Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Do Najlepszych Specjalistów


RicardoB

Rekomendowane odpowiedzi

coś Ci się chyba pomieszało. 5 ton na miesiąc po 630 to 3150

wszystko zależy jaki dom, jak ogrzewany, jak zaizolowany, ile masz stopni w środku no i jaka zima.

ja przy łagodnych zimach miałem zużycie prądu nie całe 8000kWh czyli 4000PLN, ale wypalałem do tego 4-5m3 drewna w kominku, podłogówkę miałem zazwyczaj wyłączoną z uwagi na koszty (mam jej lekko licząc 100m2)

a w 1000PLN za gaz nie wierzę.

Do garażu do wejścia mam góra 10m :-) tylko kotłownia jest nie po drodze

kolego to co piszesz to jakies farmazony co to znaczy że podłoge miałeś wyłaczoną ze wzgledu na koszty ???????

przecież podłoga to najekonomiczniejszy sposób ogrzewania dla pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie dziwna sprawa moze patrzysz w momencie właczenia ?

trzeba patrzeć po dwóch dniach od właczenia wtedy wynik bedzie wiarygodny i napeno lepszy niz na grzejnikach chyba że ogrzewanie podłogowe masz z rostawem rur powyżej 15cm wtedy twój odczyt może faktycznie być inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze podłączyć gaz ... tylko palenie eko groszkiem wydaje mi się ekonomiczniejsze.

 

Zależy po ile ten ekogorszek możesz u siebie kupić. Workowany w markecie to 760zł/t. Ile u ciebie kosztuje z przywozem do domu? Gaz porównywalnie kosztuje tyle, jak byś węgiel kupował po 900 (kondensat) lub 1000zł/t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą awersję do gazu. Oczywiście mało z tym kłopotu, ale jak zwykle trzeba nerwowo patrzeć na licznik, no i opłaty stałe, przeglądy o kłopotach z Rosjanami nie wspomnę ;-)

Co do cen groszku to różnie, narazie patrzę na to co jest na allegro.

Co do kwestii pompy i podłogówki to może trochę to źle ująłem. Właściwie to problem polega na tym, że pompa ma 10,5 kW, a grzejniki i podłogówka wymagają więcej.

Wyłączam podłogówkę głównie dla tego, że wszystkiego nie pociągnie. Górę grzeję grzejnikami, a dół zamiast podłogówki - kominkiem.

 

Przeanalizowałem dokładniej moje odległości (mierzyć jeszcze nie miałem czasu bo śnieg wszędzie) i mi wychodzi, że na zewnątrz pod ziemią to tej rury będzie ze 26m, z 6-7m w garażu i ze 3 w kotłowni w domu, więc trochę przesadziłem z tymi 55m.

 

Zrobiłem też rozeznanie w prefabrykowanych rurach. Stalowa, ocynk 6m 1cal gruba z ociepleniem, chyba około 90mm po zewnętrznej około 200PLN netto.

Plastik ocieplony, tylko że dwie rurki w środku około 65PLN netto. Wszystko narazie orientacyjnie. Muszę jeszcze pomęczyć o dokładne informacje.

Jak narazie to wpakowanie rur w PCV 160mm wydaje się lepszym pomysłem bo jednak ilozacja po zapianowaniu grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.