Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z grzejnikami.


Zajaszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zacząłem u rodziców remont generalny (wszystko zerwane do pustaka).
Skończyłem etap elektryki (mam papiery), teoretycznie skończyłem hydraulikę.

Budynek parter + piętro. Dół stara instalacja CO. Na piętrze dwa piony wymienione jakiś czas temu. 
Teraz wymieniam pion "pierwszy", gdzie chowam rury w ścianie i wychodzę z podłączeniem do grzejników od dołu.
Schemat pionu:
zdjecie 1
Zdjęcie realne (od góry)
piętro - ZDJ4
parter - ZDJ3 (rury krzywo tymczasowo, po próbach)
piwnica - ZDJ2

Problem jest taki, że nowe kaloryfery grzeją tylko na pierwszym szczebelku, najniższym. (unosząc go po drugiej stronie od głowicy słychać, ze jest zapowietrzony - automatyczne odpowietrznik są.). Próbowałem wszystkich konfiguracji, producent zalecał przyłącze powrotu od skrajnej strony, a zasilania bliższego środkowi, oraz głowicę na powrocie. Próbowałem tak i tak. Ostatecznie stwierdzałem, że wstawię dodatkową pompę na powrocie, co też zrobiłem. Modyfikacja nic nie zmieniła, jest tak samo z tym, że poprawił się przepływ na trzecim obiegu (zawsze słabo grzało). Ogólnie domyślam się problemu, ale chce się upewnić z drugiej ręki. 

 

 

 

 


Charakterystyka budynku.

INSTALACJA OTWARTA!
Klocek PRL ocieplony.
Instalacja stara stalowa
Piec zasypowy / za rok wymiana na PC
Metraż 260m2
Piwnica, parter i piętro.
Styropian 15cm.
Okna 3 szybowe.
2x pompa WILO STRATOS PICO 25/1-6 wymienione z jakieś noname 25/1-8 (zdj5).
 

pion.png

zdj3.jpg

zdj2.jpg

zdj1.jpg

zdj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wyrównawczy powyżej grzejników i jest w nim woda, to wykręcając odpowietrznik/korek na górze grzejnika nie ma opcji, żeby go nie odpowietrzyć, powinna wylewać się woda.

Masz lustro wody w wyrównawczym powyżej tych grzejników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zajaszcze napisał:

Nie no, nie rozmawiamy o oczywistościach... 

Właśnie porozmawiajmy!

Jak zbiornik wyrównawczy jest na tym samym pionie co grzejniki oraz na pompa jest na zasilaniu to zbiornik wyrównawczy musi być nad najwyższym grzejnikiem  min 0,7xwys podnoszenia pompy

czyli dla pompy 25/60 - 4,2m a dla tej większej - 25/80 -ponad 5,5m 

Masz po prostu za nisko naczynie wzbiorcze.

Należy albo podnieść naczynie albo pociągnąć osobną rurę metalową 1" z kotła do samego naczynia i będzie OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sambor napisał:

Właśnie porozmawiajmy!

Jak zbiornik wyrównawczy jest na tym samym pionie co grzejniki oraz na pompa jest na zasilaniu to zbiornik wyrównawczy musi być nad najwyższym grzejnikiem  min 0,7xwys podnoszenia pompy

czyli dla pompy 25/60 - 4,2m a dla tej większej - 25/80 -ponad 5,5m 

Masz po prostu za nisko naczynie wzbiorcze.

Należy albo podnieść naczynie albo pociągnąć osobną rurę metalową 1" z kotła do samego naczynia i będzie OK.

 

Naczynie wzbiorcze jest w tej instalacji zamontowane na "drugim obiegu". W tej chwili odlaczylem drugi po lewej na pietrze grzejnik i jest to samo. (Schemat paint, wiec najnizszy grzejnik ma ponad 1,5 metra od zbiornika eyrownawczego).

 

 

Wg. mnie problem lezy w przeplywie. Uwazam, ze trzeba termostatami skrecić przeplywy starych zeliwnych grzejników na parterze...

Co myslisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.