Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Darkon

Ja właśnie się szykuje na zrobienie zapasów i jestem ciekaw czy dalej jest w obrocie na składach opału? Bo kopalnie wycofały jego sprzedaż?

 

@Andrzej_M_

Kolega chyba zbyt poważnie wziął mój post.

Utwardzenie drogi to tylko przenośnia i ja także jak najbardziej biorę ta uchwałę na poważnie.

Nawet wczoraj wymieniłem swojego bezklasowego śmieciucha na śmieciucha 3 klasy :)

Niestety kocioł z podajnikiem nie zmieści mi się w kotłowni.

 

Jestem bardzo ciekaw tych kontroli.

Flot w piwnicy można mieć to jak chca udowodnić, że się nim pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dostawca ma flot w ciągłej sprzedaży. Z tego co mi się obiło o ucho jest go na składach około 200 tys. ton. Wycofany jest chyba ze sprzedaży detalicznej dla cywili ale elektrociepłownie mogą go nabywać....więc furtka jakaś jest.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkon

 

Jest dokładnie tak jak piszesz.

Cytat ze strony PGG:

 

 

Jednocześnie od 1 września br., zaczną obowiązywać przepisy śląskiej uchwały antysmogowej, które eliminują z ogrzewnictwa indywidualnego sortymenty mułowe, które stracą status legalnego paliwa i będą wymagać utylizacji. Decyzja PGG ma więc charakter prewencyjny i służy naszym klientom.

PGG informuje także, że przygotowując się do podjęcia decyzji o wycofaniu sortymentów mułowych z  sektora  komunalno-bytowego, spółka już wcześniej zawierała kontrakty handlowe na dostawy mułów i flotokoncentratów do podmiotów energetyki i przemysłu, które dysponują specjalnymi instalacjami przystosowanymi do ich bezpiecznego zużycia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palisz?

Piec przewymiarowany zmniejszyłem o 1/3 szamotką Wcześniej zasyp 50kg teraz 30 i różnicy w długości palenia nie ma. Założyłem miarkownik, palę od góry  flot na to trochę drewna i troszkę węgla do rozpalenia flotu, teraz zastanawiam się co kupić na przyszły rok aby wykorzystać ten piec co mam jak najefektywniej i w miarę tanio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekkowal

Bo jak klikasz "Odpowiedz" to z automatu wrzuca w cytat cały poprzedni post.

W przypadku kiedy tak sobie w kilka osób rozmawiamy nie ma problemu kto komu i co odpowiedział, a w przypadku kiedy w dyskusji jest dużo więcej osób jest to o wiele czytelniejsze.

 

Nie wiem czemu na tym forum jakoś dziwnie reagujecie na odpowiedź z cytatem.

 

Co do palenia.

Ja będę probówać mieszać węgiel z miałem jeśli faktycznie flotu nigdzie nie znajdę. W nowym Defro mam opcję miarkownik lub dmuchawa także zależnie od sortymentu będę sobie palić tak i tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekkowal

Bo jak klikasz "Odpowiedz" to z automatu wrzuca w cytat cały poprzedni post.

W przypadku kiedy tak sobie w kilka osób rozmawiamy nie ma problemu kto komu i co odpowiedział, a w przypadku kiedy w dyskusji jest dużo więcej osób jest to o wiele czytelniejsze.

 

Nie wiem czemu na tym forum jakoś dziwnie reagujecie na odpowiedź z cytatem.

 

Co do palenia.

Ja będę probówać mieszać węgiel z miałem jeśli faktycznie flotu nigdzie nie znajdę. W nowym Defro mam opcję miarkownik lub dmuchawa także zależnie od sortymentu będę sobie palić tak i tak :)

Powiedz mi, po co cytować pisząc bezpośrednio pod cytowanym postem? O to mi chodzi. Poza tym cytat można skracać w przypadku, gdy jest konieczny.

 

Masz teraz porównanie, jak wygląda odpowiedź bez niepotrzebnego cytatu (post powyżej), a jak wyglada ta ze zbędnym cytatem.

Pięć postów z takim cytowaniem i odechciewa się czytać temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekkowal

Widzisz, a mi to w ogóle nie przeszkadza i jest dla mnie czytelniejsze - szczególnie kiedy przeszukuje jakiś temat z dużą ilością postów.

Dobra, bo to nie o tym temat ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie już nic bardziej opłacalnego od flotu. Jakiś orzech II, groszek 20-40mm. Tanio już nie będzie. Przynajmniej ze dwa, trzy lata węgiel raczej nie stanieje, bo tyle potrzebuje czasu PGG na uruchomienie inwestycji zwiększających wydobycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.