Skocz do zawartości
granata

Defro Rozbieżne wskazania czujników temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam 2 piece Defro. Jeden zasypowy Optima Komfort i jeden z podajnikiem Komfort Eko. W obu kociołkach jest ta sama przypadłość, tzn:

- termometr elektroniczny pokazuje o 15°C wyższą wartość temperatury niż termometr analogowy wskaźnikowy.

2 różne kotły, choć tej samej firmy, w dwóch różnych miejscach z różnymi czujnikami elektronicznymi i każdy z tych czujników pokazuje więcej niż wskazówka bezpośrednio na kotle. Czy ktoś się już z czymś takim spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, u mnie z 10st. ten ze wskazówkami pokazuję więcej, nawet nie zwracam na to uwagi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzeba wziąć termometr który pokazuje prawdziwą temperaturę-jakiś skalibrowany, sprawdzony- i zmierzyć nim temperaturę, wtedy będzie wiadomo który pokazuje prawdę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam w dniu niepodległości naszego państwa, życzę wszystkim wszystkiego najlepszego zwłaszcza forumowiczom :) Prawdopodobnie któraś z kapilar kotła jest nie poprawnie wsunięta w swój otwór może być luźna spróbuj poprawić musisz je tylko zlokalizować u mnie są tuż za sterownikiem trzebaby go bezpiecznie zdemontować i poprawić być może podczas transportu lub samej instalacji mógł się wysunąć pozdrawiam

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez JacekFF
      Witam. Kocioł defro komfort eko lux pracuje od listopada 2018. Dziś podczas czyszczenia po wyjęciu środkowych zawirowaczy zobaczyłem jakby żółty rdzawy nalot w tyle kotła i trochę po bokach. Kocioł był czyszczony 4 razy jednak nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Groszek leży luzem przez tydzień zanim go wsypię do zasobnika, temperatura powrotu ponad 60 stopni. Czy to normalne zjawisko czy reklamować? 

• Przez lynx6664
      Witajcie,

Jest na tym forum mnóstwo użytkowników kotła defro na ekogroszek. Pytanie w szczególności do użytkowników nowych kotłów właśnie tej firmy. Czy wzywaliście serwisanta aby podpisał Wam kartę gwarancyjną? Czy gwarancją jest faktura ze sklepu, w którym kupiliście kocioł? Mam pewne wątpliwości, co jest prawdą. Dzięki z góry
    • Przez TommekG
      Chciałbym palić drzewem w tym piecu mam trochę darmowego drzewa. Dostałem informację taką że przy paleniu drzewem muszę wyłączyć PID albo wyjąć czujnik temperatury spalin żeby go nie ugotować.
    • Przez radekrp90
      Szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem.
      Mam problem z sterowaniem wentylatorem w moim kotle/sterowniku. Oryginalnie jest to sterownik Defro K1, zmodyfikowany początkowo na K1P, a obecnie na K1PRv3 ale sam soft nie ma kompletnie znaczenia, bo na każdym jest to samo.
      Po około 1-2 dniach pracy wentylator się blokuje, na wyświetlaczu pokazuje 100% ale ten nie działa. Po wejściu w tryb ręczny - rusza. Po restarcie zasilania również ale sam z siebie nie da rady.
      Teraz pytanie do Was - czy te sterowniki mają jakąś typową awarię (bo są oferty napraw tych sterowników) czy to raczej w każdym przypadku coś innego?
      Wentylator mam nowy więc to nie to.
      Za sterowanie odpowiada zapewne tranzystor - czy to w nim upatrywać źródła awarii?
    • Przez TommekG
      Mo wgraniu aktualizacji 3.4.0 wszystko poustawiałem tak jak było wcześniej ale mam problem z ciepłą wodą w kranach. Woda pojawia się po minucie nawet więcej . Moja instalacja opiera się na 3 pompkach pompka od boilera, grzejników, podłogówki. pompa cyrkulacyjna. 
      Temp.zadana: 65
      Temp. Co: 66,8
      Temp CWU zadana: 55
      Temp. CWU : 53
      Temp. spalin: 115
      Temp. powrotu: 50

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.