Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozbieżne oferty na pompy ciepła - prośba o poradę


zajacp1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam ogromny problem - zweryfikowałem dużą ilość instalatorów, którzy byliby zainteresowani montażem pompy ciepła w moim domku, niestety - oferty są bardzo rozbieżne, pomijam temat pieniędzy, chodzi przede wszystkim o moc pompy. Zainteresowany jestem pompami Rotenso Aquami Split, niestety oferty jakie otrzymałem wahają się w zakresie od 6kW do 14kW, dlatego proszę o pilną poradę - jaką pompę wybrać?

Załączam wynik do CiepłaWłaściwego, na wszelkie dodatkowe pytania chętnie odpowiem - chciałbym dobrać pompę jak najlepiej, by nie okazało się, że rachunki za utrzymanie komfortowego ogrzewania będą przesadzone. Proszę o poradę.

 

Sam analizując tabele wydajności grzewczej skłaniam się ku 8kW, ponieważ przy -10 stopniach jest w stanie wydmuchać mi 6,77kW, natomiast pompa 6kW da mi tylko 4,64kW. Obawiam się jednak, że 3,57kW mocy minimalnej dla temperatury 0 stopni w przypadku pompy 8kW spowoduje taktowanie, pompa 6kW daje w tych warunkach 3,02kW... Proszę o pilną poradę, ponieważ liczyłem, że jak wezmę dużą ilość instalatorów, oferty te będą chociaż oscylować wokół jednego podobnego wymiaru, natomiast rozbieżność jest potężna...

Opcja 6kW też wygląda dla mnie korzystnie, ponieważ jest w stanie ona mi zapewnić średnią moc (wyliczoną z cieplo.app), a temperatury poniżej -10 stopni w moim regionie są skrajnościami, dlatego montaż takiej pompy obniży zagrożenie taktowaniem... 

 

https://cieplo.app/wynik/11ava

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.