bardzo zadowolony, szczególnie z tego że jest relatywnie bardzo suchy, wręcz sypki.

To najbardziej mi się podoba we flotku z Marcelka. Ilość popiołów śladowa. Extra, że trzyma też tą klasę co poprzednie partie flotu. 7 % masakra pozytywna

Ja się jeszcze wstrzymuję z zakupem flotu i poczekam na lipiec/sierpień (trochę reorganizacji w komórkach i garażach ;-) )

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek trochę mnie podkusiłeś tym flotem ;-) i ja dziś będę miał swoją tonkę flociaka trochę wygospodarowałem trochę miejsca trochę zostało jeszcze wolnej kasy więc można coś "zaszaleć".

Flot z Marcela, worki foliowe z dostawą z radomskiego powiatu za 500 zł.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest 24 woreczki po 25 kg flotu zeszłorocznej partii. Worki foliowe mocne typowo węglowe. Flot nie jest suchy ani też aż za wilgotny. Pod wpływem nacisku ręki tworzy kruchą bryłę więc jest ok. Flot z Marcela a jedyną szansą na udokomentowanie tego to jego spalenie. Ciekawe czym będzie się różnił ;-)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pozwoliłem sobie na nieśmiały test mieszanki flotu i miału z Jankowic w starym zębcu- ogólnie popiołu wizualnie dużo nie ma jak na 3 łopaty tego produktu. Za gorący by ważyć liczę że będzie go około 12-13 procent. 5dd97cd4faf50dd392d68a79ea970244.jpg2beea6244cb066bfd15200044b94c962.jpgca16c1933bd55902cf288abe78b9f46d.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy. Jest mocny mocniejszy niż sam flot może nieznacznie ale widać optycznie różnicę że jest inny- dłużej jeszcze bardziej pali. Popiół nie jest barwy cappucino jak przy samym flocie. Popiół jest ciut cięższy. Spieków , żużli nie robi.

Do dalszego testowania

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A reszta około 400 kg flotu z miałem to z Jankowic. Produkt składu ;-) tego towaru jestem ciekawy

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

Ja miałem flot z Jankowic i powiem tragedia - ogólnie to ogromna ilość popiołu, a i spieków tez dużo i to takich sporych kalafiorów. Ogólnie nie kupiłbym tego drugi raz - najlepszy Marcel bo mało popiołu i się nie spieka. Powodzenia w testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,

 

I co panowie, wysypujemy zapasy flotu i utwardzamy nim drogę? <_< :)

Jakie macie zapasy? Co myślicie o tym zakazie który od kilku dni obowiązuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go 1,5 tony flotu z Marcela. I dopóki dopóty jest na rynku czy to legalnie czy nielegalnie będę go kupował zamiast miałów.

Co do zakazów - odbije się to czkawką zwykłemu kowalskiemu a nader wszystko kopalnią. A jakość powietrza jak była taka będzie.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, I co panowie, wysypujemy zapasy flotu i utwardzamy nim drogę?,,,,

 

Jakoś nie wyobrażam sobie tego , by można "błotem węglowymutwardzić drogę.

 

 

,,,,Co myślicie o tym zakazie który od kilku dni obowiązuje?,,,,

 

Ja myślę jak najbardziej  pozytywnie.

Zapewne urzeczywistnienie uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego, będzie bardzo trudne i "bolesne" w realizacji.

 

ps.

Współczuje tym osobom, które będą musiały wykonywać funkcje kontrolne zapisów uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego.

Pierwsze szkolenia odbędą się 11 września 2017.

źródło:  http://powietrze.slaskie.pl/content/wsparcie-dla-gmin-i-strazy-gminnych-w-realizacji-uchwaly-antysmogowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.