Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływ poniżej 1L/min


robert1013

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Digitrax

Trudno to będzie płacić rachunki za ogrzewanie przy podniesionym parametrze temperatury. Szczególnie gdy to pompa ciepła będzie źródłem ciepła. Spadnie COP. Dlaczego inwestor za partactwo wykonawcy ma ponosić straty finansowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to bylo jakos ustalane? Co ma teraz powiedziec wykonawcy - ja chcealem grzac woda 30C a nie 45C?

To jak z kaloryferami ktos zrobi instalacje na 70/55 a inny na 45/35 i jedna i druga bedzie dzialac.

Nie zebym bronil wykonawcy bo jego pomysl jest chory i nie przyszlosciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że inwestorzy olewają projekt z wyliczeniami i zdają się na doświadczenie instalatorów.  Często podczas serwisu słyszę Panie instalację robiła mi najlepsza firma w mieście. Instalator jest od tego aby poprawnie zgodnie z projektem wykonał instalację. Projektant jest od tego aby zaprojektować instalację do potrzeb cieplnych budynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno udowodnić firmie która wykonywała ogrzewanie podłogowe , że coś skopała. Nie ma norm wytycznych odnośnie minimalnych przepływów w pętlach więc po próbie interwencji Ziterm ma to w dup... według nich instalacja jest zrobiona poprawnie w zimę będę miał ciepło. Mogłem zatrudnić Pana Henia do tej pracy było by taniej, i też praca była by wykonana na zasadzie projektu nie ma może się uda.......

Mam regulatory pokojowe może trochę "zamaskują" problem , na dole w salonie regulator kontroluje 5 stref, gdy siłowniki zamkną zawory teoretycznie na piętrze przepływ sie zwiększy.

W dniu 10.07.2022 o 19:55, Witek-z-Ulicy napisał:


Wtrącę swe trzy grosze.
Mam zastrzeżenia co do miejsca lokalizacji tych rur w garażu.   

Jakie zastrzeżenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie takie, że szybko będą się wychładzać przy tych wrotach garażowych, a ich otulina jest niewystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert1013 jak masz możliwość to poprowadź rury PP 32 pod sufitem od kotłowni do tego pionu w garażu obetnij rury w pionie, które lecą do rozdzielacza na piętrze wepnij dodatkowe rury biegnące z kotłowni do zasilania i powrotu do rozdzielacza na piętrze. Rury w pionie lecące "z dołu" zaślep. W kotłowni zrób przeróbkę zakładając dodatkową pompę obiegową do obsługi ogrzewania podłogowego na piętrze. Wtedy przepływy będziesz miał ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.