Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

granata

Defro Rozbieżne wskazania czujników temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam 2 piece Defro. Jeden zasypowy Optima Komfort i jeden z podajnikiem Komfort Eko. W obu kociołkach jest ta sama przypadłość, tzn:

- termometr elektroniczny pokazuje o 15°C wyższą wartość temperatury niż termometr analogowy wskaźnikowy.

2 różne kotły, choć tej samej firmy, w dwóch różnych miejscach z różnymi czujnikami elektronicznymi i każdy z tych czujników pokazuje więcej niż wskazówka bezpośrednio na kotle. Czy ktoś się już z czymś takim spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, u mnie z 10st. ten ze wskazówkami pokazuję więcej, nawet nie zwracam na to uwagi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzeba wziąć termometr który pokazuje prawdziwą temperaturę-jakiś skalibrowany, sprawdzony- i zmierzyć nim temperaturę, wtedy będzie wiadomo który pokazuje prawdę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam w dniu niepodległości naszego państwa, życzę wszystkim wszystkiego najlepszego zwłaszcza forumowiczom :) Prawdopodobnie któraś z kapilar kotła jest nie poprawnie wsunięta w swój otwór może być luźna spróbuj poprawić musisz je tylko zlokalizować u mnie są tuż za sterownikiem trzebaby go bezpiecznie zdemontować i poprawić być może podczas transportu lub samej instalacji mógł się wysunąć pozdrawiam

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ziomek266
      Witam. Posiadam kocioł defro komfort eko 15kw. Palę w nim trzy miesiące. Ogrzewany dom ma około 145m2. Budynek jeszcze nie ocieplony. Jedynie poddasze wełna 30cm. Na parterze podłogowka 50m2 plus 2 grzejniki a na górze 5 grzejników. Mam problem z dużym spalaniem pieca. Spala worek groszku na dobę. Wydaje mi się dużo. Temperatura zadana to 65 stopni, powrót 52. Czasy w pid to podawanie min 1s max 3, przerwa 55s max 70. Nadmuch na plus 7 bo inaczej robiły się spieki. Proszę o pomoc w ustawieniu tego pieca bo może coś źle ustawione jest. 
    • Przez kubaopatowice
      Witam,posiadam piec Defro Sigma e 12kW.Szlak mnie trafia bo serwis defro jest na poziomie ,,-10'' jak ktoś zapyta odpowiem dlaczego.
      Dom pow.90m2
      Ogrzewanie podłogowe 60m2 + grzejnik na ręczniki + grzejnik w garażu.
      Temp. za zaworem 4drogowym 40stopni ,piec ustawiony na 60st. z histerezą 2st. Cała instalacja zasilana jest 40st !
      Obecne ustawienia : podawanie 7sek,przerwa 60sek,went.32%   w podtrzymaniu: podawanie 7sek,przerwa 25min,went.35% podtrzymanie went.15min
      Spalanie przy temp zewn. +3st  25kg eko
      w domu 21st a piec pali jak smok ! W garażu średnio 17st i tam stoi piec. Grzejnik w garażu ma ogrzewać wyłącznie główne przyłącze wody więc mieszka się dobrze ale spalanie w porównaniu co ludzie piszą to jakieś nieporozumienie.....
      Pytanie brzmi czy ustawić jakoś inaczej ten piec zeby mniej palił czy to normalne wg Was?
      Dom parterowy,ocieplony 15cm styro Fasada Gold , strop ocieplony 15cm wełna mineralna , bojler 140L ustawiony na 45st i histerezą 3st
    • Przez Aisza1206
      Witam. 
      1 sezon palę w piecu defro eko lux. 
      Palę w pidzie. 
      Moje pytanie..... Jaka powinna być różnica temperatury kotła zadanej od aktualnej? 
      Mam ust 62 a podchodzi do 10 stopni więcej. Czy to normalne? 
    • Przez Cemol
      Witam,
      w dwóch już wątkach prosilem o wyjaśnienie wpływy korekty powietrza na pracę kotla pracującego w PID.
      Pytanie brzmiało tak:
      W menu instalatora mam do ustawienia:
      1. moc kotła,
      2. korekta nadmuchu dolna (od +13% do -20%)
      3. korekta nadmuchu górna (od -13% do +20%)
      O ile "moc kotła" nie wymaga wyjaśnień, chociaż nie wiem czemu użytkownik ma ja ustawiać samodzielnie, a nie robi tego algorytm sterownika, to nie rozumiem od jakiej wartości liczne są procenty nadmuchów i co one właściwie znaczą i na co mają wpływ. To czemu zdefiniowano akurat takie a nie inne granice tej regulacji mnie na razie nie interesuje, ale już na spalanie jak najbardziej.
      Mimo upływu czasu nie uzyskałem wyjaśnienia. Zakładam, że jednak ktoś musi wiedzieć o co chodzi, na zasadzie do 3 razy sztuka, wstawiam to jeszcze raz.
      Na dodatek dołączam szkic z przebiegami temperatury zadanej kotła w funkcji czasu. Może to nieco pomoże. Na rysunku są trzy przebiegi,
      pytanie brzmi jak podwyższyć wykres (1) lub jak obniżyć wykres (2), by oscylacja temperatury była symetryczna bądź prawie symetryczna w stosunku do wartości temperatury  zadanej.  Tzn., jeśli temp. zadana wynosi np. 65C, to  by granice oscylacji były równe i wynosiły np. 68 góra i 62 dół (+/- 3 stopnie).
      Na wykresie (3) widać występujące nieperiodycznie piki zarówno w dół jak i w górę. Nie wiążę ich z jakimiś zmianami parametrów temperatury czy spalania, powstają jak mi się wydaje przypadkowo (?). Czy ktoś też to zaobserwował?
      Z góry dzięki za pomoc.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.