Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sterownika / modernizacja Galmet KWP 17


Brytanpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

z racji aktualnej sytuacji na świecie i w Polsce, nie planuję wymiany swojego wysłużonego kotła Galmet KWP 17 w najbliższym czasie. Zastanawiałem się tylko nad jego drobną modernizacją. Po tym sezonie muszę wymienić ślimak.Ułamał się pazur i nie wzrusza paleniska, losowo potrafią zrobić się spieki jak zbyt długo postoi w podtrzymaniu. Dodatkowo zaczął padać mi sterownik i wariował z obrotami dmuchawy (kondensator dmuchawy wymieniłem), więc końcówka sezonu bez możliwości pracy w automacie.

Z racji uszkodzenia sterownika muszę oddać go do naprawy. Jednak zacząłem się zastanawiać czy po prostu go nie wymienić go na inny, nawet innego producenta, tylko z opcją łączenia przez WIFI. Czy ktoś praktykował takie modernizacje i może podzielić się informacjami, spostrzeżeniami ?

każdy sterownik ma opcję funkcjonowania z podajnikiem, dmuchawą, pompami i czujnikami sądzę, że nie powinno być problemu z dobraniem zastępstwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim kotle Galmet zamontowałem SKZP-02 i śmiga idealnie. 

Śmiało zmieniaj, nie będziesz narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.